Biuro podróży testuje pięciogodzinny dzień pracy

Bloomberg

Pięć godzin pracy zamiast ośmiu to pomysł niemieckiego touroperatora Runa Reisen. Pierwsze próby pokazały, że efektywność takiego dnia nie spada, pod warunkiem, że pracownicy zrezygnują z przerw na pogaduszki

W czerwcu, lipcu i w sierpniu pracownicy niemieckiego biura Runa Reisen będą spędzać w pracy pięć zamiast tradycyjnych ośmiu godzin – informuje portal branżowy Travel Talk. Szef tej firmy Karl Bock zarządził, że biuro będzie czynne od godziny 8 do 13, ale w tym czasie nie będzie krótkich pogaduszek w kuchni. Zamiast tego na ścianie pojawi się zegar odliczający czas. Pracownicy dostaną takie samo wynagrodzenie jak dotąd.

Czytaj też: „TUI będzie firmą internetową”.

Pierwsze tygodnie prób pokazały, że taki system może się sprawdzić. – Skoczyliśmy na głęboką wodę, nawet pracownicy byli sceptycznie nastawieni do tego pomysłu – mówi Bock. – To było stresujące doświadczenie, ale chcieliśmy podołać wyzwaniu.

Okazało się, że w pięć godzin zespół wykonał 80 procent pracy. – To świetny wynik – uważa dyrektor, który w przyszłości chce poprawić efektywność firmy, wdrażając więcej rozwiązań cyfrowych i nową aplikację.

Po południu na telefony klientów odpowiada automatyczna sekretarka, w sytuacjach awaryjnych mogą dzwonić pod numer alarmowy. – Zastanawiałem się, czy taki system nie wywoła złości wśród agentów lub turystów – mówi i dodaje, że na razie nikt się nie skarży.

Runa Reisen specjalizuje się w wyjazdach dla osób niepełnosprawnych. W ofercie ma 170 kierunków w 30 krajach. Rocznie z jego usług korzysta około 4 tysięcy klientów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

EasyJet Holidays: Agenci mogą grać ceną

EasyJet Holidays rozpoczął współpracę z siecią agencyjną. Brytyjski touroperator zapowiedział, że ceny oferowane przez ...

Rainbow: Lecimy do Rio de Janeiro i do Panamy

Biuro podróży Rainbow sprzedało już na sezon zimowy 2017/2018 o 14,1 procent wycieczek więcej ...

Gołym okiem widać, że jest więcej turystów

Od lat jesteśmy na trzecim miejscu po Warszawie i po Krakowie pod względem udzielonych ...

MSZ zaleca „szczególną ostrożność” podróżującym do Chorwacji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pisze w sekcji „Informacje dla podróżnych”, by z uwagi na dużą ...

Tajowie zapraszają na lunch ze śmiercią

Sprawdzić, czy w trumnie jest wygodnie, lub napić się czekolady o smaku śmierci, siedząc ...

Wycieczki szkolne pod nadzorem branży turystycznej

73 procent rodziców w Wielkiej Brytanii oczekuje, że wycieczkę szkolną zorganizuje sprawdzone biuro podróży, ...