Niemieccy touroperatorzy: Lecisz na Kanary? Pomożemy ci z testem

Fot. AFP

Od 14 listopada turyści, którzy wybierają się na Wyspy Kanaryjskie, muszą okazać w hotelu negatywny test na koronawirusa – bez tego nie zostaną zakwaterowani. Niemieckie biura podróży pomagają im w ich wykonaniu.

FTI proponuje wykonanie testu po przylocie – podaje biuro w informacji prasowej. Za ich przeprowadzenie odpowiada lokalna spółka należąca do grupy, Meeting Point Spain, która podjęła współpracę z tamtejszymi lekarzami. Koszt wykonania analizy to 16 euro.

Jak mówi Manuel Morales, który w FTI odpowiada za produkt hiszpański, w ten sposób firma chce pomóc klientom, bo jeśli rezerwują wyjazd w ostatniej chwili mogą nie zdążyć zrobić na czas w Niemczech. Klienci mogą oczywiście przeprowadzić test przed wylotem, muszą jedynie pamiętać, by nie robić tego wcześniej niż 72 godziny przed wylotem.

CZYTAJ TEŻ: Lecisz na Kanary? Musisz mieć test na koronawirusa

Z kolei TUI stosuje inną metodę – klienci mogą sami pobrać przed wylotem sobie próbkę we własnym domu i wysłać do laboratorium. Jak to zrobić prawidłowo, dowiedzą się z krótkiego filmu instruktażowego w internecie. Szkolenie prowadzą pracownicy służby zdrowia.

Touroperator pośredniczy w zamówieniu zestawu testowego, przy którym podana jest również data zdalnej wizyty lekarskiej. Wyniki badania klienci dostają w formie PDF-a, który przychodzi mailem. Test na przeciwciała kosztuje 55 euro wraz z kosztami wysyłki. Z usługi mogą skorzystać zarówno osoby, które już mają zamówiony wyjazd na Kanary, jak i te, które dopiero zamierzają wycieczkę kupić.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpania wprowadza obowiązkowe testy na koronawirusa

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ubezpieczenie samochodu w praktyce. Dowiedz się, przed czym warto zabezpieczyć się wybierając się w wakacyjną podróż samochodem.

Perspektywa wyjazdu wakacyjnego niewątpliwie wiąże się z pozytywnymi emocjami. Każdy dłuższy wyjazd wymaga jednak ...

Tragiczny wypadek koreańskiego autokaru

Dwanaście osób, w tym 11 dzieci, zginęło w pożarze autobusu, do którego doszło dziś ...

Polonus pojedzie za pół ceny

Polska Organizacja Turystyczna i przewoźnik autobusowy Polonus mają współpracować przy promowaniu turystyki krajowej. Na ...

Zaskakujący pomysł na fotele w samolocie. „To krępujące”

Firma Heinkel zaprezentowała nowy układ foteli w samolocie, w którym cztery osoby siedzą do ...

Branża turystyczna czeka na obiecaną tarczę. Czy jutro ją dostanie?

Odkąd pani premier dwa tygodnie temu wybiegła ze spotkania, nie mamy żadnych informacji, ale ...

Ryanair: Upadłość Air Berlina jest sztuczna

Ryanair zaskarżył do Federalnego Urzędu Antymonopolowego i do Komisji ds. Konkurencji przejęcie przez Lufthansę ...