Młodzi turyści amerykańscy chętnie idą do agenta turystycznego

Bloomberg

Z usług agentów turystycznych najchętniej korzystają przedstawiciele pokolenia Millenium. Dostrzegają, że dzięki doradcom mogą zaoszczędzić na kosztach wyjazdu

Amerykańskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych (American Society of Travel Agents, ASTA) przeprowadziło we współpracy z firmą analityczną PSB badanie dotyczące podróży Amerykanów (How America Travels National Study). – Generalnie wzrost w korzystaniu z usług agentów turystycznych ustabilizował się – mówi prezes ASTA Zane Kerby.

Uwagę badaczy zwróciło, że z usług wakacyjnych doradców korzystają najchętniej milenialsi (osoby urodzone w latach 80-tych i 90-tych XX wieku), szczególnie, jeśli chcą wybrać się na rejs wycieczkowy. Z raportu wynika, że 47 procent przedstawicieli pokolenia Millenium spędzało wakacje w ten sposób, a 90 procent spośród nich deklaruje, że chętnie ponownie wybierze się na urlop na morzu. – Jeśli uważacie, że rejsy są tylko dla ludzi starszych, to się mylicie – komentuje Kerby.

Badanie pokazało ponadto, że 85 procent ludzi, którzy skorzystali z porady agenta turystycznego, było z tej usługi zadowolonych. Najchętniej o pomoc do profesjonalistów zwracali się milenialsi – 43 procent z nich stwierdziło, że są „bardzo usatysfakcjonowani”. Dla porównania – wśród przedstawicieli pokolenia X (urodzeni do roku 1980) odsetek ten wyniósł 38 procent, a w pokoleniu baby boomers (lata 1946-1964) 36 procent.

Z badań pogłębionych wynika, że turyści lubią planować wycieczki. To ważna informacja dla agentów, którzy powinni włączać klientów w ten proces.

Prawie połowa amerykańskich turystów uważa, że sami mogą znaleźć najlepszą cenę wakacji. W odniesieniu do rezerwacji hoteli przekonanie to wyraża 47 procent pytanych, a w wypadku biletów samolotowych odsetek ten spada do 44 procent. Agenci najbardziej mogą pomóc ludziom poszukującym rejsów wycieczkowych i imprez pakietowych – w pierwszym wypadku zaledwie 24 procent badanych sądzi, że samodzielnie znajdzie najkorzystniejszą ofertę, a w drugim pozytywnej odpowiedzi udzieliło 26 procent pytanych.

Największą zaletą korzystania z agentów jest, według amerykańskich turystów, oszczędność czasu i pieniędzy. Średnio usługi rezerwowane przez profesjonalnych sprzedawców były o 300 dolarów tańsze na osobę niż te kupowane samodzielnie.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1522 Amerykanów w wieku od 25 do 70 lat między 9 a 14 kwietnia 2017 roku, a także w serii sześciu grup fokusowych, reprezentujących różne segmenty podróżnych. Granica błędu wynosi +/- 2,51 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Courtyard by Marriott ugości lekarzy walczących z epidemią

Warszawski Courtyard by Marriott, należący do Polskiego Holdingu Hotelowego, zmienił się w bazę noclegową ...

Po narciarską wycieczkę coraz chętniej do biura

Za pośrednictwem biur podróży na stoki wyjechało w tym sezonie około 10 procent więcej ...

Nowy Jork pogada z turystami przez Messengera

NYC & Company, firma zarządzająca promocją Nowego Jorku jako kierunku turystycznego, będzie informować odwiedzających ...

Ryanair musi przyjąć z powrotem 224 zwolnionych pracowników

Hiszpański Sąd Najwyższy anulował decyzję Ryanaira o zwolnieniu 224 osób w bazach na Wyspach ...

Kambodża zakaże jazdy na słoniach w Angkorze

Od przyszłego roku zakazana będzie jazda na słoniach w kompleksie świątyń Angkor w Kambodży. ...

Chińczycy i Rosjanie szturmują Tunezję

O 31,8 procent wzrosły przychody z turystyki w Tunezji w pierwszych pięciu miesiącach roku ...