Agenci tracą na last minute

materiały prasowe

Zarobki z last minute w Niemczech uciekają agentom stacjonarnym i przechodzą do internetu. Jeśli biura nie zmienią swojego podejścia, będą stratne – ostrzega szef biura podróży 5vorFlug

Prezes niemieckiego touroperatora 5vorFlug Richard Reindl mówi w wywiadzie dla magazynu branżowego „Travel Talk”, że udział agentów stacjonarnych w rynku last minute maleje. Jego zdaniem sprzedawcy w tradycyjnych biurach muszą zmienić swoje podejście do tego rodzaju oferty, w przeciwnym razie będą tracić finansowo. Reindl zauważa, że obecnie coraz więcej imprez w ostatniej chwili sprzedawanych jest w internecie, a nie w sieci stacjonarnej. – Choć wcale tak być nie musi – ocenia.

Ze statystyk 5vorFlug wynika bowiem, że w tym roku rozliczeniowym obroty z wycieczek last minute sprzedawanych on-line wzrosły o 15 procent bardziej niż w biurach stacjonarnych. – Żeby na tym trendzie mogli skorzystać agenci stacjonarni, wielu sprzedawców musi zmienić swój tok myślenia – uważa Reindl. – Dziś wielu doradców ma błędne wyobrażenie o tym segmencie rynku – zaznacza.

W Niemczech nadal istnieje przeświadczenie, że w ostatniej chwili sprzedaje się tylko wycieczki w sezonie letnim. Tymczasem można je rezerwować przez cały rok. Zdaniem szefa 5vorFlug agenci powinni bardziej je promować na swoich stronach internetowych i w witrynach biur, bo wielu klientów nie wie, że takie oferty są dostępne. To powoduje, że turyści szukają okazji głównie przez internet.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air zamawia 146 airbusów A320neo

Linia Wizz Air podpisała porozumienie z Airbusem w sprawie zakupu kolejnych 146 samolotów z ...

Ryanair czeka na odzew 10 tysięcy pasażerów

Ryanair podaje, że 3 procent z 315 tysięcy pasażerów, którym odwołał lot i zawiadomił ...

Radni PO chcą lotniska pasażerskiego w Białymstoku

W ciągu ośmiu lat możliwe jest stworzenie w Białymstoku w pełni funkcjonalnego, lokalnego lotniska ...

Airbnb: Rezerwacje w Pekinie zawieszone

Platforma wynajmu krótkoterminowego mieszkań Airbnb poinformowała, że zawiesza możliwość rezerwowania noclegów w Pekinie w ...

W Augustowie autobusy dla turystów za darmo

Od 1 lipca do 31 sierpnia w Augustowie można bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej. ...

Rewolucja w Ryanairze – O’Leary zgadza się na związki zawodowe

Pod presją żądań pilotów popartych zapowiedzią strajku przed świętami, prezes Ryanaira, Michael O’Leary, zgodził ...