W Airbnb noclegi, wycieczki i przeloty

Pixabay

Krótko po uruchomieniu serwisu Trips, oferującego wycieczki i lokalne atrakcje, Airbnb rozpoczyna prace nad platformą do rezerwacji przelotów – informuje Bloomberg

Projekt znajduje się jeszcze na stosunkowo wczesnym etapie, a firma zastanawia się nad różnymi możliwościami prowadzeni biznesu – podaje Bloomberg, powołując się na osoby zaznajomione z planami koncernu. Jeden ze scenariuszy zakłada kupno internetowej agencji turystycznej, inny nawiązanie współpracy z dostawcą danych, na przykład z Amadeusem lub Sabrem. W firmie projekt określany jest na razie mianem „Flights” (ang. przeloty).

Nowa platforma ma zostać uruchomiona zanim Airbnb wejdzie na giełdę, co planowane jest na najbliższe 18 miesięcy. Rzecznik prasowy Airbnb Nick Papas nie chce jednak ani zdradzić szczegółów dotyczących planów firmy, ani podać konkretnego terminu wejścia na giełdę. Ogranicza się jedynie do stwierdzenia, że nie nastąpi to „w najbliższym czasie”.

Airbnb powstał 8 lat temu jako platforma pośrednicząca w wynajmie zakwaterowania między prywatnymi właścicielami nieruchomości a turystami. Pomysł się przyjął. Obecnie firma poszukuje dodatkowych źródeł przychodów. Kilka tygodni temu w ofercie pojawiła się możliwość rezerwacji wycieczek, rezerwacji stolika w restauracji i innych usług, które mogą uprzyjemnić lub urozmaicić pobyt. Propozycje te można znaleźć w serwisie Airbnb Trips. Jak mówią przedstawiciele start-upu, który w zeszłym roku wyceniany był przez inwestorów na 30 miliardów dolarów, firma ma być platformą, na której będzie można zaplanować cały wyjazd, a nie tylko sam nocleg.

Wchodząc w segment lotów, Airbnb starłby się z takimi konkurentami, jak Priceline czy Expedia. I choć w turystyce zarobek jest wyższy na rezerwacji hoteli i krótkookresowym wynajmie nieruchomości, to oferta przelotów jest wabikiem, który przyciąga na strony więcej potencjalnych klientów. Steve Hafner, prezes Kayaka, przypomina, że wiele firm specjalizujących się w sprzedaży zakwaterowania próbowało już wcześniej zaistnieć na rynku przelotów, ale im się nie udało. – Nie jestem specjalnie zmartwiony planami wejścia w segment lotów przez Airbnb – mówi Hafner, cytowany przez agencję Bloomberga.

Brian Chesky, prezes Airbnb, inaugurując serwis Trips, zaprezentował nową stronę internetową i aplikację. Jedna z ikonek, która pojawiła się w sekcji usług, to samolot. Zdaniem informatorów Bloomberga to właśnie w tym miejscu mają pojawiać się oferty przelotów, które będą prezentowane w oparciu o najlepszą cenę, czas podróży i przewidywane warunki pogodowe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TT Warsaw – Mołdawia zaprasza na wieś

Nowy spot reklamowy „Bądź naszym gościem” zaprezentowała Mołdawia na targach TT Warsaw. Pokazuje uroki ...

Air China poleci z Barcelony do Szanghaju

Od maja w liniach Air China ruszy bezpośrednie połączenie z Barcelony do Szanghaju. Planowane ...

Krakowskie lotnisko z 17-procentowym wzrostem

W 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało ponad 5,8 miliona pasażerów. O 17 procent ...

Z Kilimandżaro do departamentu turystyki

Zespół departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki zasiliła Karina Rybarczyk, przewodnik miejski z ...

Międzynarodowe targi turystyczne ITB Berlin odwołane

Pierwszy raz w 54-letniej historii organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania największych targów turystycznych na ...

Mazowsze pokazuje najlepsze produkty dla turystów

Festiwal kultury żydowskiej Warszawa Singera, Farma Iluzji, Młyn Gąsiorowo, Turniej Smaków na Zamku w ...