Warszawski Intercontinental na pięć gwiazdek Michelina

materiały promocyjne

41 polskich hoteli znalazło się w najnowszym wydaniu czerwonego przewodnika Michelina „Main Cities of Europe”. Wszystkie znajdują się w Krakowie i Warszawie

Wyróżnienia przyznawane hotelom przez inspektorów Michelin to symbole budynków. Poziom usług określa skala od jednego do pięciu piktogramów. Najnowsze wydanie przewodnika podobnie jak w roku ubiegłym ocenia 27 hoteli z Krakowa i 14 z Warszawy. Najwyższe noty i pięć symboli budynków otrzymał warszawski Intercontinental. Dodatkowo pięć hoteli ze stolicy oraz trzy z Krakowa zdobyły po cztery symbole budynków (pełna lista poniżej).

Dodatkowo obiekt może być oceniony jako miejsce szczególnie urokliwe, które wyjątkowo przypadło do gustu inspektorom Michelinz. Symbole przyznawane takim hotelom mają kolor czerwony. W tym roku wyróżnienia te dostały 3 hotele z Krakowa – Stary, Copernicus, Gródek – oraz dwa z Warszawy – Le Régina i Rialto.

Kryteria oceny inspektorów Michelin są jednakowe na całym świecie. Dzięki temu użytkownicy przewodników mają pewność określonego standardu poszczególnych miejsc, a obiekt z Warszawy lub Krakowa wyróżniony przez Michelina oferuje taką samą jakość, jak hotel z identyczną liczbą piktogramów w innej części globu.

W tegorocznym czerwonym przewodniku Michelina „Main Cities of Europe” anonimowi inspektorzy obok hoteli ocenili 53 restauracje z Polski – 29 z Warszawy i 24 z Krakowa. Warszawskie restauracje Senses oraz Atelier Amaro utrzymały swoje najwyższe wyróżnienia w postaci jednej gwiazdki.

Tegoroczny przewodnik opisuje w sumie ponad 2330 restauracji i 980 hoteli z 44 największych miast w 20 krajach Europy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI będzie firmą internetową

Liczba rezerwacji zakładanych przez internet w biurach podróży należących do koncernu TUI rośnie z ...

Turcja zaczyna certyfikować hotele, lotniska, autokary

Wszystkie obiekty i pojazdy, które służą ruchowi turystów z kraju i z zagranicy, będą ...

Emirates wznawiają loty pasażerskie

W poniedziałek, 6 kwietnia, linie lotnicze z Dubaju po uziemieniu z powodu pandemii zaczną ...

Izrael – obowiązkowa kwarantanna dla każdego

Każdy przylatujący, bądź przypływający do Izreala będzie musiał przejść obowiązkowo 14-dniową kwarantannę, którą sam ...

EasyJet powoła nową linię lotniczą w Austrii

Brytyjska linia lotnicza EasyJet zapowiedziała powołanie spółki córki EasyJet Europe z siedzibą w stolicy ...

Polregio przebiera kolejarzy

Specjalne bilety „majówkowe”, nowe mundury konduktorów, więcej nowoczesnych wagonów – Polregio podsumował 2017 rok ...