DER Touristik szykuje ostre cięcie kosztów

Fot. AFP

O 70 procent skurczy się w tym roku niemiecki rynek turystyki wyjazdowej, a proces odbudowy będzie następował powoli – prognozuje DER Touristik. W reakcji na te zmiany koncern musi mocno ograniczyć wydatki.

Odpowiedzią DER Touristik na kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa jest ograniczenie kosztów o 30 procent, wzmocnienie współpracy między należącymi do niego touroperatorami i własną siecią sprzedaży oraz nowa organizacja biznesu – donoszą niemieckie media branżowe. Oznacza to między innymi konieczność ograniczenia zatrudnienia – nad szczegółowym planem firma jeszcze pracuje, będzie go też konsultować z przedstawicielami pracowników.

ZOBACZ TAKŻE: DER Touristik inwestuje w hotele Aldiana

Koncern informuje, że nie zamierza korzystać z pomocy publicznej. – Covid-19 doprowadził do drastycznego spadku rezerwacji. Odrodzenie biznesu turystycznego zajmie dłuższy czas – mówi prezes DER Touristik na Europę Środkową Ingo Burmester. – Musimy stawić czoła nowej rzeczywistości. Połączymy siły i w ten sposób powrócimy na drogę wzrostu po bezprecedensowo trudnym gospodarczo roku – zapowiada i dodaje, że cięcia kosztów nie uda się uniknąć.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik kupuje sieć salonów sprzedaży

Już pod koniec lipca portal Touristik Aktuell informował, że koncern zlikwiduje swoje biura na niemieckich lotniskach. Do końca roku przestanie działać 13 takich punktów, a pracę straci 80 osób. Wówczas firma tłumaczyła, że choć przedstawicielstwa te działały od wielu lat, dziś ich istnienie nie ma już uzasadnienia biznesowego z powodu olbrzymiego spadku liczby pasażerów. W biurach turyści mogli dokupić usługi dodatkowe, teraz będą one dostępne w salonach sprzedaży i w internecie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air łączy Wrocław ze Lwowem

Rusza nowe połączenie Wizz Aira między Wrocławiem a Lwowem. Będzie odbywać się dwa razy ...

Zima zaskoczyła europejskich lotników

Obfite opady śniegu i silny wiatr spowodowały zakłócenia w komunikacji w zachodniej Europie. W ...

Unijni turyści liczą na otwarcie granic

Bruksela chce wspólnych unijnych zasad otwierania turystyki. Od piątku kraje bałtyckie będą miały „podróżną ...

Napaść wandala na polskie autokary w Chorwacji

Dwa polskie autokary turystyczne, stojące na parkingu w miejscowości Makarska w Chorwacji, zostały w ...

Turcja będzie dopłacać do przelotów

Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów ...

Dubaj stracił 3 miliony pasażerów

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju, największe na świecie pod względem liczby międzynarodowych podróżnych, odprawiło w ...