Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Materiały promocyjne

Największe litewskie biuro podróży Novaturas w pierwszym półroczu odnotowało wzrost przychodów o 43 procent rok do roku, do 80 milionów euro (341 milionów złotych)

Zysk netto spółki notowanej na giełdzie w Warszawie i Wilnie przekroczył 4,4 mln euro (18,7 mln złotych), co oznaczało wzrost o 24 procent.

W pierwszym półroczu 2018 r. na wakacje z tym największym operatorem turystycznym w krajach bałtyckich wyjechało 134,5 tys. ludzi. W samym drugim kwartale było to prawie 97 tys. osób, czyli o 39 procent więcej. Przy czym na Litwie i Łotwie wzrost wyniósł 43 procent, a w Estonii 38 procent. Grupa Novaturas oferuje swoje produkty również na Białorusi (z wylotem z Litwy), gdzie w pierwszym półroczu liczba klientów wzrosła o prawie 86 procent.

– Popyt na nasze produkty utrzymuje się na wysokim poziomie, co przekłada się na znaczny wzrost przychodów, a jednocześnie kontrolujemy koszty operacyjne – komentuje dyrektor generalny Grupy Novaturas Linas Aldonis, cytowany w komunikacie swojej firmy.

– Największą popularnością wśród klientów Grupy Novaturas cieszą się zorganizowane wyloty wypoczynkowe. Ulubionym kierunkiem w sezonie letnim jest Turcja, którą w ostatnim półroczu odwiedziło o 34 procent więcej naszych klientów niż rok temu, podczas gdy w sezonie zimowym najczęściej wybierają oni Egipt. Mieszkańcy krajów bałtyckich bardzo chętnie wypoczywają również w Grecji, Bułgarii i Hiszpanii. W sumie oferujemy 34 kierunki podróży w ramach wczasów zorganizowanych, a także 84 objazdowych wycieczek autokarem i 40 samolotem – wyjaśnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotel Podklasztorze zaprasza do cel

Historyczny hotel Podklasztorze w Sulejowie otworzył się po remoncie pod marką Best Western Plus. ...

Betlej: Hamulcowy Morawiecki kontra orbanomika

Premier Mateusz Morawiecki, liberał ekonomiczny, nie chce dać solidnych podwyżek budżetówce. Będzie miał wkrótce ...

Paweł Niewiadomski prezesem europejskich touroperatorów

Podczas obrad w Kuala Lumpur w Malezji Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ...

Polonus przed wakacjami powiększa flotę

PKS Polonus zwiększył tabor o pięć nowych autobusów marki Scania Touring i trzy używane ...

Turcja chce więcej zarabiać na turystach

Nawet 38 milionów gości z zagranicy może w tym roku odwiedzić Turcję, ocenia tamtejsze ...

Więcej turystów w Meksyku

W zeszłym roku Meksyk odwiedziło 44,7 miliona turystów, którzy wydali prawie 25 miliardów dolarów. ...