Expedia partnerem strategicznym Thomasa Cooka

Pixabay

Wszystkie marki należące do Thomasa Cooka, w tym Neckermann Podróże, będą mogły niedługo korzystać z bazy noclegowej Expedii – 60 tysięcy hoteli na świecie

Kontrakt został podpisany na wiele lat, dzięki czemu Thomas Cook obniży koszty obsługi turystyki miejskiej i poszerzy swoją ofertę. W ramach porozumienia Expedia udostępni grupie swój system rezerwacyjny, który zostanie podłączony pod strony internetowe poszczególnych touroperatorów i inne kanały dystrybucji. Thomas Cook będzie zaś sprzedawał na portalach Expedii wycieczki zorganizowane typu „plaża i słońce”.

– Połączenie oferty hotelowej Expedii i jej technologii dystrybucji on-line poprawi ofertę Thomasa Cooka w segmencie podróży do miast i rezerwacji samych noclegów. Jednocześnie pomoże naszej firmie zrobić ważny krok w realizacji strategii wzrostu – mówi Peter Fankhauser, prezes Grupy Thomasa Cooka.

Fankhauser tłumaczy, że współpraca z przedsiębiorstwem prowadzącym działalność na całym świecie pomoże firmie uprościć pracę oraz skoncentrować się na własnych markach hotelowych i wybranych obiektach partnerskich zorientowanych na turystów szukających słońca i plaży. Zapowiada, że z nowej bazy noclegowej będą mogli skorzystać przede wszystkim amatorzy krótkich wypadów miejskich (city breaków), bo program lotniczy nadal będzie skoncentrowany wokół obiektów własnych.

Decyzja o zawiązaniu partnerstwa z Expedią jest kolejnym krokiem w strategii transformacji Thomasa Cooka. Wcześniej koncern rozpoczął współpracę m.in. z Webjet Limited, firmą zajmującą się zakupem łóżek hotelowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ognisko na plaży? Napisz podanie

Palenie ogniska na nadmorskiej plaży będzie możliwe za zgodą dyrektora urzędu morskiego. Procedura uzyskania ...

Ruszyła Łódzka Organizacja Turystyczna

Na początek mają 350 tysięcy złotych budżetu, ale w przyszłym roku liczą już na ...

Eurostar połączy Amsterdam z Londynem

Trzy godziny i czterdzieści minut będzie trwał przejazd pociągiem szybkich prędkości z Amsterdamu do ...

Ponad 30 milionów złotych na krakowskie zabytki

30,2 miliona złotych przekaże w tym roku różnym obiektom Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa. ...

Kto daje rabaty, nie dostanie prowizji

Jeśli uda się udowodnić, że klient kupił wycieczkę w konkretnym biurze tylko dlatego, że ...

13 ofiar śmiertelnych po zamachu w Barcelonie

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w dzisiejszym zamachu z ...