Indigo Kraków „Hotelem z pomysłem 2016”

materiały prasowe

Krakowski hotel Indigo Old Town wygrał konkurs „Hotel z Pomysłem 2016”. W głosowaniu internautów zwyciężył zaś Art & Garden Residence, również z Krakowa

W dziesiątej edycji konkursu organizowanego przez redakcję miesięcznika „Hotelarz” drugie miejsce w głosowaniu 30-osobowego jury zajęły ex aequo Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim i Fabryka Wełny Hotel & Spa w Pabianicach, a trzecie Mercure Kraków Stare Miasto i Przystań Hotel & Spa w Olsztynie.

Zwycięski hotel Indigo został otwarty we wrześniu zeszłego roku i jest pierwszym obiektem tej marki w Polsce. Powstał w sąsiedztwie Akademii Sztuk Pięknych, na której studiowali m.in. Matejko, Wyspiański i Nowosielski, więc stylistycznie odwołuje się do historii polskiego malarstwa. Mieści się w odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy, w której zachowano oryginalne mozaika posadzki, kafle starych pieców, drewniane belki stropowe i wykonaną z piaskowca klatkę schodową.

-Niesamowite wnętrza. Bardzo różnorodne i ciekawie rozwinięte ujęcie motywu przewodniego. Sztuka i malarstwo otaczają ze wszystkich stron w niebanalnej i nowoczesnej oprawie –  uzasadnia wybór Luiza Jodłowska z pracowni EC-5 Architekci, cytowana w komunikacie prasowym „Hotelarza”. – Hotel z charakterem. Przemyślana i dopracowana koncepcja i motyw przewodni. Nawiązanie do historii polskiego malarstwa w tym miejscu to strzał w dziesiątkę – dodaje Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

We wcześniejszych edycjach „Hotelu z pomysłem” zwyciężały m.in.: andel’s Łódź, Puro Gdańsk i Wrocław, Hilton Gdańsk, Narvil, Arłamów, Krasicki i Poziom 511. Głównym kryterium wyboru, którym kierują jurorzy, jest wyrazisty pomysł, jaki obiekt ma na siebie i na swoją obecność na rynku noclegowym. Tak jury, jak i internauci głosują na obiekty, które wyróżniają na tle innych pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, nowatorskich rozwiązań i innowacyjnej oferty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT szuka blogerów promujących walory turystyczne Polski

Będą pisać, fotografować i kręcić filmy. Do wygrania mają kilkanaście tysięcy złotych. Polska Organizacja ...

Wielka Brytania zarabia na monarchii

Brytyjska monarchia przynosi krajowi półtora miliarda zysku rocznie – wynika z badań Brand Finance ...

Krakowskie lotnisko z dziennym rekordem pasażerów

Prawie 615 tysięcy pasażerów skorzystało we wrześniu z lotniska Kraków Aiport. To o 13 ...

Aquaparki Dubaju, czyli nie brakuje wody na pustyni

Park wodny Aquaventure został wyróżniony przez portal TripAdvisor tytułem Najlepszego Parku Wodnego w Dubaju ...

Google na razie nie chce być agentem

Google jest zadowolony, że użytkownicy z zaufaniem przeglądają jego zasoby w poszukiwaniu wyjazdów. Firma ...

HanseMerkur ubezpieczy ETI

Towarzystwo ubezpieczeniowe HanseMerkur zostało partnerem nowego touroperatora – ETI Polska Uroczysta inauguracja działalności nowego ...