Krakowskie hotele uwielbiane przez gości

materiały prasowe

12 krakowskich hoteli zyskało wyróżnienie „uwielbiany przez gości” przyznawane przez serwis rezerwacyjny Hotels.com

Kraków, Warszawa i Gdańsk znalazły się na czele listy najlepszych hoteli wybranych przez użytkowników serwisu Hotels.com. Tuż za podium znalazły się ex aequo Łódź i Zakopane, a następnie Gdynia, Kazimierz Dolny, Opole, Poznań, Sopot i Zabierzów. Łącznie wyróżnionych zostało jedenaście miast w Polsce.

W rankingu, który powstał na podstawie opinii przesyłanych przez użytkowników serwisu (czytaj także: Hotels.com: Czystość jest dla gości najważniejsza), pierwsze miejsce zajął Kraków (12 hoteli). Na kolejnych uplasowały się: Warszawa (9), Gdańsk (3), Łódź (2), Zakopane (2), Gdynia(1), Kazimierz Dolny (1), Opole (1), Poznań (1), Sopot (1), Zabierzów (1).

W rankingu obejmującym wszystkie kraje, w których znajdują się obiekty współpracujące z serwisem, najbardziej docenione zostały zaś hotele ze Stanów Zjednoczonych (969), Wielkiej Brytanii (171), Włoch (153), Kanady (86) i Hiszpanii (70). Największa koncentracja wyróżnionych obiektów następuje w Londynie (31 hoteli), Rzymie (27), Pradze (25), Florencji (24), Wenecji (24) i w Hanoi (23). Serwis stworzył też listę 17 superhoteli, które otrzymały maksymalną ocenę 5 na 5 w 2016 roku. Wśród nich 10 znajduje się w Wielkiej Brytanii, 3 – we Włoszech, i po jednym w Stanach Zjednoczonych, w Chorwacji i w Czechach.

Portal przyznał również wyróżnienia najlepszym stu obiektom w 10 kategoriach: luksus, biznes, boutique, LGBT, plaża, narty, rodzina, spa, nowość i all inclusive. Najwyżej wśród polskich hoteli uplasowały się dwa obiekty w Krakowie. Pierwszy to Apartamenty Bracka 6, znajdujący się w pobliży Rynku Głównego, a drugi  to krakowski Metropolitan Boutique Hotel. Obydwa otrzymały po 4,9 punktu (na 5 możliwych).

Aby znaleźć się na złotej liście Hotels.com „Uwielbiany przez gości 2017″, należało otrzymać średni ocenę 4,7 lub więcej wyliczoną przez serwis z minimum 50 opinii wystawionych do 31 grudnia 2016 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lato 2020 należy do Turcji

W przyszłorocznym sezonie letnim większość klientów biur podróży wypoczywać będzie w czterogwiazdkowych hotelach z ...

Zaczął się hadżdż – muzułmanie z całego świata pielgrzymują do Mekki

Ponad dwa miliony muzułmanów rozpoczęły hadżdż, pielgrzymkę do świątyni Al-Kaba w Mekce w Arabii ...

Trzęsienie ziemi na Kos, zginęło dwóch turystów

Dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku ...

Podwójna rola Marka Andryszaka w TUI

Marek Andryszak, dyrektor do spraw produktu w TUI Deutschland, zastąpi na stanowisku dyrektora sprzedaży ...

MSZ: Nie ma Polaków wśród poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

Nie ma informacji, żeby wśród poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w rejonie greckiej wyspy Kos ...

Greckie lotniska w niemieckich rękach

Niemiecka firma Fraport wydzierżawiła na 40 lat 14 greckich lotnisk. Zapłaci za to 1,2 ...