Rainbow rośnie o 18 procent

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku biuro podróży Rainbow miało ponad miliard złotych przychodu. O 155 milionów złotych więcej niż rok temu

Spółka Rainbow Tours podała, że wartość przychodów z tytułu organizacji imprez turystycznych przez jej biuro podróży Rainbow w sierpniu 2017 roku wyniosła 206,8 mln złotych. W porównaniu z sierpniem 2016 roku jest to 25,5 procent więcej.

W tym czasie spadły jednak o 24,5 procent, liczone rok do roku, przychody z pośrednictwa (sprzedawanie miejsc w samolotach czarterowych innym touroperatorom) i wyniosły 20,9 mln złotych. Łączne przychody wyniosły więc 227,7 mln złotych, co w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku, stanowi wzrost o 18,3procent.

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych biura podróży w rachunku narastającym w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2017 roku wyniosły 913,2 mln złotych i były większe o 25,1 procent od przychodów z 2016 roku. Z kolei z pośrednictwa były niższe o 23 procent. Łącznie więc wyniosły 1,008 mld złotych i były większe od tych sprzed roku o 18,1procent.

W tym czasie Grupa Kapitałowa Rainbow Tours (wszystkie spółki) miała ze sprzedaży wpływy 1,067 mld złotych, które były większe o 17,4 procent niż rok wcześniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Angela Merkel: Odradzamy wszelkie wyjazdy krajowe i zagraniczne

Odradzamy podróże po kraju i za granicę, które nie są niezbędne – mówiła kanclerz ...

Ryanair: Pilotów nam nie zabraknie

Tani irlandzki przewoźnik ogłosił, że rozwiązał problem braku pilotów. Ciągle jednak jeszcze negocjuje warunki ...

LOT lata i zarabia

Prawie 200 milionów złotych zarobił LOT na działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów, w 2016 ...

Szardża – luksusowy emirat dla abstynentów

O Dubaju słyszał każdy, o Szardży wiadomo znacznie mniej, mimo że to jeden z ...

Popyt na prywatne loty, powrót last minute

Koronawirus spowodował na całym świecie drastyczny spadek rezerwacji lotniczych, ale jednocześnie napędził klientów firmom ...

Egipt wznowi rejsy po Nilu

1 października mają ruszyć rejsy po Nilu. Początkowo na rzekę wypłynie około 20 statków, ...