Bali szykuje otwarcie dla turystów

Fot. Rainbow

Najpopularniejsza wśród turystów wyspa Indonezji zamierza wpuścić znów gości do swoich kurortów w październiku.

Tropikalna wyspa Bali położona w indonezyjskim archipelagu Małych Wysp Sundajskich była przed wybuchem pandemii Covid-19 jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Przez koronawirusa straciła jednak główny motor zasilający jej budżet, a więc wpływy z turystyki, które drastycznie spadły w pierwszym kwartale 2020 roku.

CZYTAJ TEŻ: Pierwsze państwo w Europie ogłosiło koniec epidemii

Władze Bali pochwaliły się jednak w tym tygodniu sukcesem w zwalczaniu epidemii. W piątek na wyspie zanotowano 343 przypadki nowych zachorowań na koronawirusa i 4 zgony, co jest znacznie mniejszym współczynnikiem śmiertelności niż średnia dla całego archipelagu, gdzie zanotowano łącznie 16496 przypadków zakażeń i 1076 śmierci.

Wyspa liczy, że zachorowań na Covid-19 będzie coraz mniej i powoli zaczyna planować ponowne otwarcie kurortów. Kiedy to może nastąpić? Jak poinformowała sekretarz ministerstwa turystyki Indonezji Ni Wayan Giri Adnyani, resort opracowuje już plan rewitalizacji i promocji obiektów turystycznych w niektórych regionach kraju między czerwcem a październikiem. W tym na Bali, na wyspach Riau i w mieście Yogyakarta – donosi agencja Reuters.

Możliwe więc, że rezerwacje w hotelach będą niebawem dostępne na stronach internetowych kurortów i w biurach turystycznych, jednak realny termin otwarcia granic dla wczasowiczów przewidywany jest raczej na październik 2020 roku, czyli tuż przed rozpoczęciem pory deszczowej, która trwa zwykle do kwietnia. To zła informacja dla turystów, ponieważ najchętniej odwiedzają oni wyspę w porze suchej, czyli w okresie od maja do końca września.

Gospodarka Bali skurczyła się w pierwszym kwartale o 1,14 procent, licząc rok do roku. Cały kraj jednak nie wszedł jeszcze w recesję i ma dużą szansę uniknięcia jej, jeśli szybko odmrozi sektor turystyczny. PKB Indonezji urosło ogółem między styczniem a marcem o 2,97 procent. Liczba zagranicznych turystów spadła w marcu o ponad 60 procent, rok do roku, z czego najbardziej ukruszyła się grupa chińskich turystów – było ich o ponad 97 procent mniej – pisze Reuters.

ZOBACZ TEŻ: Turcja ma już plan dla hoteli. All inclusive zostaje

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Wakacje 2020 roku kosztują drożej

Majorka – 700 złotych, Portugalia – 500 złotych, Grecja, Bułgaria, Turcja – ponad 300 ...

Do 2024 roku będzie o połowę więcej kontrolerów ruchu lotniczego

Wraz ze wzrostem ruchu lotniczego rośnie też zapotrzebowania na kontrolerów ruchu lotniczego. W ciągu ...

Hartmann: agenci muszą być odważniejsi

Agenci muszą oferować więcej, a za swoją pracę pobierać dodatkowe wynagrodzenie – twierdzi prezes ...

Marriott wprowadza do Polski markę Le Méridien

Pod tym szyldem działać będzie hotel Royal w Krakowie spółki AMW Hotele należącej do ...

WSTiE przeszkoli menedżerów turystyki medycznej

Marketing w turystyce zdrowotnej, organizacja turystyki zdrowotnej na świecie, obsługa pacjenta zagranicznego, zarządzanie wellness ...

Wakacje Polaków z dala od tłumów

O 480 procent wzrosło zainteresowanie turystów noclegami w kwaterach na uboczu, w małych miejscowościach ...