Rainbow: Lecimy do Rio de Janeiro i do Panamy

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Biuro podróży Rainbow sprzedało już na sezon zimowy 2017/2018 o 14,1 procent wycieczek więcej niż rok temu. Najszybciej rośnie zainteresowanie Gambią i Kenią, spadło nieco – Kubą

Jak informuje spółka Rainbow Tours, od rozpoczęcia sprzedaży wyjazdów na sezon zimowy do 15 sierpnia, sprzedała ona 18 193 wycieczek. To oznacza wzrost o 14,1 procent. W zeszłym roku o tej porze miała bowiem 15 937 rezerwacji.

Jak mówi prezes firmy Grzegorz Baszczyński, ten wynik jest zgodny z oczekiwaniami biura podróży. – Planowaliśmy wzrost między 12 a 15 procent w stosunku do poprzedniej zimy, dlatego ten wynik bardzo nas zadowala – mówi Turystyce.rp.pl.

Przyznaje zarazem, że zeszły sezon zimowy był obciążony dużą podażą, przez co trudno było touroperatorom zapełnić samoloty, często musieli oni mocno obniżać ceny. – Wydaje się że w tym roku rynek jest bardziej ustabilizowany – liczba miejsc w samolotach na część trudniejszych pod względem sprzedaży kierunków została zredukowana, na przykład na Mauritius czy na Bali. Oceniam więc, że pojemność czarterów egzotycznych wzrośnie o maksymalnie o 5-7 procent rok do roku. Nie spodziewam się nadpodaży, bo tę byłoby widać już teraz po obniżonych cenach, a na razie zarówno my, jak i nasi konkurenci, sprzedajemy po wyraźnie wyższych cenach niż poprzedniej zimy i z wyraźnie wyższymi marżami.

W Rainbow dobrze sprzedają się podróże do Afryki. Gambia i Kenia notują 15-procentowy wzrost. W wypadku wyjazdów do Azji mówimy o wzrostach rzędu 5-7 procent. Jedyny spadek zanotowała Kuba – mamy około 3 procent mniej rezerwacji niż w zeszłym roku, ale należy pamiętać, że Kuba w 2016 roku sprzedawała się rewelacyjnie, stąd wysoka baza do porównań – wyjaśnia Baszczyński.

– Jesteśmy także bardzo zadowoleni z nowości – zarówno Rio de Janeiro jak i Panama sprzedają się bardzo dobrze stąd mogę już oficjalnie potwierdzić, że obydwa rejsy będą na pewno realizowane – dodaje prezes Rainbow.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Irlandia przyspiesza bicie serca

Najnowszy spot reklamowy Irlandii powstał w oparciu o liczbę uderzeń serca na minutę u ...

LOT uziemiony na dłużej, zwraca pieniądze

Przynajmniej do 26 kwietnia nie wystartują rejsowe połączenia LOT-u. Powodem jest pandemia. Wcześniej linia ...

Maroko musi się bardziej postarać

Maroko potrzebuje więcej połączeń lotniczych z Europą i nowych hoteli – postulują przedstawiciele niemieckiej ...

Neckermann jak Booking.com

Neckermann Podróże wprowadza ułatwienia w sprzedaży hoteli i apartamentów. Do siedmiu dni przed wyjazdem ...

Polacy nie chcą prywatyzacji drogi na Monte Cassino

Związek Polaków we Włoszech w petycji apeluje do burmistrza miasta Cassino, aby odrzucił wniosek ...

Air France uziemione w ferie

Dziś strajk pilotów Air France. Ma do nich dołączyć także personel pracujący w powietrzu ...