Kobiety poprowadzą nowy hotel w Dubaju

VisitDubai

80 procent pracowników nowego hotelu sieci Time Hotels będą stanowiły kobiety, a w obiekcie pojawi się wiele udogodnień przygotowanych specjalnie dla płci pięknej. W ten sposób sieć chce pozyskać cenną grupę klientów

Obiektem pokieruje Ghada Mahgoub. – Koncepcja hotelu umożliwi karierę zawodową ponad stu kobietom, przyczyni się też do realizacji celu wyznaczonego przez szejka Mohameda bin Raszida Al Maktouma, premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zwiększenia zatrudnienia kobiet – wyjaśnia cytowany przez portal Breaking Travel News prezes Time Hotels Mohamed Awadalla.

Obiekt będzie miał 232 pokoje, siłownię, basen, jacuzzi, cztery sale spotkań, centrum biznesowe i dwie restauracje. Dwa z sześciu pięter będą przeznaczone tylko dla kobiet, które będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich, w tym oddzielnej recepcji, opiekunki do dzieci, tabletów w pokojach, na których zaprezentowane będą kosmetyki i zabiegi, jakie mogą zostać przeprowadzone w pokojach. Kobietom będą też osobno zamawiane taksówki i dostaną one miejsca na oddzielnym parkingu.

W hotelarstwie ZEA większość pracowników to mężczyźni, w szczególności na stanowiskach kierowniczych. Tymczasem każdego roku szkoły przygotowujące do pracy w tej branży kończy mniej więcej taka sama liczba absolwentek co absolwentów. Awadalla jest zdania, że branża musi mocniej zachęcać kobiety do podejmowania pracy zawodowej.

– Time Asma Hotel będzie stale prowadzić nabór żeńskiego personelu, oferując szkolenia i wspierając kandydatki, w realizacji celów zawodowych – podkreśla Mahgoub.

Koncepcja ta jest nie tylko ukłonem w stronę kobiet, którym często trudniej jest osiągnąć sukces zawodowy niż mężczyznom, ale też strategią sprzedaży. Dlaczego? Bo – według Breaking Travel News – na świecie o podjęciu 80 procent podróży decydują kobiety. Pociąga to za sobą wydanie 125 miliardów dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Upadek touroperatora pomógł TUI

Dzięki upadkowi linii lotniczej i touroperatora Monarch, TUI powiększył swój udział w rynku brytyjskim. ...

Rainbow zamówił samoloty w Smartwingsie

Biuro podróży Rainbow podpisało umowę z czeskim przewoźnikiem czarterowym Smartwings (dawniej Travel Service) na ...

Egipt przywraca blask swoim skarbom

Ministerstwo Starożytności Egiptu zamierza zrealizować w 2018 roku dziesięć dużych projektów odnowy zabytków Jak ...

Traveldata: ETI zamieszał w Egipcie

Na mapie najpopularniejszych kierunków minusy mieszają się z plusami. Rosną ceny wakacji w Portugalii ...

Niemcy polecą wkrótce do Turcji?

Jeszcze w tym sezonie Niemcy będą mogli wyjechać na urlop do Turcji – uważa ...

Air France i KLM chcą reaktywować loty z Polski

W maju francuskie i holenderskie linie lotnicze planują wznowienie połączeń z Warszawy do Paryża ...