Thomas Cook: W wakacje ciesz się rodziną

Pixabay

Ponad 70 procent rodziców czuje, że spędza ze swoimi dziećmi za mało czasu – wynika z badania Thomasa Cooka. Touroperator przekonuje więc, że wyjazd to najlepszy czas na zacieśnienie więzi z bliskimi

Z przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii badania wynika, że wielu dorosłych postrzega urlop jako okazję do rodzinnej integracji, na którą na co dzień brakuje czasu. 74 procent rodziców czuje, że spędza za mało czasu ze swoimi pociechami, a 72 procent chciałoby móc rozmawiać z nimi więcej o minionym dniu.

W tygodniu rodzice przeznaczają mniej niż 35 minut na czytanie z dziećmi, niecałe 40 minut na wspólne posiłki i 45 minut na zabawę. Na wakacjach rozkład dnia wygląda jednak zupełnie inaczej, bo wspólnie spędzony czas na urlopie jest ważniejszy niż remont domu (42 procent odpowiedzi) czy kupno nowego samochodu (20 procent). Okazuje się, że w czasie tygodniowego wyjazdu rodzice czytają z dziećmi średnio 2 godziny i 7 minut, razem spędzają 5 godzin i 21 minut przy posiłkach, bawią się przez 5 godzin i 6 minut, rozmawiają o bieżących sprawach 4 godziny i 4 minuty, grają przez 7 godzin 13 minut (w domu 44 minuty tygodniowo), przez około 3 godziny obserwują, jak mali turyści nawiązują przyjaźnie (w domu przez 22 minuty tygodniowo) i przez 7 godzin 2 minuty odkrywają wspólnie nowe miejsca (w domu przez 27 minut na tydzień).

– Rodziny coraz częściej nie spędzają ze sobą wystarczająco dużo czasu – mówi dr Sam Wass, psycholog rodzinny współpracujący przy programie „Sekretne życie 4- i 5-latków”, w którym uczestniczył Thomas Cook. Wass dodaje, że dorośli pracując, wolne chwile poświęcają na swoje sprawy, często wpatrując się w ekrany urządzeń mobilnych. Psycholog zwraca uwagę, że większość rozmów z dziećmi ogranicza się do wydawania im poleceń. Powinni jednak pamiętać, by uczestniczyć też w aktywnościach, którym przewodzą najmłodsi. Na wakacjach tak się właśnie dzieje.

Jak informuje Chris Mottershead, prezes brytyjskiego oddziału Thomasa Cooka, w 2018 roku koncern wdroży projekt, który ma pomóc rodzinom w wakacyjnej integracji. Na razie będzie on prowadzony w jednym hotelu Sunwing Fanabe na Teneryfie, ale jeśli się sprawdzi, zostanie uruchomiony także w innych obiektach należących do koncernu. W ramach przedsięwzięcia przygotuje skrzynie z książkami, które rodzice będą mogli czytać ze swoimi dziećmi, a w restauracjach stoły będą nakryte obrusami, których wzory będą zachęcić do rozmów przy wspólnym posiłku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży: Grecja za 1000 złotych

25-procentowym wzrostem sprzedanych wyjazdów kończy się letni sezon turystyczny. Ceny w ostatnim tygodniu były ...

Im wcześniej rezerwujesz wakacje… tym dłużej się cieszysz

Co czwarty klient biura podróży, który rezerwuje wakacje z dużym wyprzedzeniem, mówi że robi ...

Rainbow kupił czwarty hotel w Grecji. Tym razem na Rodos

Spółka White Olive Hotels, należąca do grupy Rainbow Tours, kupiła czwarty już hotel. O ...

W 7islands reorganizacja po odejściu Piwko

Artur Gryglak został kierownikiem działu operacji w biurze podróży 7islands. Zastąpił tym samym Aleksandrę ...

Najlepsze hotele na wakacje już zarezerwowane

Sprzedaż wyjazdów na lato wzrosła rok do roku o 10 procent – podaje sieć ...

Prezes Wizz Aira: Nie zamierzamy wyprowadzać się z Lotniska Chopina

Jeśli gospodarka europejska zwolni, ludzie będą szukać oszczędności. Z przyjemnością powitamy wtedy pasażerów Lufthansy, ...