Zmiany w kierownictwie Wakacje.pl. Odchodzi Ozga, przychodzi Zych

Krzysztof Zych awansował w spółce, w której pracuje od 2018 roku. Fot. materiały prasowe Wakacje.pl

Z zarządu największego agenta turystycznego w Polsce, Wakacje.pl, odchodzi Damian Ozga, który kierował dotąd departamentem produktu i sieci stacjonarnej. Na stanowisko wiceprezesa od sprzedaży awansuje Krzysztof Zych. Nowego wiceprezesa od produktu firma planuje zatrudnić do końca czerwca.

Na szczytach Wakacje.pl duże zmiany organizacyjne. Z zarządu odchodzi Damian Ozga, który odpowiadał za produkt i za rozwój sieci franczyzowej. Ozga stworzył wcześniej sieć agencji turystycznych My Travel. Firmę sprzedał w 2018 roku Wakacjom.pl, jednocześnie wszedł do władz tej spółki. Jak czytamy w komunikacie firmy, odejście Ozgi z zespołu zarządzającego jest wynikiem umowy jaką zawarto z nim w maju 2018 roku, kiedy Wakacje.pl przejęły My Travel.

WIĘCEJ: Damian Ozga: Udowodnię, że Wakacje.pl zrobiły dobry zakup

„Ozga jako przedsiębiorca jest zaangażowany kapitałowo w inne biznesy (jest m.in. właścicielem sieci sal do ćwiczeń fitness – red.), które w tak wyjątkowym czasie wymagają większej aktywności operacyjnej. Tym samym ustępuje ze stanowiska wiceprezesa” – czytamy w komunikacie Wakacje.pl.

Ozga na czele Parklotu

Damian Ozga. Fot. materiały prasowe

Ozga nie rozstaje się jednak zupełnie z Wakacje.pl, pozostaje prezesem należącej do Wakacje.pl spółki Parklot. Parklot zajmuje się sprzedażą miejsc na parkingach przy lotniskach w Polsce, Czechach i Niemczech. Ozga będzie miał za zadanie rozwinąć jej działalność w Polsce i na nowych rynkach zagranicznych.

– Przed nami wyzwania związane z wyjściem z kryzysu i ambitne plany dla sieci stacjonarnej, która ma wracać do normalności szybciej niż pozostała część rynku – – mówi cytowany w komunikacie prezes Wakacje.pl Dariusz Górzny. – Zamierzamy też przeprowadzić ofensywę w zakresie naszej oferty produktowej. Oba te obszary wymagają od nas szczególnej uwagi, dlatego w związku z ustąpieniem Damiana Ozgi ze stanowiska podjąłem decyzję o rozdzieleniu odpowiedzialności za każdy z nich.

– Kierowanie przez Damiana produktem i siecią stacjonarną przypadło na niezwykle trudny okres, kiedy rozwinięcie skrzydeł organizacji obiektywnie nie było możliwe. Niemniej jego doświadczenie i kompetencje istotnie wpłynęły na to, jak spółka przez ten okres przeszła. Jak poradziła sobie z uporządkowaniem portfolio, struktury i wyznaczenia strategicznych kierunków natarcia. Cieszę się na dalszą bezpośrednią współpracę z Damianem w ramach Parklotu i jestem przekonany, że jeszcze nie raz zaskoczy on pozytywnie rynek – dodaje Górzny.

CZYTAJ TEŻ: Itaka odracza agentom zwrot nadpłaconych prowizji

– Czas spędzony w Wakacje.pl był dla mnie bardzo owocny – mówi Damian Ozga. – Stworzenie synergii i efektywności trzech marek (Wakacje.pl oprócz przejęcia w 2018 roku sieci My Travel, kupiło jeszcze drugą sieć, Wakacyjny Świat – red.) było dla mnie doświadczeniem nowym. Wiele się przy tej okazji nauczyłem. Niezwykle cennym doświadczeniem, a zarazem sporym wyzwaniem, w zakresie zarządzania produktem było z kolei wzięcie ogromnej odpowiedzialności za zabezpieczenie organizacji produktowo. Cieszę się, że te zadania udało mi się zrealizować dobrze, o czym świadczy fakt, że powierzono mi kontynuowanie współpracy w roli prezesa Parklotu.

Zych awansuje na wiceprezesa ds. sprzedaży

W nowej strukturze Wakacje.pl sprzedaż online i offline będzie połączona i oddana w zarząd jednemu menedżerowi. Na to stanowisko awansował Krzysztof Zych, który do tej pory, w randze członka zespołu zarządzającego, był odpowiedzialny za sprzedaż online.

