W Airbnb noclegi, wycieczki i przeloty

Pixabay

Krótko po uruchomieniu serwisu Trips, oferującego wycieczki i lokalne atrakcje, Airbnb rozpoczyna prace nad platformą do rezerwacji przelotów – informuje Bloomberg

Projekt znajduje się jeszcze na stosunkowo wczesnym etapie, a firma zastanawia się nad różnymi możliwościami prowadzeni biznesu – podaje Bloomberg, powołując się na osoby zaznajomione z planami koncernu. Jeden ze scenariuszy zakłada kupno internetowej agencji turystycznej, inny nawiązanie współpracy z dostawcą danych, na przykład z Amadeusem lub Sabrem. W firmie projekt określany jest na razie mianem „Flights” (ang. przeloty).

Nowa platforma ma zostać uruchomiona zanim Airbnb wejdzie na giełdę, co planowane jest na najbliższe 18 miesięcy. Rzecznik prasowy Airbnb Nick Papas nie chce jednak ani zdradzić szczegółów dotyczących planów firmy, ani podać konkretnego terminu wejścia na giełdę. Ogranicza się jedynie do stwierdzenia, że nie nastąpi to „w najbliższym czasie”.

Airbnb powstał 8 lat temu jako platforma pośrednicząca w wynajmie zakwaterowania między prywatnymi właścicielami nieruchomości a turystami. Pomysł się przyjął. Obecnie firma poszukuje dodatkowych źródeł przychodów. Kilka tygodni temu w ofercie pojawiła się możliwość rezerwacji wycieczek, rezerwacji stolika w restauracji i innych usług, które mogą uprzyjemnić lub urozmaicić pobyt. Propozycje te można znaleźć w serwisie Airbnb Trips. Jak mówią przedstawiciele start-upu, który w zeszłym roku wyceniany był przez inwestorów na 30 miliardów dolarów, firma ma być platformą, na której będzie można zaplanować cały wyjazd, a nie tylko sam nocleg.

Wchodząc w segment lotów, Airbnb starłby się z takimi konkurentami, jak Priceline czy Expedia. I choć w turystyce zarobek jest wyższy na rezerwacji hoteli i krótkookresowym wynajmie nieruchomości, to oferta przelotów jest wabikiem, który przyciąga na strony więcej potencjalnych klientów. Steve Hafner, prezes Kayaka, przypomina, że wiele firm specjalizujących się w sprzedaży zakwaterowania próbowało już wcześniej zaistnieć na rynku przelotów, ale im się nie udało. – Nie jestem specjalnie zmartwiony planami wejścia w segment lotów przez Airbnb – mówi Hafner, cytowany przez agencję Bloomberga.

Brian Chesky, prezes Airbnb, inaugurując serwis Trips, zaprezentował nową stronę internetową i aplikację. Jedna z ikonek, która pojawiła się w sekcji usług, to samolot. Zdaniem informatorów Bloomberga to właśnie w tym miejscu mają pojawiać się oferty przelotów, które będą prezentowane w oparciu o najlepszą cenę, czas podróży i przewidywane warunki pogodowe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Włoska komunikacja częściowo sparaliżowana strajkiem

Komunikacja lotnicza, kolejowa i miejska we Włoszech została częściowo sparaliżowana z powodu strajku, ogłoszonego ...

Niemiecki MSZ odradza egipską e-wizę

W grudniu zeszłego roku Egipt uruchomił system do elektronicznego wydawania wiz. Ponieważ nie działa ...

Radom ma podbić świat, topiąc po drodze Modlin

W najbliższą środę Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ma podpisać list intencyjny z władzami Radomia ...

90 procent więcej Polaków w Izraelu

Turystyka w Izraelu osiąga rekordowe wyniki. Pomaga w tym ruch z Polski Jak informuje ...

Sztab Kryzysowy: Zostajemy i walczymy dalej, bo mamy sukcesy

Nagłaśnianie w rozmowach z Ministerstwem Rozwoju i w mediach problemów branży turystycznej i eventowej, ...

Awanse w Wakacje.pl – Ozga i Walczak w zarządzie

Nowo utworzoną funkcję wiceprezesa Wakacje.pl objął Damian Ozga, a na stanowisko członka zarządu powołana ...