Noclegi nieskategoryzowane podbiły ceny

Materiały prasowe

Średnia cena pokoju w hotelu w kwietniu wyniosła 256,90 złotego, i była o 5,94 procent większa niż w tym samym miesiącu rok temu

Jak podaje w comiesięcznym podsumowaniu portal z noclegami Hotele.pl, średnia cena pokoju wzrosła we wszystkich typach obiektów. Ale największy skok odnotowano tym razem w obiektach nieskategoryzowanych – o 12,76 procent, do 209,36 złotego. Zaraz za nimi w podwyżce uplasowały się hotele jednogwiazdkowe z ceną 214,98 złotego, wyższą o 11,56 procent.

Najmniejszy wzrost odnotowano w wypadku hoteli pięciogwiazdkowych – wzrost o 2,2 procent, do 580,53 zł.

„W kwietniu mieliśmy do czynienia ze znacznym zwiększeniem udziału w rynku rezerwacji obiektów nieskategoryzowanych, których udział wyniósł 17,19 procent i wzrósł w stosunku do roku ubiegłego o 1,92 punktu procentowego. Spory wzrost zanotowano również w hotelach czterogwiazdkowych. Udział obiektów tej kategorii wzrósł o 1,55 punktu procentowego do 20,9 procent.

W obiektach noclegowych pozostałych kategorii zanotowano spadki udziału w łącznej liczbie rezerwacji. W największym stopniu spadek dotknął hotele dwugwiazdkowe, których udział zmalał o 1,55 punktu procentowego do 8,16 procent.

Gdzie przybywało gości? Największy przyrost rezerwacji rok do roku Hotele.pl zanotowały w Olsztynie (54,2 procent), Białymstoku (53,4 procent) i Bydgoszczy (48 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek przyjazdów, były Koszalin (-17,8 procent), Elbląg (-16 procent) i  Kielce (-6,5 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,1 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,9 dnia wcześniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Air France uziemione w ferie

Dziś strajk pilotów Air France. Ma do nich dołączyć także personel pracujący w powietrzu ...

Jazd, Wenecja i lasy bukowe na liście UNESCO

Oaza, fortyfikacje, parki narodowe i port przeładunku niewolników – już 17 obiektów pretendujących do ...

Betlej: Kiedy wyborcze emocje opadną, ruszy sprzedaż wycieczek

Zakończenie kampanii wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego powinno spowodować uspokojenie emocji i zwiększenie ...

Airbnb coraz mocniejszy w podróżach biznesowych

Airbnb kupił platformę Gaest, która specjalizuje się w rezerwacji miejsc na spotkania biznesowe i ...

POT pokaże dobre praktyki w turystyce na wsi

Polska Organizacja Turystyczna organizuje konkurs „Na wsi najlepiej”, którego celem jest promowanie dobrych praktyk ...

Gigantyczne kłopoty Deutsche Bahn

Niemieckie koleje Deutsche Bahn (DB) znalazły się w kryzysie finansowym. Tylko w tym roku ...