Zych pokieruje łącznie niemal 200-osobowym zespołem departamentu sprzedaży i sieci stacjonarnej oraz siecią ponad 300 salonów sprzedaży.

– Skupiając w jednym departamencie sprzedaż online i offline będziemy mogli efektywnie realizować strategię omnichannel, która stawia klienta w centrum uwagi, niezależnie od miejsca, w którym finalizuje transakcje – zapowiada Zych, cytowany w komunikacie.

Zych związany jest z Wakacje.pl od 2018 roku. „Z powodzeniem zarządza zespołami sprzedażowymi i posprzedażowym w kanale online, osiągając rekordowe wyniki sprzedaży i jakości obsługi”.

ZOBACZ TEŻ: Rainbow sprzedaje już kolejną zimę. W ofercie 11 kierunków czarterowych

– Krzysztof niejednokrotnie udowodnił, że jest niezwykle skutecznym i godnym zaufania managerem, który potrafi podejmować odważne decyzje – ocenia Górzny. – Ogromnie cenię go za precyzję, dalekowzroczność i bardzo ważną umiejętność łączenia skuteczności z empatią wobec pracowników. W Wakacje.pl z powodzeniem przeprowadził proces restrukturyzacji departamentu sprzedaży, przebudowując procesy i systemy, istotnie poprawiając jakość oferowanych przez nas usług doradczych i osiągając historyczne rekordy sprzedaży. Z przyjemnością powierzam mu kolejny obszar i jestem przekonany, że stworzy synergię dwóch różnych, a równie istotnych kanałów sprzedaży.

Głównymi zadaniami stawianymi przed Zychem będzie realizacja strategii „client first” oraz budowanie przewagi sieci franczyzowej w oparciu o dane i potencjał analityczny grupy Wakacje.pl i Wirtualna Polska Holding, właściciela Wakacje.pl.

W przeszłości Zych zarządzał zespołami sprzedażowymi i produktowymi w mediach internetowych i e-commerce – Wirtualnej Polsce, Goldbach Audience i ARBOinteractive. Wykształcenie ekonomiczne zdobywał w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Łazarskiego i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Szefa produktu później

Stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za produkt pozostanie nieobsadzone do końca pierwszego półrocza. W tym czasie za rozwój oferty i relacje z partnerami biznesowymi będzie odpowiadała dyrektor produktu Jolanta Kołodziejczyk, podlegająca bezpośrednio Górznemu.

– Nazwisko nowego wiceprezesa ogłoszę do końca czerwca. Jestem jednak spokojny o jakość zarządzania tym obszarem w okresie przejściowym, Jolanta jest bowiem bardzo doświadczonym i skutecznym managerem. W najbliższych miesiącach będzie realizowała w normalnym trybie naszą strategię produktową, współpracując bezpośrednio ze mną – wyjaśnia Górzny.

Spółka Wakacje.pl S.A. to największy agent turystyczny w Polsce dysponujący zarówno platformą internetową Wakacje.pl jak i siecią ponad 300 salonów własnych i franczyzowych. Obecny jest na rynku od 21 lat. W portfolio grupy są marki Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl. Od 2017 roku Wakacje.pl są częścią Wirtualna Polska Holding.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ostatnie lądowanie Air Berlina

Po 40-tu latach działalności niemiecka linia lotnicza Air Berlin przestaje latać. Późnym wieczorem na ...

Udane Nowe Trendy w Turystyce 2017

Czy firmy turystyczne dobrze sobie radzą w mediach społecznościowych? Czy aplikacje turystyczne przejdą do ...

Modlin zaprasza touroperatorów

Nie lotnisko w Radomiu czy Łodzi, ale lotnisko w Modlinie jest dla nas najbardziej ...

Izraelska turystyka liczy, że ruszy wiosną. Na razie kraj ma trzeci lockdown

Turyści z państw uznanych za bezpieczne mogliby przyjeżdżać do Izraela od kwietnia. Na granicy ...

Ratingi biur podróży 2017: Jak oni to robią, cz.II

Funclub – z pomysłem na turystykę autokarową z wyższej półki. Prima Holiday – elastycznie ...

Rainbow: Jeszcze w lutym lecimy do Fudżajry

Biuro podróży Rainbow wprowadza do zimowej oferty Fudżajrę. Do tego kurortu nad Oceanem Indyjskim ...