Koronawirus – własny leżak jest bezpieczniejszy

Fot. Adobe Stock

Plażowanie i kąpiele wodne będą o wiele trudniejsze. Trudno bowiem zachować dystans na plaży, gdzie zazwyczaj panuje tłok.

Większość kąpielisk w Polsce zostanie otwarta pod koniec czerwca i na początku lipca. W tym roku kąpiel i plażowanie będą wyglądały zupełnie inaczej niż przed rokiem. Przede wszystkim musi zostać zachowany dystans społeczny, co na zatłoczonych plażach jest bardzo trudne. Na jednego plażowicza powinny przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe plaży.

W wypadku kąpielisk nadmorskich nie ma możliwości weryfikacji liczby plażowiczów. Dlatego sami wypoczywający powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i starać się zachowywać dystans i minimalną odległość od osób postronnych zarówno na plaży, jak i w wodzie.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania: Plaże bez pryszniców, za to z ekranami między leżakami

Natomiast tam, gdzie kupuje się bilet wstępu na kąpielisko, maksymalną liczbę osób przebywających w nim jednocześnie określi zarządca. Przy wejściu do kąpieliska, w przebieralniach, toaletach, kioskach, widocznych miejscach mają znajdować się pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk.

W tym roku sanepid zaleca korzystanie z własnego, a nie wypożyczonego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych, koców, leżaków, mat, ręczników, a także sprzętu do nauki lub ułatwiania pływania.

Nie oznacza to jednak, że wypożyczalnie będą zamknięte. Mają funkcjonować jak co roku, ale w reżimie sanitarnym. Przede wszystkim chodzi o częstą dezynfekcję wypożyczanego sprzętu.

Z kąpielisk nie powinno się korzystać w przypadku złego samopoczucia, infekcji czy gorączki. Korzystać z plaż i kąpać się nie wolno odbywającym kwarantannę lub będącym w izolacji, a także osobom, które z nimi mieszkają pod jednym dachem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chorwacja jeszcze popularniejsza niż przed rokiem

W pierwszym półroczu tego roku Chorwację odwiedziło 6,5 miliona turystów, którzy wykupili 26 milionów ...

Betlej: Mniejsze biura mogą nie wytrzymać niskich cen

Spadek popytu na przyszłoroczne wakacje w biurach podróży i zarzucenie rynku niezwykle tanimi wycieczkami ...

Komentarz: Trudny restart turystyki

Turystyka jest pierwszą branżą, w którą uderzył wirus, i będzie ostatnią, która zacznie wychodzić ...

POT przeszkoli pilotów wycieczek po Polsce

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z firmą Kadry Turystyki organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce ...

LOT – 150 tysięcy osób na linii Warszawa – Izrael

Polskie Linie Lotnicze LOT w ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku przewiozły około 150 ...

Przez mundial „lasty” idą słabo

Przedstawiciele niemieckiej i brytyjskiej branży turystycznej narzekają na słabą sprzedaż przecenionych ofert. Według tamtejszych ...