Noclegi nieskategoryzowane podbiły ceny

Materiały prasowe

Średnia cena pokoju w hotelu w kwietniu wyniosła 256,90 złotego, i była o 5,94 procent większa niż w tym samym miesiącu rok temu

Jak podaje w comiesięcznym podsumowaniu portal z noclegami Hotele.pl, średnia cena pokoju wzrosła we wszystkich typach obiektów. Ale największy skok odnotowano tym razem w obiektach nieskategoryzowanych – o 12,76 procent, do 209,36 złotego. Zaraz za nimi w podwyżce uplasowały się hotele jednogwiazdkowe z ceną 214,98 złotego, wyższą o 11,56 procent.

Najmniejszy wzrost odnotowano w wypadku hoteli pięciogwiazdkowych – wzrost o 2,2 procent, do 580,53 zł.

„W kwietniu mieliśmy do czynienia ze znacznym zwiększeniem udziału w rynku rezerwacji obiektów nieskategoryzowanych, których udział wyniósł 17,19 procent i wzrósł w stosunku do roku ubiegłego o 1,92 punktu procentowego. Spory wzrost zanotowano również w hotelach czterogwiazdkowych. Udział obiektów tej kategorii wzrósł o 1,55 punktu procentowego do 20,9 procent.

W obiektach noclegowych pozostałych kategorii zanotowano spadki udziału w łącznej liczbie rezerwacji. W największym stopniu spadek dotknął hotele dwugwiazdkowe, których udział zmalał o 1,55 punktu procentowego do 8,16 procent.

Gdzie przybywało gości? Największy przyrost rezerwacji rok do roku Hotele.pl zanotowały w Olsztynie (54,2 procent), Białymstoku (53,4 procent) i Bydgoszczy (48 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek przyjazdów, były Koszalin (-17,8 procent), Elbląg (-16 procent) i  Kielce (-6,5 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,1 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,9 dnia wcześniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pożar na Zakintos. Ewakuowano dwie wioski

Z powodu szalejących pożarów lasów władze greckiej wyspy Zakintos podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców ...

W Niemczech sprzedaż „lastów” stanęła

Mundial, a może świetna przedsprzedaż oferty letniej – powody, dla których w Niemczech sprzedaż ...

Małopolska turystyka ma nowego prezesa

Stery Małopolskiej Organizacji Turystycznej objął Grzegorz Biedroń. Ze stanowiskiem pożegnał się wieloletni prezes organizacji ...

Najstarsze i największe lotniska w Polsce i na świecie

Pierwsze lotniska w niczym nie przypominały dzisiejszych obiektów. Początkowo było to płaskie pole, bez ...

Betlej: Ostrożny optymizm biur podróży

Rośnie sprzedaż w biurach podróży, rosną też ceny wycieczek. Touroperatorzy nie mogą jednak wpadać ...

Betlej: Biura podróży jednak rosną

Sprzedaż wycieczek w biurach podróży na ten rok urosła o 5,7 procent w stosunku ...