Krakowskie hotele uwielbiane przez gości

materiały prasowe

12 krakowskich hoteli zyskało wyróżnienie „uwielbiany przez gości” przyznawane przez serwis rezerwacyjny Hotels.com

Kraków, Warszawa i Gdańsk znalazły się na czele listy najlepszych hoteli wybranych przez użytkowników serwisu Hotels.com. Tuż za podium znalazły się ex aequo Łódź i Zakopane, a następnie Gdynia, Kazimierz Dolny, Opole, Poznań, Sopot i Zabierzów. Łącznie wyróżnionych zostało jedenaście miast w Polsce.

W rankingu, który powstał na podstawie opinii przesyłanych przez użytkowników serwisu (czytaj także: Hotels.com: Czystość jest dla gości najważniejsza), pierwsze miejsce zajął Kraków (12 hoteli). Na kolejnych uplasowały się: Warszawa (9), Gdańsk (3), Łódź (2), Zakopane (2), Gdynia(1), Kazimierz Dolny (1), Opole (1), Poznań (1), Sopot (1), Zabierzów (1).

W rankingu obejmującym wszystkie kraje, w których znajdują się obiekty współpracujące z serwisem, najbardziej docenione zostały zaś hotele ze Stanów Zjednoczonych (969), Wielkiej Brytanii (171), Włoch (153), Kanady (86) i Hiszpanii (70). Największa koncentracja wyróżnionych obiektów następuje w Londynie (31 hoteli), Rzymie (27), Pradze (25), Florencji (24), Wenecji (24) i w Hanoi (23). Serwis stworzył też listę 17 superhoteli, które otrzymały maksymalną ocenę 5 na 5 w 2016 roku. Wśród nich 10 znajduje się w Wielkiej Brytanii, 3 – we Włoszech, i po jednym w Stanach Zjednoczonych, w Chorwacji i w Czechach.

Portal przyznał również wyróżnienia najlepszym stu obiektom w 10 kategoriach: luksus, biznes, boutique, LGBT, plaża, narty, rodzina, spa, nowość i all inclusive. Najwyżej wśród polskich hoteli uplasowały się dwa obiekty w Krakowie. Pierwszy to Apartamenty Bracka 6, znajdujący się w pobliży Rynku Głównego, a drugi  to krakowski Metropolitan Boutique Hotel. Obydwa otrzymały po 4,9 punktu (na 5 możliwych).

Aby znaleźć się na złotej liście Hotels.com „Uwielbiany przez gości 2017″, należało otrzymać średni ocenę 4,7 lub więcej wyliczoną przez serwis z minimum 50 opinii wystawionych do 31 grudnia 2016 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mandat za klimę w zaparkowanym samochodzie

Mandat w wysokości do 432 euro grozi we Włoszech tym kierowcom, którzy włączają klimatyzację ...

Turcja – za co lubią ją Polacy, a za co Niemcy i Brytyjczycy?

Polscy turyści lubią Turcję za jej hotele z ofertą all inclusive. W Europie są ...

UOKiK bada sprzedawanie wycieczek na pokazach

Chcemy, by ustawa o usługach turystycznych umożliwiała klientowi wycofanie się z zakupu wycieczki, gdy ...

Gruzini szczęśliwi – nie muszą już mieć wiz do Unii Europejskiej

Gruzini mogą od dzisiaj podróżować do państw Unii Europejskiej bez wiz. Już trzy dni ...

Dziesięciu chętnych na Alitalię

Sądowi administratorzy Alitalii dostali 10 wstępnych ofert przejęcia tej upadającej linii lotniczej w części ...

Hotel Renaissance na Lotnisku Chopina otwarty

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. Renaissance Warsaw ...