TRVL zamienia podróżnych w agentów turystycznych

Pixabay

„Zarabiaj pieniądze jako agent-amator” – zachęca platforma rezerwacyjna TRVL. Dzięki niej turysta, który namówi znajomego do wyjazdu, może otrzymać prowizję za rezerwację

– TRVL zmienia ludzi w agentów turystycznych w ten sam sposób, w jaki Airbnb zamienia ich w hotelarzy – tłumaczy firma. Zasada działania serwisu jest prosta. Internauta wyszukuje oferty na TRVL i dokonuje rezerwacji. Za każdą transakcję, wykonaną dla współtowarzyszy podróży lub innych osób, które zlecą mu zakup noclegu, otrzyma do 10 procent prowizji.

Zarabiać można też na zamieszczaniu na swoim profilu rekomendacji miejsc, które warto odwiedzić. Jeśli ktoś skorzysta z takiego polecenia, właściciel profilu dostanie dodatkowe pieniądze. Opłaca się też założyć własną stronę internetową i stać się właścicielem internetowego biura agencyjnego zarządzanego przez TRVL.

Partnerami serwisu są Booking.com, Hotels.com i TripAdvisor, które dostarczają treści do portalu. W przyszłości firma zamierza nawiązywać współpracę także z innymi serwisami. TRVL został założony przez Jochema Wijnandsa, fotografa turystycznego, który robił zdjęcia między innymi dla „National Geographic”. W 2014 roku Wijnands sprzedał Apple’owi portal informacyjny PRSS, który został przekształcony w Apple News.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Etna leje lawę, przyciąga turystów i zatrzymuje samoloty

Kolejny dzień trwa wzmożona aktywność wulkanu Etna na Sycylii, gdzie dochodzi do nowych erupcji ...

Mouzenidis ma nowego przedstawiciela regionalnego

Do zespołu biura podróży Mouzenidis Travel dołączył kolejny przedstawiciel regionalny. Tatiana Ganowska będzie odpowiedzialna ...

Niemcy dzielą się samochodami

Liczba ludzi korzystających z wypożyczalni miejskich samochodów w Niemczech wzrosła w ciągu roku o ...

Chorwacja sprzedała 85 milionów noclegów

Od stycznia do sierpnia w Chorwacji zarejestrowano 14,8 przyjazdów turystów zagranicznych. Łącznie wykupili oni ...

Brazylia – samochód wjechał w turystów na plaży

Samochód wjechał w tłum turystów na deptaku w Copacabanie w Rio de Janeiro. Zginęło ...

Lufthansa poleci z Pyrzowic do Monachium

27 marca Lufthansa uruchomi połączenie między portem w podkatowickich Pyrzowicach a Monachium. Kierunek obsługiwany ...