Rozrzutny Izraelczyk, oszczędny Łotysz

Pixabay

Goście z Izraela wydawali najwięcej na noclegi w Polsce. Średnio za dobę w hotelu płacili 412 złotych. Najostrożniejsi w wydatkach byli zaś podróżni z Łotwy, hotelowy nocleg kosztował ich około 179 złotych – podaje serwis Hotels.com

Z danych zebranych w najnowszym raporcie „Hotel Price Index” (HPI), przygotowanym przez serwis Hotels.com na postawie własnych informacji sprzedażowych, wynika, że przyjeżdżający do Polski w 2016 roku wydawali na pobyt w hotelach do 31 procent więcej pieniędzy niż w zeszłym roku. Drożej za hotelowy nocleg zapłacili przedstawiciele 34 krajów, mniej – 9, bez zmian zostały tylko rachunki gości z Tajwanu (średnio 312 złotych za noc).

W 2016 roku najwięcej na noclegi w polskich hotelach wydali podróżni z Izraela (412 złotych) W pierwszej trójce uplasowali się ponadto goście z Chile (399 złotych) i Bliskiego Wschodu (387 złotych).

Według HPI najwięcej wydawali goście z Argentyny, korzystający z bazy hoteli 5-gwiazdkowych. Średnio płacili oni za dobę 671 złotych. Tuż za Argentyną pod względem najwyższych wydatków na noclegi w hotelach 5-gwiazdkowych w Polsce plasują się: RPA i Brazylia (po 654 złote) oraz Łotwa (623 złote) i Chorwacja (609 złotych).

– Podróżni odwiedzający Polskę wydali w 2016 roku więcej niż rok wcześniej, jednak w przypadku 39 na 40 krajów, z których pochodzą goście, średnia cena wynosiła poniżej 400 złotych za dobę, co oznacza, że pobyty w Polsce są w dalszym ciągu konkurencyjne w porównaniu z kosztami noclegów w innych krajach – ocenia, cytowana w komunikacie prasowym, Isabelle Pinson, wiceprezes EMEA, właściciela serwisu Hotels.com.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Morświn Happy w służbie Stena Line

Tego lata na pokładach promów Stena Line na podróżujące dzieci będzie czekać nowa maskotka ...

Odnalazł się właściciel bagażu na lotnisku

Odnalazł się właściciel bagażu pozostawionego na Lotnisku Chopina, z powodu którego ewakuowano 300 osób ...

Lufthansa liczy straty po strajku

W sobotę Lufthansa przywracała powoli normalny rozkład lotów. Przez dwa dni protestu pracowników pokładowych ...

Rząd chce walczyć z białymi plamami na transportowej mapie Polski

Przez ostatnie kilkanaście lat w Polsce ubyło 588 kilometrów szlaków kolejowych i 40 procent ...

Grecki hotel pozywa gości za fałszywą reklamację

170 tysięcy funtów odszkodowania żąda jeden z greckich hoteli od pary brytyjskich turystów, która ...

Grecja ogłasza nowy pakiet pomocowy

Obniżenie stawki VAT między innymi na imprezy zorganizowane i transport, a także rozwiązania wspierające ...