Coral Travel podnosi gwarancję

Materiały promocyjne

O 10 procent, do 110 milionów złotych podniosło swoją gwarancję biuro podróży Coral Travel

Nowa gwarancja obowiązywać będzie od 17 września 2019 roku do 16 września 2020 roku. Wystawił ją polski oddział towarzystwa ubezpieczeniowego ERGO Reiseversicherung (wcześniejsza nazwa to  ERV). Obecna gwarancja, której termin upływa 16 września opiewała na 100 milionów złotych. Większa suma na kolejny sezon pokazuje, że firma przewiduje, że będzie się rozwijać.

– Wysokość gwarancji jest adekwatna do obrotu, jaki przewidujemy na nowy rok działalności, a według naszych szacunków powinno to być 910 milionów złotych – wyjaśnia Kaan Ergun, prezes Corala Travel. – Jeśli, na co oczywiście liczymy, okaże się że sprzedaż będzie wyższa, zwiększymy wysokość zabezpieczenia w trakcie trwania sezonu.

Jak dodaje Ergun, zeszłoroczna sprzedaż w okresie early bookingu była bardzo dobra. – W tym roku wystartowaliśmy ze sprzedażą kolejnego letniego sezonu siedem tygodni wcześniej, więc nie można tego porównać, niemniej na razie sprzedaż jest większa od zakładanej. Klienci coraz świadomiej planują zakup wakacji wcześniej. Mijający sezon, pokazał, że ofert last minute nie ma, a szczególnie nie są w last minute dostępne najlepsze, najpopularniejsze hotele. Kto więc może rezerwuje wcześniej – dodaje.

X

Gwarancja to obowiązkowe zabezpieczenie, którego zapewnienie wynika z ustawy o imprezach turystycznych. Dzięki niej klienci mogą być spokojni, że w razie kłopotów firmy turystycznej nie będą musieli przerywać wypoczynku za granicą, a ci którzy dopiero wpłacili zaliczki, że dostaną swoje pieniądze z powrotem. Na wszelki wypadek ustawodawca wzmocnił to zabezpieczenie, powołując Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, na który biura podróży płacą składki.

Mogą Ci się również spodobać

Lepkie ręce urlopowiczów. Co najczęściej znika z hoteli?

Najczęściej giną kosmetyki, ręczniki i sztućce, ale zdarza się też, że znacznie większe i ...

Mszczonów rusza z budową megaparku wodnego

W Mszczonowie koło Warszawy rozpoczęła się budowa największego parku wodnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Suntago ...

Warimpex sprzedaje osiem hoteli

Spółka Warimpex sprzedała połowę udziałów w swych hotelach tajskiej firmie U City Public. Transakcja ...

Grecos: Mamy katalog inny niż wszyscy

Hotele uporządkowane nie według kierunków, ale według rodzajów – to charakterystyczna cecha katalogu biura ...

Pięciu zabitych na lotnisku na Florydzie

Pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych podczas strzelaniny, do której doszło na międzynarodowym ...

Betlej: Połączenie agentów się opłaci

Skonsolidowanie się Wakacji.pl z My Travel to dobry ruch biznesowy. Pozwoli agentom turystycznym dotrzeć ...