Hotel MGallery by Sofitel powstanie we Wrocławiu

Pixabay

Wmurowano kamień węgielny pod hotel na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pięciogwiazdkowy obiekt, który ma być gotowy za kilkanaście miesięcy, będzie kosztował 130 milionów złotych

Prezes Tacit Investment Karolina Kaim liczy, iż hotel m.in. ze względu na swoje położenie stanie się atrakcją Wrocławia.

– Staraliśmy się, by ten budynek nie naruszał kompozycji przestrzennej tej najstarszej części miasta. Jednocześnie chodzi o to, by w środku był wygodnym hotelem i atrakcyjnym miejscem dla turystów i mieszkańców – mówi Kaim. Za projekt odpowiada wrocławskie biuro Forum Architekci, a wystrój wnętrz – pracownia Medusa Group.

Podano, że inwestycja, która potrwa kilkanaście miesięcy będzie kosztować 130 mln złotych. Obiekt ma mieć prawie 12 tys. m kwadratowych powierzchni. W sześciopiętrowym budynku znajdą się 184 pokoje, podziemny parking, sala balowa o powierzchni 500 m kwadratowych i taras widokowy na dachu. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiej katedry pw. Świętego Jana Chciciela.

– Wybraliśmy MGallery by Sofitel, gdyż jest to silna marka reprezentująca kolekcję unikalnych, prestiżowych hoteli, działających w ramach Grupy AccorHotels na całym świecie – mówi, cytowana w materiałach promocyjnych, Kaim. Dodaje, że wrocławski obiekt będzie pierwszym przedstawicielem tej marki w Polsce. – Ważny dla nas jest także fakt, że na etapie tworzenia hotelu, pracujemy z cenionymi specjalistami z Paryża, dzięki którym otrzymujemy unikalną wiedzę na temat światowych trendów, dbając jednocześnie o lokalny charakter naszego projektu. Istotnym czynnikiem jest dostęp do klientów z całego świata poprzez udział w jednym z największych programów lojalnościowych – Le Club AccorHotels – opisuje.

Największą inwestycją spółki Tacit Investment jest dotychczas oddany do użytku w 2014 roku apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 tuż przy pl. Grzybowskim w Warszawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykanie kupują udział w China Southern Airlines, chcą kooperować

Grupa American Airlines kupi za 200 milionów dolarów 2,68 procent udziałów w największej chińskiej ...

Pierwszy z nowych hoteli Red Sea już otwarty

Egipska sieć hoteli Red Sea należąca do niemieckiego touroperatora ETI otworzyła pierwszy z nowych ...

Holendrzy rezygnują z wyjazdu do Turcji

Największe holenderskie biura podróży potwierdzają – setki turystów rezygnują z wyjazdu do Turcji. Ma ...

W biurach podróży dalszy ciąg przecen

Tygodniowy pobyt w Warnie – 1381 złotych, w Burgas – 1461 złotych, a w ...

Betlej: Nadmierny apetyt zaszkodzi touroperatorom

Wzrost sprzedaży w biurach podróży sięga 40 procent. To ogromna różnica w stosunku do ...

Bieszczadzka Kolejka Leśna pełna gości

Prawie 138 tysięcy turystów, najwięcej w swojej historii, przewiozła w tym roku wąskotorowa Bieszczadzka ...