Brytyjczycy ufają agentom turystycznym

Bloomberg

Ułatwiony proces rezerwacji, większa pewność, że wyjazd się odbędzie, i oszczędność czasu – to główne powody, dla których brytyjscy podróżni chcą korzystać z usług agentów turystycznych

Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży ABTA opublikowało nowe badanie wakacyjnych zwyczajów mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. Wynika z niego, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy z usług agenta turystycznego skorzystało 38 procent podróżnych. Głównymi powodami, dla których klienci kupili wycieczkę w biurze podróży zamiast zarezerwować ją samodzielnie, były łatwy proces rezerwacji, większe zaufanie do oferty i oszczędność czasu.

Najczęściej z usług agentów korzystają osoby zamożne i rodziny z dziećmi. Mowa o 50 procentach podróżnych należących do wyższej klasy średniej, 47 procentach klientów z dziećmi poniżej 5 roku życia i 44 procentach ze starszymi pociechami (powyżej 5 lat). 48 procent badanych potwierdziło, że kupowanie wycieczek w biurze pozwala im zaoszczędzić czas. Dotyczy to głównie osób pomiędzy 35 a 44 rokiem życia (63 procent odpowiedzi) i młodszych, w wieku 25-34 lat (56 procent). Ten sam powód kupowania wyjazdu u agenta wymieniają osoby dobrze sytuowane (64 procent z grupy wyższa klasa średnia).

6 na 10 badanych ceni przede wszystkim to, że dzięki biurom podróży proces rezerwacji wakacji jest łatwiejszy. Znaczenie tego argumentu rośnie wraz z wiekiem podróżnych (75 procent odpowiedzi w grupie podróżnych powyżej 65 lat).

Młodzi turyści przyznają, że do biur podróży przyciąga ich zaufanie do agentów. 62 procent klientów w wieku 18-24 lat czuje się pewniej, kiedy rezerwuje podróż u profesjonalisty. To samo dotyczy 64 procent ankietowanych z wyższej klasy średniej.

Jak podaje ABTA, w ostatnich 12 miesiącach popularność wycieczek zorganizowanych utrzymała się na podobnym poziomie jak rok wcześniej (52 procent wobec 53 procent pakietowanych samodzielnie). Powodem, dla którego Brytyjczycy wybierają zorganizowaną formę wypoczynku, jest przekonanie, że „o wszystko już zadbano” (trzy czwarte odpowiedzi). Odsetek ten rośnie do 80 procent w przypadku rodzin z dziećmi.

– Wakacje to czas odpoczynku i ucieczka od codzienności. Nasze badanie pokazuje, że klienci oczekują, że także proces rezerwacji będzie przebiegał bezstresowo. Doceniają więc pomoc agentów turystycznych, którzy im to zapewniają – mówi Mark Tanzer, prezes ABTA. – Rodziny i osoby bogatsze szczególnie doceniają doświadczenie profesjonalistów. Klienci nadal chętnie korzystają z wygody, jaką dają zorganizowane imprezy turystyczne, które w grupie wyjazdów zagranicznych są najpopularniejszą formą wypoczynku wśród podróżujących z dziećmi – dodaje.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 2 tysięcy osób i jest reprezentatywne dla populacji Wielkiej Brytanii. Pytano w nim o zwyczaje dotyczące kupowania wakacji w okresie ostatnich 12 miesięcy, do sierpnia 2017 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosja traci doświadczonych pilotów

Rosyjscy piloci nie chcą pracować dla rodzimych linii lotniczych. W ciągu dwóch ostatnich lat ...

Co drugi Polak nocuje w krajowych hotelach

Prawie połowa Polaków co najmniej raz w roku korzysta z hotelu w kraju – ...

Marvipol inwestuje w dwa hotele

Deweloper znany z budowy mieszkań, biur i magazynów, stawia w Gdańsku swój pierwszy budynek ...

Rusza konkurs POT dla studentów Erasmusa

Studiujący w Polsce zagraniczni uczestnicy programu Erasmus+ od jutra będą mogli dzielić się swoimi ...

Rosjanie jeszcze nie polecą do Gruzji

Rosyjskie linie lotnicze wznowią loty do Gruzji najwcześniej w 2020 r. Połączenia zostały zawieszone ...

Thomas Cook wraca do Tunezji

8 kwietnia wystartuje pierwszy w sezonie letnim i pierwszy od 2015 roku samolot koncernu ...