DER Touristik sprzedaje już przyszły rok. Stawia na Polskę

Fot. POT

42 katalogi, dużo dojazdu własnego, dobre ceny, elastyczne warunki rezerwacji i o 30 procent więcej Polski w ofercie – DER Touristik ogłosił program na przyszły rok.

Choć rok 2020 był pełen wyzwań, DER Touristik patrzy na kolejny z optymizmem. Na przyszły sezon firma, do której należą marki touroperatorskie Dertour, ITS, Jahn Reisen, Meiers Weltreisen i Travelix, wydała 42 nowe katalogi, z czego 24 całoroczne.

By zachęcić turystów do rezerwowania podróży, przygotowała zniżki – jak pisze w informacji prasowej, ceny będą najlepsze od dziesięciu lat. W systemach rezerwacyjnych znalazło się już ponad 90 procent oferty, na przykład wycieczki rowerowe, wędrówki i objazdy autokarowe w małych grupach, część nawet na jesień przyszłego roku.

Koncern liczy się z dużym zainteresowaniem urlopem w Niemczech i krajach sąsiednich. – Szczególnym wzięciem cieszyć się będą wycieczki z dojazdem własnym – mówi prezes DER Touristik na Europę Środkową Ingo Burmester. Skorzystają też kraje nordyckie, które oferują wypoczynek na łonie natury. – Mały popyt pozwala uzyskać lepsze ceny w hotelach. Te zniżki oddajemy naszym klientom. Dotyczy to przede wszystkim Turcji, Bułgarii, Grecji, Egiptu, Balearów, Kuby i Dominikany. Zniżki sięgają 25 procent rok do roku – dodaje prezes.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik: Pobieramy opłatę za obsługę

Dertour, ITS i Jahn Reisen powiększyły ofertę pobytów w Niemczech, Austrii i Francji o 10 procent, a w Polsce nawet o 30 procent. Będzie też więcej wyjazdów do Chorwacji i Włoch. Koncern reaguje również na zwiększone zainteresowanie wypoczynkiem na kempingach – będzie zarówno więcej miejsc, do których można wyjechać, jak i ofert wynajęcia kamperów. O 50 procent powiększy się liczba rejsów rzecznych, w przyszłym roku nie zabraknie także propozycji wypoczynku luksusowego pod marką Dertour Deluxe.

Nadal obowiązywać będą elastyczne warunki rezerwacji i rezygnacji, koncern utrzymuje „pakiet beztroski”, który zakłada dla wyjazdów zarezerwowanych od połowy lipca z wyjazdami do 30 kwietnia 2021 roku (z kilkoma wyjątkami) przejęcie kosztów zakwaterowania i lotu powrotnego w razie wprowadzenia kwarantanny do 3,5 tysiąca euro od osoby. Klienci, którzy kupią wyjazd do końca tego roku z terminem wyjazdu do października 2021 roku, mogą go, również z kilkoma wyjątkami, bezpłatnie anulować lub zmienić do 14 dni przed wylotem.

ZOBACZ TAKŻE: Właściciel DER Touristik: Pomoc dla TUI i FTI jest nie fair

Firma przypomina, że turyści mogą też odpłatnie wykonać testy PCR w ponad 500 biurach należących do sieci DER Reisebüros. Klienci Dertour, ITS, Jahn Reisen, Meiers Weltreisen i Travelix zamówią natomiast badania w partnerskim laboratorium Kneißler po podaniu numeru rezerwacji – dotyczy to wyjazdów do krajów, które wymagają takiego badania. Koszt ich wykonania to 129 euro dla podróżujących w pojedynkę, za dwie osoby jest to 199 euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy: Zakaz wyjazdów przedłużony do połowy czerwca

Niemieckie MSZ do połowy czerwca będzie odradzać wszelkie, poza niezbędnymi, podróże do wszystkich krajów ...

LOT zapowiada osiem kierunków wakacyjnych z Katowic

Bułgaria, Włochy, Grecja i Hiszpania to kraje, do których w przyszłe wakacje zawiezie turystów ...

Małopolska: Pozwólmy podróżować ozdrowieńcom i zaszczepionym

Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na korzystanie z infrastruktury turystycznej można by pozwolić ozdrowieńcom, osobom ...

Europejska branża turystyczna poleca w tym roku Chorwację

Na najbliższe 12 miesięcy Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) przyznała Chorwacji status ...

Upadek Air Berlina niegroźny dla agentów

Skoro nawet niemiecki rząd nie spodziewał się upadku Air Berlina, także zwykły agent turystyczny ...

Egipt walczy z plastikiem w kurortach

Rząd Egiptu we współpracy z organizacją zajmującą się ochroną środowiska prowadzi szeroko zakrojoną kampanię ...