Expedia partnerem strategicznym Thomasa Cooka

Pixabay

Wszystkie marki należące do Thomasa Cooka, w tym Neckermann Podróże, będą mogły niedługo korzystać z bazy noclegowej Expedii – 60 tysięcy hoteli na świecie

Kontrakt został podpisany na wiele lat, dzięki czemu Thomas Cook obniży koszty obsługi turystyki miejskiej i poszerzy swoją ofertę. W ramach porozumienia Expedia udostępni grupie swój system rezerwacyjny, który zostanie podłączony pod strony internetowe poszczególnych touroperatorów i inne kanały dystrybucji. Thomas Cook będzie zaś sprzedawał na portalach Expedii wycieczki zorganizowane typu „plaża i słońce”.

– Połączenie oferty hotelowej Expedii i jej technologii dystrybucji on-line poprawi ofertę Thomasa Cooka w segmencie podróży do miast i rezerwacji samych noclegów. Jednocześnie pomoże naszej firmie zrobić ważny krok w realizacji strategii wzrostu – mówi Peter Fankhauser, prezes Grupy Thomasa Cooka.

Fankhauser tłumaczy, że współpraca z przedsiębiorstwem prowadzącym działalność na całym świecie pomoże firmie uprościć pracę oraz skoncentrować się na własnych markach hotelowych i wybranych obiektach partnerskich zorientowanych na turystów szukających słońca i plaży. Zapowiada, że z nowej bazy noclegowej będą mogli skorzystać przede wszystkim amatorzy krótkich wypadów miejskich (city breaków), bo program lotniczy nadal będzie skoncentrowany wokół obiektów własnych.

Decyzja o zawiązaniu partnerstwa z Expedią jest kolejnym krokiem w strategii transformacji Thomasa Cooka. Wcześniej koncern rozpoczął współpracę m.in. z Webjet Limited, firmą zajmującą się zakupem łóżek hotelowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Od początku roku w biurach podróży prawie milion nowych rezerwacji

W turystyce wyjazdowej powiało dawno nie widzianym optymizmem. W maju biura podróży zawarły umowy ...

Światowa Organizacja Turystyki zachęca do planowania wyjazdów

Najnowsza kampania promocyjna Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) pod hasłem Travel Tomorrow, czyli ...

Turystyka najlepsza w obsłudze klientów

Branża turystyczna znalazła się na pierwszym miejscu rankingu satysfakcji klientów sektora usług. 9 na ...

Travelport obiecuje rezerwacje bez opłaty za GDS

Biura będą mogły rezerwować bilety lotnicze bez opłaty za sprzedaż przez systemy GDS, zapowiada ...

Kreml odblokowuje loty do Egiptu. Na początek – do Kairu

Po dwóch latach przerwy z Rosji znów mają latać samoloty do Kairu. Zapowiedział to ...

Niemieccy agenci chcą turystycznego szczytu

Mamy problemy, jak malejące prowizje i nowe przepisy unijne, które lepiej rozwiązywać wspólnie – ...