Corendon oferuje wakacje bez Covid-19

Fot. Filip Frydrykiewicz

Turecki touroperator i właściciel linii lotniczej Corendon zachęca do „Wakacji bez Covid-19”. Wyloty rozpoczną się 26 czerwca, na razie jedynie z amsterdamskiego lotniska Schiphol.

Każdy z pasażerów Corendona tuż przed wylotem zostanie przetestowany, czy nie jest zarażony koronawirusem. Testy, którym będą musieli poddać się wszyscy, także dzieci (koszt to dodatkowe 50 euro) mają być przeprowadzane w budynku Corendon City Hotel, niedaleko lotniska Schiphol, który został zmieniony w centrum pobierania próbek. Następnie klienci będą przewiezieni specjalnym autokarem na lotnisko tak, aby nie zetknęli się z nikim spoza ich grupy. Również podczas rejestrowania się przed wylotem, przejścia do samolotu, samego rejsu, przejazdu do hotelu na miejscu i pobytu w hotelu z zagwarantowanym wyżywieniem „wszystko w cenie”, będą pod opieką pracowników touroperatora i przewoźnika wolnych od koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Turcja ma już plan dla hoteli. All inclusive zostaje

Warunkiem udziału w wyjeździe jest podpisanie zobowiązania, że nie opuści się hotelu przez cały pobyt. Nie będzie na miejscu natomiast zakazu zbliżania się do innych uczestników wypoczynku, bo wszyscy będą przetestowani.

Corendon zapewnia, że wcześniej przetestował setki swoich pracowników, a badania u wszystkich wykazały obecność anty-ciał Covid-19. Prezes Corendona Steven van der Heijden uważa, że oferta ma szansę powodzenia, bo wakacje, podczas których wszyscy muszą nosić maseczki i utrzymać odległość 1,5 metra od innego urlopowicza, nie są prawdziwymi wakacjami.

— Chcemy, aby nasi klienci mogli się przemieszczać się bez jakichkolwiek ograniczeń i zagwarantujemy to od 26 czerwca. Podczas samego lotu i już na miejscu w hotelu będą mogli odpoczywać, a my będziemy ich rozpieszczać, tak jakby nic niedobrego się nie wydarzyło. Jedynym ograniczeniem będzie to, że nie będą mogli wychodzić poza teren naszego ośrodka. Ale to nie jest duży kłopot, bo najczęściej i tak go nie opuszczają – oferujemy bowiem wiele atrakcji na miejscu w tym wyżywienie i animacje — wyjaśnia van der Heijden.

ZOBACZ JESZCZE: Turcja: W połowie maja zacznie wracać normalność w turystyce

Pierwsze miasteczko wakacyjne „wolne od koronawirusa” będzie się mieścić pod turecką Antalią, gdzie Corendon ma kilka hoteli. Ale wkrótce w ofercie mają się pojawić także Ibiza i Curacao, gdzie Corendon ma także swoje miasteczka (resorty) wakacyjne. Na Antyle klienci Corendona mieliby polecieć liniami KLM, z którymi Turcy prowadzą teraz rozmowy. Jako kolejne kierunki wymieniane są również Sycylia i Sardynia. Nie jest wykluczone, że takie wakacje będą również oferowane z Brukseli.

Corendon jednak zastrzega się, że ze zrozumiałych względów nie wszystkie kierunki będą wolne od wirusa. Jednocześnie touroperator zastrzega, że jeśli cokolwiek w ich programie „pójdzie nie tak”, to może on zostać opóźniony. Generalnie jednak liczy, że z oferty skorzysta w tym roku przynajmniej kilkuset klientów.

Przed wybuchem pandemii Covid-19 Corendon jako linia lotnicza latał także z Polski, współpracując z polskimi touroperatorami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Peter Pullem nowym dyrektorem w Lufthansie

Peter Pullem został mianowany nowym starszym dyrektorem ds. sprzedaży w Europie Centralnej, Wschodniej i ...

Na lotnisku w Rzeszowie stanie Holiday Inn

Będzie miał 120 pokojów i będzie kosztować 34 miliony złotych – rusza budowa hotelu ...

Ipsos: Polacy pytają, z kim pojadą na wakacje

87 procent Polaków deklaruje, że interesuje się czy biuro podróży, z którym mają jechać ...

Niemieckie biura podróży: Nawet w czasie epidemii gwarantujemy powrót

Minister spraw zagranicznych Niemiec znosi ostrzeżenia przed podróżami do wszystkich krajów świata, ale zastrzega, ...

Sabre połączy siły z Booking.com

Klienci korzystający z usług Sabre za pomocą platformy Content Services for Lodging będą mieli ...

Wizz Air ruszy wiosną z Katowic do Aten

Wizz Air ogłosił nową trasę – z Katowic do Aten. Otworzy ją 9 marca ...