Thomas Cook nie zamknie stacjonarnych biur

Materiały prasowe

Choć liczba klientów odwiedzających stacjonarne salony sprzedaży Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii spada, prezes firmy nie planuje zamykania biur na dużą skalę

Przez ostatnie dwa lata Thomas Cook zamknął w Wielkiej Brytanii 200 stacjonarnych salonów sprzedaży. Decyzja ta była podyktowana ich słabymi wynikami i planem rozwoju sprzedaży przez internet. Koncern ma obecnie w tym kraju 598 punktów obsługi klienta.

Prezes Grupy Thomasa Cooka Peter Fankhauser, cytowany przez portal Travel Weekly, mówi, że nie planuje dalszej likwidacji tradycyjnych biur. – Analizujemy wyniki poszczególnych salonów, kiedy kończą się umowy najmu, ale nasza strategia nie przewiduje ich zamykania – deklaruje.

Czytaj też: „Thomas Cook sprzedaje taniej w internecie”.

Thomas Cook wydał ostatnio komunikat zapowiadający gorsze niż wcześniej planowano zyski. Jednym z powodów gorszego wyniku jest, zdaniem prezesa, niepewność konsumentów związana z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W sekcję „Pytania i odpowiedzi dotyczące Brexitu” na stronie internetowej biura wchodzi dziennie 800 użytkowników.

– Część klientów w Wielkiej Brytanii odkłada decyzję o rezerwowaniu wakacji z powodu obaw dotyczących Brexitu. Widzimy, że frekwencja w salonach sprzedaży jest mniejsza, ale jesteśmy dobrze przygotowani na wszelkie wyniki rozmów [rządu z Unią Europejską] i nie przewidujemy, żeby linie lotnicze miały zostać uziemione. Jesteśmy przekonani, że będziemy mogli zaoferować duży wybór wakacji, nawet jeśli nie dojdzie do porozumienia w sprawie Brexitu – zapewnia Peter Fankhauser.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińskie bańki podbiły Kalifornię

Grupa chińskich artystów, która od dwóch pokoleń podróżuje po świecie, robiąc show z bańkami ...

Ryanair odwołuje loty przed strajkiem kontrolerów ruchu lotniczego

Ryanair wezwał rząd Francji i Komisję Europejską do „podjęcia natychmiastowych działań zapobiegających zamknięciu przestrzeni ...

Rząd Hiszpanii szykuje pomoc po upadku Cooka

300 milionów euro wyniesie wartość rządowej pomocy dla hiszpańskiej branży turystycznej. Pakiet dla przedsiębiorców ...

Kolej na lotnisko centralne będzie droższa niż samo lotnisko

Około 40 miliardów złotych będzie kosztować rozbudowa sieci kolejowej, która będzie przebiegać przez Centralny ...

Expo mniej popularne, niż przewidywano

Do końca czerwca polski pawilon na Expo w Astanie odwiedziło już ponad 45 tysięcy ...

Linie lotnicze chcą się obłowić na upadku Thomasa Cooka

Klienci oskarżają przewoźników lotniczych, że ci wykorzystują okazję do znaczącego podnoszenia cen biletów. Upadek ...