DER Touristik sprzedaje już przyszły rok. Stawia na Polskę

Fot. POT

42 katalogi, dużo dojazdu własnego, dobre ceny, elastyczne warunki rezerwacji i o 30 procent więcej Polski w ofercie – DER Touristik ogłosił program na przyszły rok.

Choć rok 2020 był pełen wyzwań, DER Touristik patrzy na kolejny z optymizmem. Na przyszły sezon firma, do której należą marki touroperatorskie Dertour, ITS, Jahn Reisen, Meiers Weltreisen i Travelix, wydała 42 nowe katalogi, z czego 24 całoroczne.

By zachęcić turystów do rezerwowania podróży, przygotowała zniżki – jak pisze w informacji prasowej, ceny będą najlepsze od dziesięciu lat. W systemach rezerwacyjnych znalazło się już ponad 90 procent oferty, na przykład wycieczki rowerowe, wędrówki i objazdy autokarowe w małych grupach, część nawet na jesień przyszłego roku.

Koncern liczy się z dużym zainteresowaniem urlopem w Niemczech i krajach sąsiednich. – Szczególnym wzięciem cieszyć się będą wycieczki z dojazdem własnym – mówi prezes DER Touristik na Europę Środkową Ingo Burmester. Skorzystają też kraje nordyckie, które oferują wypoczynek na łonie natury. – Mały popyt pozwala uzyskać lepsze ceny w hotelach. Te zniżki oddajemy naszym klientom. Dotyczy to przede wszystkim Turcji, Bułgarii, Grecji, Egiptu, Balearów, Kuby i Dominikany. Zniżki sięgają 25 procent rok do roku – dodaje prezes.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik: Pobieramy opłatę za obsługę

Dertour, ITS i Jahn Reisen powiększyły ofertę pobytów w Niemczech, Austrii i Francji o 10 procent, a w Polsce nawet o 30 procent. Będzie też więcej wyjazdów do Chorwacji i Włoch. Koncern reaguje również na zwiększone zainteresowanie wypoczynkiem na kempingach – będzie zarówno więcej miejsc, do których można wyjechać, jak i ofert wynajęcia kamperów. O 50 procent powiększy się liczba rejsów rzecznych, w przyszłym roku nie zabraknie także propozycji wypoczynku luksusowego pod marką Dertour Deluxe.

Nadal obowiązywać będą elastyczne warunki rezerwacji i rezygnacji, koncern utrzymuje „pakiet beztroski”, który zakłada dla wyjazdów zarezerwowanych od połowy lipca z wyjazdami do 30 kwietnia 2021 roku (z kilkoma wyjątkami) przejęcie kosztów zakwaterowania i lotu powrotnego w razie wprowadzenia kwarantanny do 3,5 tysiąca euro od osoby. Klienci, którzy kupią wyjazd do końca tego roku z terminem wyjazdu do października 2021 roku, mogą go, również z kilkoma wyjątkami, bezpłatnie anulować lub zmienić do 14 dni przed wylotem.

ZOBACZ TAKŻE: Właściciel DER Touristik: Pomoc dla TUI i FTI jest nie fair

Firma przypomina, że turyści mogą też odpłatnie wykonać testy PCR w ponad 500 biurach należących do sieci DER Reisebüros. Klienci Dertour, ITS, Jahn Reisen, Meiers Weltreisen i Travelix zamówią natomiast badania w partnerskim laboratorium Kneißler po podaniu numeru rezerwacji – dotyczy to wyjazdów do krajów, które wymagają takiego badania. Koszt ich wykonania to 129 euro dla podróżujących w pojedynkę, za dwie osoby jest to 199 euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Łódzkie go China, czyli region promuje się przez WeChat

„Łódzkie go China” to prawdopodobnie największy projekt promujący polski biznes w Chinach Zachodnich. Region ...

Niemiecka izba turystyczna ma pomysły, jak ratować branżę

Niemiecka branża turystyczna bije na alarm – z ankiety przeprowadzonej przez DRV, odpowiednik Polskiej ...

POT: Polonio, odkryj Polskę

W przyszłym roku planujemy pierwszą akcję promującą Polskę w języku angielskim skierowaną przede wszystkim ...

LOT będzie miał cztery większe dreamlinery

PLL LOT weźmie w leasing cztery nowe boeingi 787-9 Dreamlinery – zapowiada prezes spółki ...

Google Maps pokażą, gdzie najwięcej zakażeń koronawirusem

Google Maps wzbogaca się o kolejne narzędzie do planowania wyjazdów – wkrótce mapy pokażą, ...

Rekordowy rok dla turystyki w Japonii

Kraj Kwitnącej Wiśni odnotował w 2016 roku o 22 procent więcej turystów zagranicznych niż ...