Są biura, które wolą zwracać gotówkę niż dawać vouchery

Fot. AFP

Choć niemiecki rząd przyjął rozwiązanie, zgodnie z którym biura podróży mogą wydawać klientom vouchery, to nie wszystkie firmy chcą z niego korzystać. Już dwóch touroperatorów wybrało zwrot gotówki.

Alltours i Schauinsland Reisen to dwa niemieckie biura podróży, które zrezygnowały z wydawania voucherów za odwołane wycieczki. Turystom, którzy nie pojechali na wakacje, oddają pieniądze. Chodzi o wyjazdy z terminem rozpoczęcia do 30 kwietnia.

Jak informuje Alltours na swojej stronie internetowej, ci, którzy zapłacili za wakacje, korzystając z opcji polecenie zapłaty, otrzymają pieniądze od razu, a ci, którzy zrobili to przelewem, będą musieli zaczekać – koszty są oddawane według daty wyjazdu. To samo dotyczy płacących kartami kredytowymi.

CZYTAJ TEŻ: Niemiecki rząd zaakceptował turystyczne vouchery

Z kolei Schauinsland Reisen planuje zakończyć wypłacanie pieniędzy do 24 kwietnia. Na pytanie niemieckiego portalu branży turystycznej Travel Talk firma odpowiedziała, że mimo wiążącego się z tym ogromu pracy, duża część gotówki została już zwrócona. Touroperator podkreśla zarazem, że rozwiązanie voucherowe jest dobrym pomysłem i z pewnością pozwoli branży odetchnąć w tym trudnym czasie kryzysu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści skracają pobyty w Hiszpanii

20 lat temu turyści spędzali w lipcu w Hiszpanii 4,5 dnia, dziś ich pobyt ...

Egipski rząd ratuje turystykę

Władze Egiptu apelują do przedsiębiorców turystycznych, aby dbali o dobre samopoczucie i zarobki swoich ...

Zadłużone restauracje i hotele ratują swoje finanse

Koronawirus spustoszył branżę hotelarską, gastronomiczną i cateringową (HoReCa), która jeszcze przed wybuchem pandemii była ...

„Wspólny bilet” uzgodniony już w 80 procentach

Pilotowany przez PKP Intercity projekt „Wspólny bilet” integruje przewoźników kolejowych z grupy PKP oraz ...

Apka oprowadzi po Tomaszowie Lubelskim

O zabytkowej herbaciarni Czajni, dawnej siedzibie straży ogniowej, cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy, rzeźbach, pomnikach ...

Turcja i Egipt znów modne wśród Rosjan

Rosyjscy touroperatorzy szacują, że w tym roku do Turcji wyjedzie 60, a do Egiptu ...