Ewa Kubaczyk rzecznikiem PIT

archiwum prywatne

Potwierdziły się nasze informacje, że rzecznikiem Polskiej Izby Turystyki zostanie Ewa Kubaczyk, dotychczasowa redaktor „Wiadomości Turystycznych”

„Z początkiem lutego obowiązki związane z realizacją polityki informacyjnej oraz komunikacją wewnętrzną Polskiej Izby Turystyki objęła Ewa Kubaczyk. Zastąpiła ona na stanowisku rzecznika prasowego Marzenę Markowską” – czytamy w dzisiejszym komunikacie PIT.

Kubaczyk przez trzy ostatnie lata prowadziła jako redaktor (gazeta nie ma stanowiska redaktora naczelnego) dwutygodnik branżowy „Wiadomości Turystyczne”. Po studiach historycznych na Uniwersytecie Warszawskim doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w prywatnej agencji informacyjnej SIS Serwis, a później w Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie i Domu Spotkań z Historią, samorządowej instytucji kultury, w której odpowiadała za działalność wydawniczą. Jak redaktor książek współpracowała m.in. z Ośrodkiem KARTA i wydawnictwem Bezdroża.

– Polska Izba Turystyki wydaje się obecnie jedyną reprezentacją branży turystycznej, która stara się wpływać na zmiany gospodarce turystycznej – mówi Andrzej Kindler, wiceprezes PIT, cytowany w komunikacie. – Zarząd PIT od kilku lat konsekwentnie rozwija strategię komunikacji, dzięki której pozytywnie zmienia się wizerunek branży w mediach i w odbiorze społecznym. Ewa Kubaczyk jako nowy rzecznik będzie kontynuować tę działalność. Jej doświadczenie i przygotowanie zawodowe gwarantują, że duże wymagania w zakresie przekazu zarówno wobec członków izby, jak i mediów, będą realizowane na coraz wyższym poziomie – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szefowie Thomasa Cooka stracili na bankructwie

Brytyjczyk Thomas Cook z Liverpoolu dostaje listy i maile z pogróżkami. Ich nadawcy wierzą, ...

Włochy krajem partnerskim TT Warsaw 2018

Włochy będą krajem partnerskim największych targów turystycznych w Polsce – TT Warsaw. Oprócz nich ...

Malediwy i Chicago w zimowej siatce Air France KLM

Malé, Chicago i Pointe-?-Pitre z Air France, a także Cartagena, Freetown, Mauritius, Minneapolis, Monrovia, ...

Antalya bije rekordy popularności

14,5 miliona turystów odwiedziło w tym roku region Antalyi. Co trzeci przyjechał z Rosji. ...

Bawaria dokłada turystyce miliony euro

Do 100 milionów euro z dotychczasowych 40 milionów wzrośnie budżet Bawarii na turystykę. Ministerstwo ...

Thomas Cook testuje różnicowanie cen ofert w zależności od miejsca sprzedaży

30 – 40 procent wyjazdów z oferty brytyjskiego Thomasa Cooka jest tańszych w internecie ...