Corendon oferuje wakacje bez Covid-19

Fot. Filip Frydrykiewicz

Turecki touroperator i właściciel linii lotniczej Corendon zachęca do „Wakacji bez Covid-19”. Wyloty rozpoczną się 26 czerwca, na razie jedynie z amsterdamskiego lotniska Schiphol.

Każdy z pasażerów Corendona tuż przed wylotem zostanie przetestowany, czy nie jest zarażony koronawirusem. Testy, którym będą musieli poddać się wszyscy, także dzieci (koszt to dodatkowe 50 euro) mają być przeprowadzane w budynku Corendon City Hotel, niedaleko lotniska Schiphol, który został zmieniony w centrum pobierania próbek. Następnie klienci będą przewiezieni specjalnym autokarem na lotnisko tak, aby nie zetknęli się z nikim spoza ich grupy. Również podczas rejestrowania się przed wylotem, przejścia do samolotu, samego rejsu, przejazdu do hotelu na miejscu i pobytu w hotelu z zagwarantowanym wyżywieniem „wszystko w cenie”, będą pod opieką pracowników touroperatora i przewoźnika wolnych od koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Turcja ma już plan dla hoteli. All inclusive zostaje

Warunkiem udziału w wyjeździe jest podpisanie zobowiązania, że nie opuści się hotelu przez cały pobyt. Nie będzie na miejscu natomiast zakazu zbliżania się do innych uczestników wypoczynku, bo wszyscy będą przetestowani.

Corendon zapewnia, że wcześniej przetestował setki swoich pracowników, a badania u wszystkich wykazały obecność anty-ciał Covid-19. Prezes Corendona Steven van der Heijden uważa, że oferta ma szansę powodzenia, bo wakacje, podczas których wszyscy muszą nosić maseczki i utrzymać odległość 1,5 metra od innego urlopowicza, nie są prawdziwymi wakacjami.

— Chcemy, aby nasi klienci mogli się przemieszczać się bez jakichkolwiek ograniczeń i zagwarantujemy to od 26 czerwca. Podczas samego lotu i już na miejscu w hotelu będą mogli odpoczywać, a my będziemy ich rozpieszczać, tak jakby nic niedobrego się nie wydarzyło. Jedynym ograniczeniem będzie to, że nie będą mogli wychodzić poza teren naszego ośrodka. Ale to nie jest duży kłopot, bo najczęściej i tak go nie opuszczają – oferujemy bowiem wiele atrakcji na miejscu w tym wyżywienie i animacje — wyjaśnia van der Heijden.

ZOBACZ JESZCZE: Turcja: W połowie maja zacznie wracać normalność w turystyce

Pierwsze miasteczko wakacyjne „wolne od koronawirusa” będzie się mieścić pod turecką Antalią, gdzie Corendon ma kilka hoteli. Ale wkrótce w ofercie mają się pojawić także Ibiza i Curacao, gdzie Corendon ma także swoje miasteczka (resorty) wakacyjne. Na Antyle klienci Corendona mieliby polecieć liniami KLM, z którymi Turcy prowadzą teraz rozmowy. Jako kolejne kierunki wymieniane są również Sycylia i Sardynia. Nie jest wykluczone, że takie wakacje będą również oferowane z Brukseli.

Corendon jednak zastrzega się, że ze zrozumiałych względów nie wszystkie kierunki będą wolne od wirusa. Jednocześnie touroperator zastrzega, że jeśli cokolwiek w ich programie „pójdzie nie tak”, to może on zostać opóźniony. Generalnie jednak liczy, że z oferty skorzysta w tym roku przynajmniej kilkuset klientów.

Przed wybuchem pandemii Covid-19 Corendon jako linia lotnicza latał także z Polski, współpracując z polskimi touroperatorami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje na Majorce przecenione o połowę

Do 50 procent dochodzą zniżki na wyjazdy na Majorkę oferowane przez brytyjskie biura podróży. ...

Jak wydać 1000 złotych od rządu na turystykę?

Planowany przez Ministerstwo Rozwoju program turystycznego 1000+ powinien objąć wszystkich Polaków i powinni oni ...

W Egipcie więcej zachorowań wywołanych przez bakterię E. coli

Niemieckie MSZ zmieniło komunikat dotyczący wyjazdów do Egiptu. Ostrzega w nim przed ryzykiem chorób ...

Skyscanner chce zatrzymać klientów u siebie

Skyscanner chce jeszcze bardziej skupić się na klientach końcowych i sprawić, żeby bilety i ...

Traveldata: Wycieczki tańsze niż przed rokiem. Rainbow i Exim na czele obniżek

Ceny wycieczek w szczycie sezonu letniego najbardziej obniżyły, licząc rok do roku, Rainbow i ...

Vouchery dla Bułgarów na wakacje w kraju

Pieniądze Bułgarów powinny być przeznaczone na wsparcie krajowej turystyki, a nie być wydawane za ...