Rosjanie zdefiniowali all inclusive

Pixabay

Kiedy standard jest all inclusive, a kiedy już ultra all inclusive? Władze Krasnodaru postanowiły raz na zawsze rozstrzygnąć tę kwestię i wprowadziły nowe, precyzyjne definicje, uwzględniające m.in. obecność w wyposażeniu blendera i mikrofalówki

Władze Krasnodaru, stolicy Kraju Krasnodarskiego, określiły zasady, według których powinny być oferowane usługi zwane z angielska all inclusive i ultra all inclusive – informuje portal Russian Travel Digest (RTD). Opis został opublikowany 13 lipca i ma obowiązywać przedsiębiorców turystycznych już w te wakacje. Mogą stosować go nie tylko hotele, ale też inne obiekty zakwaterowania, włączając w to sanatoria i pensjonaty. Najważniejsze, by spełniały wymogi odnośnie sposobu serwowania jedzenia, świadczenia usług i szkoleń dla pracowników.

Według norm określonych przez władze Krasnodaru obiekty pracujące w ramach all inclusive muszą serwować trzy główne posiłki dziennie (śniadanie, lunch i kolację w formie bufetu) i przekąskę po południu. W ramach dodatkowego posiłku mogą też podać wczesne śniadanie i lekką kolację. Goście muszą mieć nieograniczony dostęp do napojów alkoholowych i bezalkoholowych, przynajmniej tych produkowanych lokalnie.

Standard ultra all inclusive wyróżnia to, że obiekt zobowiązany jest serwować także dania dla dzieci i dietetyków, a w wyposażeniu jednej z restauracji muszą znaleźć się blender, mikrofalówka i krzesełka dla najmłodszych klientów. Na lunch trzeba podawać od ośmiu do dziesięciu różnych przystawek, dwie, trzy zupy, cztery do sześciu dań głównych. Do tego sosy, desery, pieczywo i ciepłe i zimne napoje. Kolacja musi składać się natomiast z tylu samo przystawek i dań głównych, a także sosów, deserów (w tym owoców i słodyczy) i ciepłych napojów. W menu powinna znaleźć się też specjalność szefa kuchni.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bieszczady: Turyści, uważajcie na lawiny

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali – ...

Mekka i Medyna dostępne dla pielgrzymów z Kataru

Władca Arabii Saudyjskiej zdecydował o ponownym otwarciu dla pielgrzymów z Kataru granic królestwa, na ...

Dubaj – miasto romantycznych uniesień

Dubaj to miasto o wielu twarzach. Tu znajdziesz najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, najwyższe budynki, nowoczesną ...

100 procent Polaków w Turcji więcej

Od stycznia do marca do Turcji przyjechało 7,26 miliona turystów z zagranicy, to o ...

Wzrosła liczba zabitych przez drzewo na Maderze

Liczba ofiar śmiertelnych po upadku drzewa na Maderze wzrosła wczoraj późnym wieczorem do 13 ...

Japonia reguluje wynajmowanie przez Airbnb

Chcesz wynajmować mieszkanie turystom? Idź do psychiatrę po zaświadczenie Krótkoterminowy najem mieszkań ma być ...