TRVL zamienia podróżnych w agentów turystycznych

Pixabay

„Zarabiaj pieniądze jako agent-amator” – zachęca platforma rezerwacyjna TRVL. Dzięki niej turysta, który namówi znajomego do wyjazdu, może otrzymać prowizję za rezerwację

– TRVL zmienia ludzi w agentów turystycznych w ten sam sposób, w jaki Airbnb zamienia ich w hotelarzy – tłumaczy firma. Zasada działania serwisu jest prosta. Internauta wyszukuje oferty na TRVL i dokonuje rezerwacji. Za każdą transakcję, wykonaną dla współtowarzyszy podróży lub innych osób, które zlecą mu zakup noclegu, otrzyma do 10 procent prowizji.

Zarabiać można też na zamieszczaniu na swoim profilu rekomendacji miejsc, które warto odwiedzić. Jeśli ktoś skorzysta z takiego polecenia, właściciel profilu dostanie dodatkowe pieniądze. Opłaca się też założyć własną stronę internetową i stać się właścicielem internetowego biura agencyjnego zarządzanego przez TRVL.

Partnerami serwisu są Booking.com, Hotels.com i TripAdvisor, które dostarczają treści do portalu. W przyszłości firma zamierza nawiązywać współpracę także z innymi serwisami. TRVL został założony przez Jochema Wijnandsa, fotografa turystycznego, który robił zdjęcia między innymi dla „National Geographic”. W 2014 roku Wijnands sprzedał Apple’owi portal informacyjny PRSS, który został przekształcony w Apple News.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W hotelarstwie nie zawsze będzie tak różowo

Chociaż biznes hotelowy przeżywa teraz boom, nie możemy zapominać, że prędzej czy później nadejdą ...

Islandia mocno odczuwa zapaść w turystyce

Islandzki Bank Centralny kolejny raz obniżył stopy procentowe z powodu pogorszenia koniunktury gospodarczej wywołanej ...

Turyści Itaki wrócili z Tajlandii

Samolot z ponad 300 turystami biura Itaka, który z powodu awarii utknął w Tajlandii, ...

Airbnb ograniczy czas wynajmu w Paryżu

Wynajmujący mieszkania w centrum Paryża będą mogli udostępniać je turystom maksymalnie na 120 nocy ...

Katowice zyskają lotnicze połączenie z Mediolanem

Ryanair ogłosił nową trasę na sezon zimowy 2017/2018 z Katowic do Mediolanu, na lotnisko ...

Mikosz: Z zazdrością patrzę na rozwój LOT

W liniach lotniczych zepsuć wszystko można bardzo szybko, a restrukturyzacja to nigdy nie jest ...