Agenci tracą na last minute

materiały prasowe

Zarobki z last minute w Niemczech uciekają agentom stacjonarnym i przechodzą do internetu. Jeśli biura nie zmienią swojego podejścia, będą stratne – ostrzega szef biura podróży 5vorFlug

Prezes niemieckiego touroperatora 5vorFlug Richard Reindl mówi w wywiadzie dla magazynu branżowego „Travel Talk”, że udział agentów stacjonarnych w rynku last minute maleje. Jego zdaniem sprzedawcy w tradycyjnych biurach muszą zmienić swoje podejście do tego rodzaju oferty, w przeciwnym razie będą tracić finansowo. Reindl zauważa, że obecnie coraz więcej imprez w ostatniej chwili sprzedawanych jest w internecie, a nie w sieci stacjonarnej. – Choć wcale tak być nie musi – ocenia.

Ze statystyk 5vorFlug wynika bowiem, że w tym roku rozliczeniowym obroty z wycieczek last minute sprzedawanych on-line wzrosły o 15 procent bardziej niż w biurach stacjonarnych. – Żeby na tym trendzie mogli skorzystać agenci stacjonarni, wielu sprzedawców musi zmienić swój tok myślenia – uważa Reindl. – Dziś wielu doradców ma błędne wyobrażenie o tym segmencie rynku – zaznacza.

W Niemczech nadal istnieje przeświadczenie, że w ostatniej chwili sprzedaje się tylko wycieczki w sezonie letnim. Tymczasem można je rezerwować przez cały rok. Zdaniem szefa 5vorFlug agenci powinni bardziej je promować na swoich stronach internetowych i w witrynach biur, bo wielu klientów nie wie, że takie oferty są dostępne. To powoduje, że turyści szukają okazji głównie przez internet.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rafał Szczęsny na czele HanseMerkur w Polsce

Poszerzyć siatkę sprzedawców – to jedno z zadań, jakie stawia sobie nowy szef polskiego ...

Agenci Grecosa grywalizują o wyjazd do Grecji

„W 100 dni dookoła Grecji” – pod tą nazwą biuro podróży Grecos Holiday prowadzi ...

W biurach podróży – przeceny odwołane

Drugi tydzień z rzędu raporty PZOT przynoszą niepokojące dane – spada rok do roku ...

DRV: Agentów czekają cztery metry zmian

Ponad cztery metry długości ma dokument, w którym Niemiecki Związek Turystyczny za pomocą grafik ...

LOT tworzy nową organizację lotniczą w Europie

LOT, Turkish Airlines, Ukraine Airlines i 16 członków stowarzyszenia International Air Carrier Association (IACA) ...

Jacek Socha na pokładzie Grecosa

Jacek Socha, menedżer specjalizujący się w kontraktowaniu hoteli, a ostatnio dyrektor handlowy w Small ...