Szybkość gwarancją sukcesu w internecie

Bloomberg

Ponad jedna trzecia internautów porzuca stronę, jeśli musi czekać dłużej niż sekundę na jej otwarcie. Tymczasem średnia dla stron firm turystycznych wynosi 3,5 sekundy – zwraca uwagę ekspert

Specjalista od spraw mobilnych w Google’u Julius Schröder tłumaczył uczestnikom kongresu zorganizowanego przez redakcję niemieckiego magazynu branżowego „FVW”, że firmy, które chcą odnieść sukces w internecie, muszą zadbać, by ich strony szybko się ładowały. Większość użytkowników przegląda, kupuje i zamawia towary przez smartfony. Trend jest znany, to, co się zmienia, to spadająca koncentracja internautów, którzy coraz częściej rezygnują z przeglądania stron, jeśli ładują się one dłużej niż sekundę. Tak robi ponad jedna trzecia z nich, ponad połowa rezygnuje po dwóch sekundach. Tymczasem średnia dla stron branży turystycznej to 3,5 sekundy. To oznacza, że wielu przedsiębiorców traci klientów.

Ekspert zaleca, żeby przede wszystkim ocenić własną stronę z perspektywy klienta. Tylko w ten sposób można określić, co nie funkcjonuje, co przeszkadza, czy zwyczajnie kiepsko wygląda. Po drugie w firmie trzeba stworzyć kulturę działania, do której należy też ustalenie zakresu odpowiedzialności poszczególnych osób. Dzięki temu wiadomo, kto ma skupić się na funkcjonowaniu strony. Po trzecie trzeba umiejętnie wybierać rozwiązania, które pomogą np. zwiększyć zaangażowanie użytkowników aplikacji. Inaczej mówiąc, ważne jest, aby możliwie dużo osób przywiązać do marki. Do tego służą progresywne aplikacje. Chodzi o responsywne strony internetowe, które działają podobnie jak aplikacja. Ich zaletą jest, że raz ściągnięte, mogą być przeglądane również bez dostępu do internetu.

Schröder podpowiada też, jak nie stracić użytkownika, kiedy przez chwilę nie będzie miał dostępu do sieci. Za przykład podaje Trivago – na taką okoliczność serwis wyświetla zagadkę, a kiedy urządzenie przyłączy się do internetu, strona jest ponownie ładowana.

Google stworzył natomiast AMP, accelerated mobile pages. Chodzi o strony, które dzięki temu, że mają odchudzony kod, ładują się szybciej nawet przy wolniejszym internecie. Technologia ta pomaga skrócić czas wyświetlenia treści.

Mogą Ci się również spodobać

Klienci Neckermanna odzyskali już dwa miliony złotych

Minął pierwszy tydzień wypłacania przez Allianz pieniędzy klientom Neckermanna, którzy mieli dopiero jechać z ...

Gminy górskie: Zaostrzymy reżim sanitarny, ale dajcie nam pracować

– Dajcie nam pracować, nasze firmy i miejscowości umierają bez turystów – apelują do ...

Syndyk: Agenci Neckermanna mają szanse odzyskać pieniądze

Agenci turystyczni, którym upadłe biuro podróży Neckermann nie wypłaciło prowizji, powinni wystawić spółce faktury. ...

Agroturystyka nie jest działalnością rolniczą

Świadczenie usług polegających na wynajmie pokoi dla letników w gospodarstwie wiejskim i na wyżywieniu ...

Co trzecie rosyjskie biuro podróży upadnie

Rosyjskie Stowarzyszenie Touroperatorów szacuje, że z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem w Rosji zamknie się ...

Pasażerowie chcą latać z pomocą smartfona i biometrii

Najważniejszy dla jest czas podróży i możliwość kontrolowania jej za pomocą smartfona — wynika ...