Thomas Cook: Liczy się zarobek

AFP

Zdecydowaliśmy, że nie będziemy skupiać się na liczbie turystów , ale na wyższej jakości oferty – mówi prezes Thomasa Cooka, komentując wyniki sprzedaży pierwszego kwartału roku rozliczeniowego touroperatora

Thomas Cook zakończył współpracę z ponad setką hoteli, bo nie spełniały wyznaczonych przez niego standardów. Zdecydował się na ten krok, choć obiekty znajdują się w ofercie konkurencji.

– Po dużym wzroście w zeszłym roku popyt na wakacje na wyspach hiszpańskich wyrównuje się – mówi Peter Fankhauser, prezes Thomasa Cooka, cytowany przez brytyjski portal Travel Weekly. Jak opisuje, wzrost konkurencji widoczny jest zwłaszcza w wypadku Majorki. Na wyspę lata coraz więcej samolotów, ceny w jej hotelach są więc wyższe niż przed rokiem. Z tego powodu touroperator chce skupić się na podnoszeniu jakości usług i uzyskaniu wysokiej marży, a nie obsługiwaniu coraz większej liczby podróżnych. Liczy, że dzięki tej strategii mocniej przywiąże do siebie klientów.

Najlepiej sprzedającym się kierunkiem Thomasa Cooka jest Grecja. Wzrost liczby rezerwacji rok do roku wyniósł w pierwszym kwartale tego roku rozliczeniowego 40 procent, co przełożyło się już na 2,5 miliona dodatkowych klientów. Grupa dodała do oferty 500 tysięcy miejsc w greckich hotelach, a średnia cena wyjazdu wzrosła o 2 procent. W wypadku Hiszpanii koszty wyjazdu zwiększyły się o 8 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy i Rosjanie szturmują Tunezję

O 31,8 procent wzrosły przychody z turystyki w Tunezji w pierwszych pięciu miesiącach roku ...

Hiszpania – plaża spryskana wybielaczem. „Brutalne szkody”

Władze nadmorskiego kurortu Zahara de los Atunes postanowiły zdezynfekować plażę, spryskując ją wybielaczem. Przy ...

Agent turystyczny bez przyszłości?

Model biura agencyjnego, który jest przedstawicielem handlowym touroperatorów, w dłuższej perspektywie nie ma racji ...

Apartament – najlepsze miejsce na nocleg we Wrocławiu

Wrocław jest miastem, które bardzo chętnie odwiedzają zarówno polscy, jak i zagraniczni turyści. Miasto ...

Ryanair też sięga po pomoc publiczną

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair skorzystała z gwarancji brytyjskiego rządu w zaciągnięciu kredytu pomostowego ...

Ceny na kolei wyższe, za to mają być dynamiczne

PKP Intercity zmienił swój cennik. Za bilety na wybranych połączeniach trzeba zapłacić więcej o ...