Thomas Cook: W wakacje ciesz się rodziną

Pixabay

Ponad 70 procent rodziców czuje, że spędza ze swoimi dziećmi za mało czasu – wynika z badania Thomasa Cooka. Touroperator przekonuje więc, że wyjazd to najlepszy czas na zacieśnienie więzi z bliskimi

Z przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii badania wynika, że wielu dorosłych postrzega urlop jako okazję do rodzinnej integracji, na którą na co dzień brakuje czasu. 74 procent rodziców czuje, że spędza za mało czasu ze swoimi pociechami, a 72 procent chciałoby móc rozmawiać z nimi więcej o minionym dniu.

W tygodniu rodzice przeznaczają mniej niż 35 minut na czytanie z dziećmi, niecałe 40 minut na wspólne posiłki i 45 minut na zabawę. Na wakacjach rozkład dnia wygląda jednak zupełnie inaczej, bo wspólnie spędzony czas na urlopie jest ważniejszy niż remont domu (42 procent odpowiedzi) czy kupno nowego samochodu (20 procent). Okazuje się, że w czasie tygodniowego wyjazdu rodzice czytają z dziećmi średnio 2 godziny i 7 minut, razem spędzają 5 godzin i 21 minut przy posiłkach, bawią się przez 5 godzin i 6 minut, rozmawiają o bieżących sprawach 4 godziny i 4 minuty, grają przez 7 godzin 13 minut (w domu 44 minuty tygodniowo), przez około 3 godziny obserwują, jak mali turyści nawiązują przyjaźnie (w domu przez 22 minuty tygodniowo) i przez 7 godzin 2 minuty odkrywają wspólnie nowe miejsca (w domu przez 27 minut na tydzień).

– Rodziny coraz częściej nie spędzają ze sobą wystarczająco dużo czasu – mówi dr Sam Wass, psycholog rodzinny współpracujący przy programie „Sekretne życie 4- i 5-latków”, w którym uczestniczył Thomas Cook. Wass dodaje, że dorośli pracując, wolne chwile poświęcają na swoje sprawy, często wpatrując się w ekrany urządzeń mobilnych. Psycholog zwraca uwagę, że większość rozmów z dziećmi ogranicza się do wydawania im poleceń. Powinni jednak pamiętać, by uczestniczyć też w aktywnościach, którym przewodzą najmłodsi. Na wakacjach tak się właśnie dzieje.

Jak informuje Chris Mottershead, prezes brytyjskiego oddziału Thomasa Cooka, w 2018 roku koncern wdroży projekt, który ma pomóc rodzinom w wakacyjnej integracji. Na razie będzie on prowadzony w jednym hotelu Sunwing Fanabe na Teneryfie, ale jeśli się sprawdzi, zostanie uruchomiony także w innych obiektach należących do koncernu. W ramach przedsięwzięcia przygotuje skrzynie z książkami, które rodzice będą mogli czytać ze swoimi dziećmi, a w restauracjach stoły będą nakryte obrusami, których wzory będą zachęcić do rozmów przy wspólnym posiłku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

RegioJet zapewni więcej połączeń czesko-polskich

Czeski przewoźnik kolejowo-autokarowy RegioJet rozszerza swoją siatkę połączeń z Krakowa i Katowic do Pragi ...

Brytyjczycy doradzą, jak zbudować CPK

Doradzali przy najgłośniejszych projektach lotniskowych na świecie, jak Incheon w Seulu, Changi w Singapurze, ...

Marzenia są teraz na wyciągnięcie ręki

Czy teraz jest łatwiej? Jest inaczej. W 2004 roku wysłaliśmy 40 tysięcy klientów, a ...

Lepkie ręce urlopowiczów. Co najczęściej znika z hoteli?

Najczęściej giną kosmetyki, ręczniki i sztućce, ale zdarza się też, że znacznie większe i ...

Kos skorzysta jeszcze z niższego VAT-u

VAT na Kos, Lesbos, Chios, Samos i Leros nadal będzie o 30 procent mniejszy ...

Vouchery dla Bułgarów na wakacje w kraju

Pieniądze Bułgarów powinny być przeznaczone na wsparcie krajowej turystyki, a nie być wydawane za ...