PFR zainwestuje 9 milionów euro w greckie hotele Rainbowa

Czterogwiazdkowy hotel Lindos na Rodos to najmniejszy hotel Rainbowa, ma 175 łóżek. Fot. materiały promocyjne

Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje w hotele budowane w Grecji przez biuro podróży Rainbow 9 milionów euro. – To najlepsze potwierdzenie naszego przekonania, że turystyka po pandemii ma przyszłość – mówi członek zarządu Rainbow Maciej Szczechura.

Notowana na giełdzie spółka Rainbow Tours, właściciel biura podróży Rainbow, podpisała dzisiaj umowę z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na dokapitalizowanie jej spółki White Olive, która buduje i modernizuje hotele w Grecji. Należący do grupy PFR Fundusz Ekspansji Zagranicznej obejmie kosztem 9 milionów euro 34 procent akcji w Whitte Olive.

Strony umówiły się, że zaangażowanie Funduszu może wzrosnąć o dodatkowe 3,5 miliona euro, a a jego inwestycji potrwa nie mniej niż cztery i nie więcej niż 10 lat. Po tym terminie grecka spółka odkupi swoje akcje od Funduszu.

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Baszczyński: Wiosną turystyka odbije na kształt litery V

Rozmowy w sprawie sfinansowania części greckich inwestycji Rainbowa przez państwowy fundusz powołany do wspierania ekspansji zagranicznej polskich firm trwały od lutego 2019 roku. Pandemia trochę je przedłużyła. – Sfinalizowanie umowy w tych trudnych dla turystyki czasach dowodzi, że Fundusz widzi przed naszą branżą  przyszłość – komentuje członek zarządu Rainbowa Maciej Szczechura.

Jak dodaje, pozyskane właśnie pieniądze Rainbow zamierza przeznaczyć na rozwój biznesu hotelowego w Grecji. – Rozważamy zakup hotelu na Krecie, który obecnie dzierżawimy na podstawie 20-letniej umowy. Szukamy też cały czas okazji na tym rynku – deklaruje Szczechura.

ZOBACZ TEŻ: „Zmień klimat latem” – Rainbow proponuje egzotykę na wakacje

Rainbow zarządza pięcioma hotelami w Grecji, które sam zbudował lub przejął i zmodernizował. Są to dwa hotele pięciogwiazdkowe – White Olive Elite Laganas (528 łóżek) na Zakintos i White Olive Elite Rethymno (186) na Krecie – a także trzy czterogwiazdkowe: White Olive Premium Lindos (175) na Rodos, White Olive Premium Laganas (269) i White Olive Premium Cameo (322) na Zakintos. Razem mają 1480 łóżek.

Oprócz hotelu na Krecie, który jest jeszcze kończony, pozostałe cztery przyjmowały gości w lecie 2020 roku. Połowę miejsc rezerwuje sobie w nich sam Rainbow, ale zarządzająca nimi spółka grecka podpisuje też umowy z biurami podróży z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Skandynawii i innych krajów. Jak zapowiada Szczechura, hotele planują gotowość do przyjęcia pierwszych gości w tegorocznym sezonie letnim już w połowie maja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czas na pakiet ratunkowy dla polskiej turystyki

Powołajmy okrągły stół, rozmawiajmy o pomocy dla branży turystycznej, która przeżywa największy kryzys w ...

Przedsiębiorcy turystyczni: Tarcza 6.0 to nie tarcza, tylko tarczunia

Zdaniem Północnej Izby Gospodarczej rządowa pomoc dla firm, które dotknął koronakryzys, jest iluzoryczna. Tarcza ...

Praca pełna wyzwań dla dyrektorów ZOPOT-ów

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na dyrektorów swoich zagranicznych ośrodków w Wiedniu i Tokio. ...

Rabat dla klienta, cała prowizja dla agenta

Niemiecki touroperator FTI zachęca klientów do kupowania wyjazdów licznymi zniżkami. Skorzystają na tym agenci ...

LOT odwołał kolejnych 11 rejsów

Dzisiaj 386 rejsów LOT-u odbędzie się bez zmian, ale 11 przewoźnik musiał odwołać. Powód ...

Lepkie ręce urlopowiczów. Co znika z hoteli

Najczęściej giną kosmetyki, ręczniki i sztućce, ale też większe i droższe przedmioty: szlafroki, obrazy, ...