TUI: Łączcie naukę ze zdobywaniem doświadczenia

Pixabay

Brytyjskie TUI zachęca studentów do podejmowania pracy w czasie nauki. Oferuje więc staże tym, którzy chcą równocześnie zdobyć dyplom i doświadczenie

TUI w Wielkiej Brytanii uruchomiło nowy program stażowy, który pozwoli studentom naukę i pracę – informuje portal branżowy Travel Weekly. Zakłada on, że jego uczestnicy będą zdobywać doświadczenie w różnych działach koncernu.

Staże realizowane są we współpracy z Uniwersytetem w Hertfordshire, w ramach czteroletnich studiów z biznesu i zarządzania. Studenci mogą wybrać podczas nich zajęcia praktyczne poświęcone hotelarstwu, marketingowi cyfrowemu, nauce o danych, zarządzaniu i przywództwu. Jednocześnie będą pracować w TUI, w jego departamencie lotniczym, dziale sprzedaży i biznesowym.

Nick Longman, dyrektor zarządzający TUI na Wielką Brytanię i Irlandię, jest przekonany, że dzięki temu programowi 18-latkowie zdobędą umiejętności niezbędne do pracy w branży turystycznej. Jego zdaniem wielu ludziom staż pozwoli rozpocząć budowanie swojej kariery zawodowej już w wieku 18 lat. Jak opisuje, po 4 latach nauki będą bowiem znać biznes od różnych stron, przez cały czas będą też wspierani przez swoich mentorów, którymi zostaną starsi menedżerowie TUI. Touroperator ma nadzieję, że w ten sposób pozyska dla siebie przyszłych liderów. – Studiowanie i praca w tym samym czasie będzie trudne. Szukamy mocno zdeterminowanych osób, którzy są nastawione na sukces – dodaje Longman.

Zgłaszać się można przez specjalnie przygotowaną stronę internetową. Pierwszy krok to wypełnienie ankiety on-line, drugi to testy prowadzone przez internet, a trzeci – rozmowa kwalifikacyjna przez wideo. Ci, którzy przejdą te testy, zostaną zaproszeni na rozmowę do biura na lotnisku Luton, gdzie będą musieli przedstawić przygotowaną przez siebie prezentację.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Turystyce przydałby się pomysł rządu

Wzrost gospodarczy hamuje, a rząd nie ma pomysłu, jak ożywić inwestycje i konsumpcję. Zamiast ...

Milena Wysokińska nowym dyrektorem marketingu w Rainbowle

Z początkiem lutego stanowisko dyrektora ds. marketingu w spółce Rainbow Tours objęła Milena Wysokińska. ...

Archeolodzy badają wpisy starożytnych turystów

Grobowiec Ramzesa VI w egipskiej Dolinie Królów już w starożytnych odwiedzali turyści, którzy podpisywali ...

Wizz Air ma już 100 samolotów

Wizz Air świętuje dołączenie 100. samolotu do swojej floty. To airbus A321. Przewoźnik specjalnie ...

Hotelarze znad morza proszą rząd o ratunek

Zawieszenie lub wręcz umorzenie danin, składek i rat kredytów, tylko to może nas uratować ...

LOT uruchomi połączenie Warszawa – Oslo

Od marca przyszłego roku LOT zacznie latać między Warszawą i Oslo. W sumie 13 ...