Koronawirus – własny leżak jest bezpieczniejszy

Fot. Adobe Stock

Plażowanie i kąpiele wodne będą o wiele trudniejsze. Trudno bowiem zachować dystans na plaży, gdzie zazwyczaj panuje tłok.

Większość kąpielisk w Polsce zostanie otwarta pod koniec czerwca i na początku lipca. W tym roku kąpiel i plażowanie będą wyglądały zupełnie inaczej niż przed rokiem. Przede wszystkim musi zostać zachowany dystans społeczny, co na zatłoczonych plażach jest bardzo trudne. Na jednego plażowicza powinny przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe plaży.

W wypadku kąpielisk nadmorskich nie ma możliwości weryfikacji liczby plażowiczów. Dlatego sami wypoczywający powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i starać się zachowywać dystans i minimalną odległość od osób postronnych zarówno na plaży, jak i w wodzie.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania: Plaże bez pryszniców, za to z ekranami między leżakami

Natomiast tam, gdzie kupuje się bilet wstępu na kąpielisko, maksymalną liczbę osób przebywających w nim jednocześnie określi zarządca. Przy wejściu do kąpieliska, w przebieralniach, toaletach, kioskach, widocznych miejscach mają znajdować się pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk.

W tym roku sanepid zaleca korzystanie z własnego, a nie wypożyczonego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych, koców, leżaków, mat, ręczników, a także sprzętu do nauki lub ułatwiania pływania.

Nie oznacza to jednak, że wypożyczalnie będą zamknięte. Mają funkcjonować jak co roku, ale w reżimie sanitarnym. Przede wszystkim chodzi o częstą dezynfekcję wypożyczanego sprzętu.

Z kąpielisk nie powinno się korzystać w przypadku złego samopoczucia, infekcji czy gorączki. Korzystać z plaż i kąpać się nie wolno odbywającym kwarantannę lub będącym w izolacji, a także osobom, które z nimi mieszkają pod jednym dachem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gwałtownie przybywa turystów w Egipcie. Hotelarze się szczepią

W kwietniu do Egiptu przyjechało 500 tysięcy turystów, o 150 procent więcej niż w ...

Thomas Cook wyśle Chińczyków do Grecji

Nawet 1,5 miliona turystów z Chin ma w kolejnych latach przyjechać do Grecji. Obsłuży ...

Komisja Europejska bada praktyki Amadeusa i Sabre’a

Unia Europejska sprawdza, czy Amadeus i Sabre nie przekroczyli przepisów antymonopolowych przy zawieraniu kontraktów ...

Niemcy jadą za granicę

25 procent zeszłorocznej sprzedaży – tak według firmy badawczej TDA Travel Intelligence wygląda sytuacja ...

Rosja zakazuje wyjazdów do Włoch, biura podróży zdenerwowane

Kreml wprowadził bezterminowy zakaz organizowania wyjazdów do Włoch, Iranu i Korei Południowej. Wcześniej zakaz ...

Więcej pociągów, ale i utrudniających remontów na torach

Kolei przybędzie od grudnia połączeń i przystanków. PKP obiecują też skrócenie czasu podróży na ...