Rainbow: Lecimy do Rio de Janeiro i do Panamy

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Biuro podróży Rainbow sprzedało już na sezon zimowy 2017/2018 o 14,1 procent wycieczek więcej niż rok temu. Najszybciej rośnie zainteresowanie Gambią i Kenią, spadło nieco – Kubą

Jak informuje spółka Rainbow Tours, od rozpoczęcia sprzedaży wyjazdów na sezon zimowy do 15 sierpnia, sprzedała ona 18 193 wycieczek. To oznacza wzrost o 14,1 procent. W zeszłym roku o tej porze miała bowiem 15 937 rezerwacji.

Jak mówi prezes firmy Grzegorz Baszczyński, ten wynik jest zgodny z oczekiwaniami biura podróży. – Planowaliśmy wzrost między 12 a 15 procent w stosunku do poprzedniej zimy, dlatego ten wynik bardzo nas zadowala – mówi Turystyce.rp.pl.

Przyznaje zarazem, że zeszły sezon zimowy był obciążony dużą podażą, przez co trudno było touroperatorom zapełnić samoloty, często musieli oni mocno obniżać ceny. – Wydaje się że w tym roku rynek jest bardziej ustabilizowany – liczba miejsc w samolotach na część trudniejszych pod względem sprzedaży kierunków została zredukowana, na przykład na Mauritius czy na Bali. Oceniam więc, że pojemność czarterów egzotycznych wzrośnie o maksymalnie o 5-7 procent rok do roku. Nie spodziewam się nadpodaży, bo tę byłoby widać już teraz po obniżonych cenach, a na razie zarówno my, jak i nasi konkurenci, sprzedajemy po wyraźnie wyższych cenach niż poprzedniej zimy i z wyraźnie wyższymi marżami.

W Rainbow dobrze sprzedają się podróże do Afryki. Gambia i Kenia notują 15-procentowy wzrost. W wypadku wyjazdów do Azji mówimy o wzrostach rzędu 5-7 procent. Jedyny spadek zanotowała Kuba – mamy około 3 procent mniej rezerwacji niż w zeszłym roku, ale należy pamiętać, że Kuba w 2016 roku sprzedawała się rewelacyjnie, stąd wysoka baza do porównań – wyjaśnia Baszczyński.

– Jesteśmy także bardzo zadowoleni z nowości – zarówno Rio de Janeiro jak i Panama sprzedają się bardzo dobrze stąd mogę już oficjalnie potwierdzić, że obydwa rejsy będą na pewno realizowane – dodaje prezes Rainbow.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bundestag: Turystyka ważna dla gospodarki

Turystyka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż na świecie i to mimo problemów, ...

Na Majorce all inclusive bez alkoholu?

Władze Majorki chcą, żeby turyści płacili za alkohol nawet, jeśli wykupią pobyt z all ...

Autokary odbierają pasażerów kolei

Konkurencja w dalekobieżnych przewozach autobusowych wymusza spadek cen, lepszą ofertę i poprawę komfortu podróżowania. ...

50 krajów na TT Warsaw. Tylko u nas pełna lista!

Około 500 wystawców z 50 krajów, kilkanaście branżowych prezentacji, konferencji i dyskusji, spotkania z ...

Szwecja i Kanada najlepsze dla podróżnych LGBT

Prawa mniejszości, przepisy antydyskryminacyjne i zagrożenia dla podróżnych z grupy LGBT – gejów, lesbijek, ...

Ewa Farna namawia rodaków na odwiedzenie Polski

Znana piosenkarka polska, Czeszka z pochodzenia, Ewa Farna namawia rodaków do odwiedzania w weekendy ...