Agenci turystyczni szkolą (sobie) kadry

Bloomberg

Zwiedzanie statku statku wycieczkowego, nauka o sprzedaży i wizyty u touroperatorów – są w programie szkoleń jakie organizuje dla młodzieży kooperatywa agentów turystycznych

Best-Reisen, niemiecka organizacja skupiająca agentów, organizuje szkolenia dla praktykantów szkół zawodowych. Oferta obejmuje webinaria i wyjazdy o charakterze edukacyjnym. Na tegoroczne szkolenia zgłosiło się już 70 osób, w zeszłym roku było ich 40, informuje portal Travel Talk.

Czytaj też: „Agent turystyczny bez przyszłości?”.

Program jest podzielony na dwa segmenty – dla początkujących, czyli osób, które dopiero zaczęły naukę w szkołach zawodowych, i dla zaawansowanych z wyższych klas. W programie podstawowym uczestnicy dowiedzą się, jak określić potrzeby kupującego, i w jaki sposób zamknąć rozmowę handlową. Kursanci będą uczyć się podstaw obsługi klienta w ramach ośmiu webinariów. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu na drugim poziomie, dostaną wskazówki, w jaki sposób obchodzić się z trudnymi turystami, czy załatwiać reklamacje.

W 2018 roku uczniowie szkolili się nie tylko przez internet, ale wyjechali też na obóz do Mannheim. Tam dowiedzieli się więcej o specyfice pracy w branży turystycznej. Zorganizowany był też wyjazd na Fuerteventurę, gdzie młodzież odwiedziła hotel klubowy z sieci Aldiana.

Podobne wydarzenia planowana są na 2019 rok. W programie znajdzie się zwiedzanie statku wycieczkowego, szkolenia sprzedażowe i wizyty u touroperatorów.

Kurs kosztuje od 299 euro, zgłaszać na niego mogą swoich praktykantów agenci. Dla biur to sposób na pozyskanie młodych ludzi do pracy. Do popularyzowania szkoleń przyczyniają się sami uczestnicy, którzy zamieszczają w mediach społecznościowych relacje z wyjazdów. To działa na wyobraźnię ich kolegów i koleżanek.

Zobacz: „Touroperatorzy: Agenci stacjonarni mają więcej zalet niż internetowi”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kiedy otwarcie granic? Decyzja musi zapaść do 10 czerwca

Najpóźniej 10 czerwca polski rząd musi poinformować Brukselę, czy znosi kontrole na wewnętrznych granicach ...

Niemcy w tym roku nie będą oszczędzać na podróżach

Niemcy chcą podróżować w tym roku tak samo często jak w zeszłym. Najwięcej pojedzie ...

TFG: Zakazać działalności 120 biurom podróży

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny postuluje wykreślenie z ewidencji organizatorów turystyki 120 biur podróży. Prawdopodobnie większość ...

Q Hotele w szeregach IGHP

Sieć hoteli Q Hotel przystąpiła do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. W sumie organizacja skupia ...

LOT nadal bez pomocy publicznej

W związku z pandemią europejskie linie lotnicze dostały od swoich państw w sumie 50 ...

Rumunia zwalnia zaszczepionych z kwarantanny

Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki na covid-19, pod warunkiem, że ta druga była ...