TUI: Łączcie naukę ze zdobywaniem doświadczenia

Pixabay

Brytyjskie TUI zachęca studentów do podejmowania pracy w czasie nauki. Oferuje więc staże tym, którzy chcą równocześnie zdobyć dyplom i doświadczenie

TUI w Wielkiej Brytanii uruchomiło nowy program stażowy, który pozwoli studentom naukę i pracę – informuje portal branżowy Travel Weekly. Zakłada on, że jego uczestnicy będą zdobywać doświadczenie w różnych działach koncernu.

Staże realizowane są we współpracy z Uniwersytetem w Hertfordshire, w ramach czteroletnich studiów z biznesu i zarządzania. Studenci mogą wybrać podczas nich zajęcia praktyczne poświęcone hotelarstwu, marketingowi cyfrowemu, nauce o danych, zarządzaniu i przywództwu. Jednocześnie będą pracować w TUI, w jego departamencie lotniczym, dziale sprzedaży i biznesowym.

Nick Longman, dyrektor zarządzający TUI na Wielką Brytanię i Irlandię, jest przekonany, że dzięki temu programowi 18-latkowie zdobędą umiejętności niezbędne do pracy w branży turystycznej. Jego zdaniem wielu ludziom staż pozwoli rozpocząć budowanie swojej kariery zawodowej już w wieku 18 lat. Jak opisuje, po 4 latach nauki będą bowiem znać biznes od różnych stron, przez cały czas będą też wspierani przez swoich mentorów, którymi zostaną starsi menedżerowie TUI. Touroperator ma nadzieję, że w ten sposób pozyska dla siebie przyszłych liderów. – Studiowanie i praca w tym samym czasie będzie trudne. Szukamy mocno zdeterminowanych osób, którzy są nastawione na sukces – dodaje Longman.

Zgłaszać się można przez specjalnie przygotowaną stronę internetową. Pierwszy krok to wypełnienie ankiety on-line, drugi to testy prowadzone przez internet, a trzeci – rozmowa kwalifikacyjna przez wideo. Ci, którzy przejdą te testy, zostaną zaproszeni na rozmowę do biura na lotnisku Luton, gdzie będą musieli przedstawić przygotowaną przez siebie prezentację.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samolot uderzony przez ptaka ma prawo się spóźnić

Opóźnienie samolotu wywołane zderzeniem z ptakiem nie jest podstawą do wypłacenia odszkodowania pasażerom – ...

W biurach podróży optymistyczne pożegnanie lata

Mocnym akcentem skończył się tegoroczny sezon letni – w porównaniu z zeszłym rokiem w ...

Premier Saary pisze do agentów turystycznych

Pomoc w walce przeciwko niekorzystnym zapisom w ustawie implementującej dyrektywę unijną zapewnia agentom premier ...

Kreta i Wyspy Jońskie ze spadkami

W zeszłym sezonie Wyspy Egejskie Południowe odnotowały ponad 21-procentowy wzrost przychodów. To najlepszy wynik ...

Rosjanie napędzają tunezyjską turystykę

O 30 procent ma wzrosnąć w tym roku liczba turystów odwiedzających Tunezję – informuje ...

Pochylnia Kanału Elbląskiego czeka na remont

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozstrzygnął przetarg na naprawę mechanizmów pochylni Kanału Elbląskiego. ...