Co czwarty hotel z błędną ofertą w sieci

Pixabay

Co czwarta oferta hotelowa prezentowana przez internetowe agencje turystyczne jest błędna – wynika z analizy HRS i stowarzyszenia podróży służbowych GBTA

Jak informuje portal Biz Travel, z analizy przeprowadzonej przez portal HRS i Międzynarodowe Stowarzyszenie Podróży Służbowych GBTA wynika, że nie wszystkie wynegocjowane przez pośredników oferty są prawidłowo przedstawiane w sieci.

Portal sprawdził ponad 23 tysiące ofert i, jak się okazało, jedna czwarta z nich zawierała błędy. Odnosiły się one do wysokości cen lub usług dodatkowych. W 11 procentach przypadków koszty zakwaterowania były wyższe niż te wynegocjowane z hotelarzami przez firmy.

Powody, dla których w systemie rezerwacyjnym pojawia się tyle błędów, są różne. Winni są zarówno pracownicy, którzy zwyczajnie mylą się przy wprowadzaniu danych. Przyczyną może być także niespójność systemów, z których pochodzą informacje o cenach. Aby zapobiec tego typu pomyłkom, należy regularnie sprawdzać poprawność wprowadzonych danych. Niestety takie kontrole zajmują dość dużo czasu, a firmy prowadzą je stosunkowo rzadko. Ze wspomnianego badania wynika, że 33 procent portali prowadzi audyty raz, po wprowadzeniu cen, 22 procent robi to co kilka miesięcy, a 31 procent raz do roku. Zaledwie 2 procent pytanych przyznaje, że sprawdza wysokość cen co tydzień, kolejne 7 procent – co miesiąc.

Rozwiązaniem może być wprowadzenie zaawansowanych narzędzi, które porównują prezentowane oferty z kontraktami. W momencie wychwycenia błędu, oferty przestają być wyświetlane do momentu wprowadzenia korekty. Takie udogodnienia nie są jednak dostępne dla wszystkich. W przypadku HRS i systemu „Rate Protector” z zabezpieczenia przed błędnymi cenami mogą korzystać ci klienci biznesowi portalu, którzy korzystają już z innego rozwiązania oferowanego przez HRS – Inteligent Sourcing.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Do Neckermanna wkroczył syndyk

Sąd gospodarczy ogłosił upadłość spółki Neckermann Polska. Biuro podróży działało na polskim rynku 23 ...

Niemieccy agenci turystyczni (mimo wszystko) optymistyczni

2,4 tysiąca agentów turystycznych należących do kooperatywy TSS jest przekonanych, że poradzi sobie z ...

Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia

Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na ...

Qatar podwaja liczbę lotów do Warszawy, Pragi i Helsinek

Od połowy grudnia linie lotnicze wprowadzą dodatkowe, codzienne połączenie na trasach z Ad?Dauhy do ...

Betlej: Rząd jedno mówi, drugie robi

Rząd mówi, że chce, żeby Polacy godnie zarabiali, ale nie podnosi płac. Wręcz przeciwnie ...

Słowenia skreśla Polskę z listy krajów bezpiecznych

Polska ponownie trafiła na słoweńską „żółtą listę”, co oznacza, że Polacy planujący pobyt w ...