Marka hoteli lti znika z rynku

Fot. lti hotels / Facebook

Do pierwszego kwartału 2022 roku nazwa lti, pod którą działała 18 hoteli należących do biura podróży DER Touristik, zniknie z rynku. Obiekty będą włączone do sieci Sentido, którą koncern odkupił od syndyka masy upadłości Thomasa Cooka.

DER Touristik łączy sieci hotelowe lti i Sentido – donosi firma w informacji prasowej. Choć nazwa lti przestanie istnieć, to przesłanie marki, zgodnie z którym hotele lti pozwalają „wypocząć wszystkim zmysłom”, zostanie utrzymane. Pięć płatków, które je symbolizują, pojawi się w nowym logo obok nazwy Sentido.

ZOBACZ TAKŻE: DER Touristik przejmuje dwie marki Thomasa Cooka

Proces łączenia już się rozpoczął. Koncern informuje, że latem tego roku w sieci Sentido działać będzie około 20 obiektów, z których większość już wcześniej była związana z marką. Wśród nich znajdą się trzy nowe hotele, w tym obiekt na Maderze, który DER Touristik kupił w styczniu tego roku, Pearl Beach na Kos i Asterias Beach na Rodos (do tej pory należący do sieci lti). Firma prowadzi dalsze rozmowy o współpracy z pozostałymi obiektami, które należały do Sentido w czasach Thomasa Cooka, a było ich wtedy 48.

Koncern zdecydował się na połączenie marek po analizie ich wartości, grup docelowych, pozycjonowania i charakteru. Okazało się, że lti ma lepszą unikatową propozycję sprzedaży (z angielskiego unique selling point – USP), natomiast Sentido jest lepiej rozpoznawany przez klientów i agentów. – Zabieramy to, co najlepsze z dwóch marek: silną znajomość Sentido i silne USP lti – mówi prezes DER Touristik Hotels & Resorts Christian Grage.

Wśród propozycji marki lti znajdują się między innymi wyjątkowe kategorie pokojów, takie jak fitness ze sprzętem treningowym czy ciekawie urządzone, wyposażone w duże szafy, do wnętrza których można wejść. W przyszłości w każdym hotelu Sentido pojawią się restauracje z kuchnią typową dla danego regionu.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik kupił ośrodek wypoczynkowy na Maderze

DER Touristik Hotels & Resorts to spółka Grupy DER Touristik, do której należą lub są przez nią zarządzane hotele działające pod markami Sentido, lti, Calimera, PrimaSol, COOEE i Playitas.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pożar w słynnym parku rozrywki w Niemczech

W największym w Niemczech parku rozrywki Europa Park wybuchł w nocy pożar. Nikt nie ...

Wild: Centralne lotnisko to raj dla inwestorów

Dlaczego rząd wybrał Stanisławów, ile będzie kosztowało nowe lotnisko i jak władze zamierzają poradzić ...

Dziesięć rad dla (nie)pracującego agenta turystycznego

Nie daj o sobie zapomnieć, przygotuj się do rozmowy z klientami na bieżące tematy, ...

IATA: Terroryzm mniej straszny niż Donald Trump

Zapowiedź prezydenta Stanów Zjednoczonych, że chce rozszerzyć restrykcje w podróżowaniu do USA na kraje ...

Pierwszy w Lublinie Focus otwarty

Focus Hotels otworzyła swój pierwszy hotel w Lublinie. To jedenasty obiekt sieci w tym ...

Jutro kolejny strajk na niemieckich lotniskach

Niemiecki związek zawodowy Verdi ogłosił, że jutro na lotniskach w Duesseldorfie, Kolonii i Stuttgarcie ...