Agenci turystyczni szkolą (sobie) kadry

Bloomberg

Zwiedzanie statku statku wycieczkowego, nauka o sprzedaży i wizyty u touroperatorów – są w programie szkoleń jakie organizuje dla młodzieży kooperatywa agentów turystycznych

Best-Reisen, niemiecka organizacja skupiająca agentów, organizuje szkolenia dla praktykantów szkół zawodowych. Oferta obejmuje webinaria i wyjazdy o charakterze edukacyjnym. Na tegoroczne szkolenia zgłosiło się już 70 osób, w zeszłym roku było ich 40, informuje portal Travel Talk.

Czytaj też: „Agent turystyczny bez przyszłości?”.

Program jest podzielony na dwa segmenty – dla początkujących, czyli osób, które dopiero zaczęły naukę w szkołach zawodowych, i dla zaawansowanych z wyższych klas. W programie podstawowym uczestnicy dowiedzą się, jak określić potrzeby kupującego, i w jaki sposób zamknąć rozmowę handlową. Kursanci będą uczyć się podstaw obsługi klienta w ramach ośmiu webinariów. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu na drugim poziomie, dostaną wskazówki, w jaki sposób obchodzić się z trudnymi turystami, czy załatwiać reklamacje.

W 2018 roku uczniowie szkolili się nie tylko przez internet, ale wyjechali też na obóz do Mannheim. Tam dowiedzieli się więcej o specyfice pracy w branży turystycznej. Zorganizowany był też wyjazd na Fuerteventurę, gdzie młodzież odwiedziła hotel klubowy z sieci Aldiana.

Podobne wydarzenia planowana są na 2019 rok. W programie znajdzie się zwiedzanie statku wycieczkowego, szkolenia sprzedażowe i wizyty u touroperatorów.

Kurs kosztuje od 299 euro, zgłaszać na niego mogą swoich praktykantów agenci. Dla biur to sposób na pozyskanie młodych ludzi do pracy. Do popularyzowania szkoleń przyczyniają się sami uczestnicy, którzy zamieszczają w mediach społecznościowych relacje z wyjazdów. To działa na wyobraźnię ich kolegów i koleżanek.

Zobacz: „Touroperatorzy: Agenci stacjonarni mają więcej zalet niż internetowi”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd zamyka hotele, parki, rowery miejskie

Rząd Mateusza Morawieckiego zaostrzył obowiązujące w Polsce ograniczenia, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. ...

Dolny Śląsk zachęca do przyjazdu i szykuje vouchery

Dolnośląska Organizacja Turystyczna i tamtejszy urząd marszałkowski voucherami zachęcają turystów do odwiedzania Dolnego Śląska. ...

Nocne zwiedzanie odrestaurowanych Pompejów

Nocne zwiedzanie sugestywnie oświetlonych Pompejów – to atrakcja przygotowana latem dla turystów na słynnym ...

Pożary szaleją na południu Francji

Silne upały i wietrzna pogoda na Riwierze Francuskiej są przyczyną gwałtownego rozprzestrzeniania się pożarów ...

Sztab antykryzysowy na ratunek dominikańskiej turystyce

Powołany przez rząd Dominikany komitet ma opanować kryzys, który dotknął tę gałąź gospodarki po ...

W biurach podróży Grecja rozgrzewa spóźnionych urlopowiczów

Mimo późnej pory roku pociąg z wycieczkami pędzi i nie chce się zatrzymać – ...