Indigo Kraków „Hotelem z pomysłem 2016”

materiały prasowe

Krakowski hotel Indigo Old Town wygrał konkurs „Hotel z Pomysłem 2016”. W głosowaniu internautów zwyciężył zaś Art & Garden Residence, również z Krakowa

W dziesiątej edycji konkursu organizowanego przez redakcję miesięcznika „Hotelarz” drugie miejsce w głosowaniu 30-osobowego jury zajęły ex aequo Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim i Fabryka Wełny Hotel & Spa w Pabianicach, a trzecie Mercure Kraków Stare Miasto i Przystań Hotel & Spa w Olsztynie.

Zwycięski hotel Indigo został otwarty we wrześniu zeszłego roku i jest pierwszym obiektem tej marki w Polsce. Powstał w sąsiedztwie Akademii Sztuk Pięknych, na której studiowali m.in. Matejko, Wyspiański i Nowosielski, więc stylistycznie odwołuje się do historii polskiego malarstwa. Mieści się w odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy, w której zachowano oryginalne mozaika posadzki, kafle starych pieców, drewniane belki stropowe i wykonaną z piaskowca klatkę schodową.

-Niesamowite wnętrza. Bardzo różnorodne i ciekawie rozwinięte ujęcie motywu przewodniego. Sztuka i malarstwo otaczają ze wszystkich stron w niebanalnej i nowoczesnej oprawie –  uzasadnia wybór Luiza Jodłowska z pracowni EC-5 Architekci, cytowana w komunikacie prasowym „Hotelarza”. – Hotel z charakterem. Przemyślana i dopracowana koncepcja i motyw przewodni. Nawiązanie do historii polskiego malarstwa w tym miejscu to strzał w dziesiątkę – dodaje Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

We wcześniejszych edycjach „Hotelu z pomysłem” zwyciężały m.in.: andel’s Łódź, Puro Gdańsk i Wrocław, Hilton Gdańsk, Narvil, Arłamów, Krasicki i Poziom 511. Głównym kryterium wyboru, którym kierują jurorzy, jest wyrazisty pomysł, jaki obiekt ma na siebie i na swoją obecność na rynku noclegowym. Tak jury, jak i internauci głosują na obiekty, które wyróżniają na tle innych pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, nowatorskich rozwiązań i innowacyjnej oferty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy adres łódzkiej informacji turystycznej

Informacja turystyczna w Łodzi ma nową siedzibę. Razem z Łódzką Organizacją Turystyczną i Łódź ...

LOT odwołał kolejnych 11 rejsów

Dzisiaj 386 rejsów LOT-u odbędzie się bez zmian, ale 11 przewoźnik musiał odwołać. Powód ...

Jacek Szymanowicz

Polski Holding Hotelowy ma nowego dyrektora operacyjnego

Stanowisko to objął z początkiem lutego dotychczasowy dyrektor operacyjny w spółce AMW Hotele Jacek ...

Alarm Urbanistyczno-Architektoniczny w Zakopanem

Na wzór Alarmu Smogowego w Zakopanem powstał Alarm Urbanistyczno-Architektoniczny. Ma on powstrzymać wielkopowierzchniowe budownictwo ...

Zamki, dwory i pałace działają na wyobraźnię turystów

Turyści ciągną do zabytków, by je zwiedzać, ale także by w nich mieszkać. Stare ...

Cypr łatwo da sobie radę bez Thomasa Cooka

Udział Thomasa Cooka w rynku przyjazdowym Cypru wynosił jedynie 4 procent, brakującą liczbę lotów ...