Kobiety poprowadzą nowy hotel w Dubaju

VisitDubai

80 procent pracowników nowego hotelu sieci Time Hotels będą stanowiły kobiety, a w obiekcie pojawi się wiele udogodnień przygotowanych specjalnie dla płci pięknej. W ten sposób sieć chce pozyskać cenną grupę klientów

Obiektem pokieruje Ghada Mahgoub. – Koncepcja hotelu umożliwi karierę zawodową ponad stu kobietom, przyczyni się też do realizacji celu wyznaczonego przez szejka Mohameda bin Raszida Al Maktouma, premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zwiększenia zatrudnienia kobiet – wyjaśnia cytowany przez portal Breaking Travel News prezes Time Hotels Mohamed Awadalla.

Obiekt będzie miał 232 pokoje, siłownię, basen, jacuzzi, cztery sale spotkań, centrum biznesowe i dwie restauracje. Dwa z sześciu pięter będą przeznaczone tylko dla kobiet, które będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich, w tym oddzielnej recepcji, opiekunki do dzieci, tabletów w pokojach, na których zaprezentowane będą kosmetyki i zabiegi, jakie mogą zostać przeprowadzone w pokojach. Kobietom będą też osobno zamawiane taksówki i dostaną one miejsca na oddzielnym parkingu.

W hotelarstwie ZEA większość pracowników to mężczyźni, w szczególności na stanowiskach kierowniczych. Tymczasem każdego roku szkoły przygotowujące do pracy w tej branży kończy mniej więcej taka sama liczba absolwentek co absolwentów. Awadalla jest zdania, że branża musi mocniej zachęcać kobiety do podejmowania pracy zawodowej.

– Time Asma Hotel będzie stale prowadzić nabór żeńskiego personelu, oferując szkolenia i wspierając kandydatki, w realizacji celów zawodowych – podkreśla Mahgoub.

Koncepcja ta jest nie tylko ukłonem w stronę kobiet, którym często trudniej jest osiągnąć sukces zawodowy niż mężczyznom, ale też strategią sprzedaży. Dlaczego? Bo – według Breaking Travel News – na świecie o podjęciu 80 procent podróży decydują kobiety. Pociąga to za sobą wydanie 125 miliardów dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PIT: Ministerstwo lekceważy nas w sprawie dyrektywy

Touroperatorzy czują się lekceważeni przez urzędników Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jedni proponują więc akcję ...

Niemiecki TUI zamyka biura na lotniskach

Niemiecki TUI likwiduje wszystkie punkty obsługi na lotniskach w Niemczech. Mowa o 18 biurach, ...

PKP Cargo obsłużą turystów w pociągach retro

PKP Cargo chcą wozić starymi pociągami turystów między Chabówką a Kasiną Wielką w Małopolsce ...

Rada UE za zniesieniem wiz dla Ukraińców

Przedstawiciele państw unijnych w Radzie UE zatwierdzili zniesienie przez Unię wiz dla obywateli Ukrainy. ...

Jarosław Jeschke opuszcza Small Planet. Zmiana na stanowisku dyrektora

Jarosław Jeschke, menedżer który prowadził polską spółkę z grupy Small Planet od momentu kiedy ...

TUI: Nie mamy twojej wycieczki? To będziemy mieć

Niemiecki TUI wprowadza nową usługę: jeśli klienci chcą spędzić wakacje w hotelu lub miejscu ...