Koronawirus – własny leżak jest bezpieczniejszy

Fot. Adobe Stock

Plażowanie i kąpiele wodne będą o wiele trudniejsze. Trudno bowiem zachować dystans na plaży, gdzie zazwyczaj panuje tłok.

Większość kąpielisk w Polsce zostanie otwarta pod koniec czerwca i na początku lipca. W tym roku kąpiel i plażowanie będą wyglądały zupełnie inaczej niż przed rokiem. Przede wszystkim musi zostać zachowany dystans społeczny, co na zatłoczonych plażach jest bardzo trudne. Na jednego plażowicza powinny przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe plaży.

W wypadku kąpielisk nadmorskich nie ma możliwości weryfikacji liczby plażowiczów. Dlatego sami wypoczywający powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i starać się zachowywać dystans i minimalną odległość od osób postronnych zarówno na plaży, jak i w wodzie.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania: Plaże bez pryszniców, za to z ekranami między leżakami

Natomiast tam, gdzie kupuje się bilet wstępu na kąpielisko, maksymalną liczbę osób przebywających w nim jednocześnie określi zarządca. Przy wejściu do kąpieliska, w przebieralniach, toaletach, kioskach, widocznych miejscach mają znajdować się pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk.

W tym roku sanepid zaleca korzystanie z własnego, a nie wypożyczonego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych, koców, leżaków, mat, ręczników, a także sprzętu do nauki lub ułatwiania pływania.

Nie oznacza to jednak, że wypożyczalnie będą zamknięte. Mają funkcjonować jak co roku, ale w reżimie sanitarnym. Przede wszystkim chodzi o częstą dezynfekcję wypożyczanego sprzętu.

Z kąpielisk nie powinno się korzystać w przypadku złego samopoczucia, infekcji czy gorączki. Korzystać z plaż i kąpać się nie wolno odbywającym kwarantannę lub będącym w izolacji, a także osobom, które z nimi mieszkają pod jednym dachem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotelarze: Gmino odpuść nam podatek

Z inicjatywy Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego ruszyła akcja #GminaPrzyjaznaTurystyce. Hotelarze namawiają swoje samorządy, by ...

Meininger otwiera pierwszy hotel w Polsce

Na polski rynek hotelarski wkroczył nowy gracz – niemiecka grupa Meininger Hotels podpisała umowę ...

Itaka: Więcej Grecji, Włoch i Bałkanów na lato

Ponad 1300 ofert, 6 nowych kierunków, nowe wycieczki objazdowe i setki nowych hoteli – ...

Rząd ratuje Flybe, British Airways donosi Brukseli

Rząd Wielkiej Brytanii przyszedł z pomocą regionalnemu przewoźnikowi Flybe, czym naraził się szefowi grupy ...

Emilewicz: Bon turystyczny – tak. Inna pomoc dla turystyki – nie

W sumie do branży turystycznej trafi około 10 miliardów złotych. To wsparcie, jakiego ta ...

TUI: Czas się przejechać

Rośnie zainteresowanie wycieczkami objazdowymi od niemieckiego TUI. Najpopularniejsze kierunki to Stany Zjednoczone, Włochy i ...