TripAdvisor ostrzeże przed groźnymi miejscami

Materiały promocyjne

Siedem lat temu TripAdvisor usunął post turystki zgwałconej w czasie wakacji w Meksyku. Teraz za to przeprasza i zapowiada stworzenie oznaczenia dla miejsc, w których doszło do niebezpiecznych zdarzeń

Artykuł o usuwaniu przez TripAdvisora niewygodnych komentarzy opublikował niedawno „USA Today”. W odpowiedzi na zamieszczony materiał portal przeprosił za swoje postępowanie i wyjaśnił, że siedem lat temu w firmie obowiązywała bardzo restrykcyjna polityka dotycząca zamieszczanych treści, w szczególności używanego języka, który musiał być „przyjazny dla rodzin”.

„Kilka lat temu zmieniliśmy te zasady i zezwoliliśmy na zamieszczanie opinii na stronie zawierających opisy z pierwszej ręki o poważnych zdarzeniach, jak gwałty czy napaści” – czytamy w oświadczeniu TripAdvisora. Firma dodaje, że od tego czasu na stronie pojawiło się wiele informacji relacjonujących tego typu zdarzenia, ponieważ serwis wierzy, że użytkownicy powinni mieć możliwość zapoznania się z nimi, kiedy szukają miejsc, do jakich mogliby pojechać. Wspomniany post o gwałcie w Meksyku został przywrócony.

TripAdvisor zaznacza, że od zawsze rozróżnia wpisy użytkowników od relacji biznesowych umieszczanych przez swoich partnerów. Zaprzecza, by zasady dotyczące zamieszczania treści w serwisie były uzależnione w jakikolwiek sposób od współpracy komercyjnej z firmami zewnętrznymi.

Firma zapowiada, że stworzy specjalne oznaczenie, które będzie pojawiało się przy przedsiębiorstwach, w których doszło do aktów dyskryminacji lub zdarzeń zagrażających zdrowiu czy bezpieczeństwu, jeśli wiadomości o tym pojawią się w mediach lub innych wiarygodnych źródłach informacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chorwacja podnosi podatek turystyczny

O 25 procent wzrośnie podatek turystyczny w Chorwacji. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 2019 ...

Zaćmienie słońca wabi turystów do USA

Większość Amerykanów zamierza oglądać dziś całkowite zaćmienie Słońca. Fenomen astronomiczny ściąga do tego kraju ...

Plan krakowskiego lotniska: 12 milionów pasażerów

Obsłużenie 12 milionów pasażerów w 2036 roku zakłada tzw. plan generalny (master plan) dla ...

Rainbow: Rok rekordowego zysku

Rainbow podsumował trzy kwartały tego roku – wprawdzie liczba klientów zmalała o 2 procent, ...

Rainbow: Mamy 190 milionów złotych gwarancji

Biuro podróży Rainbow będzie od 17 września legitymować się zabezpieczeniem na rzecz klientów w ...

Cancún

Cancún i Riviera Maya będą miały 14 nowych hoteli

W przyszłym roku w meksykańskim kurorcie Cancún i na Rivierze Maya powstanie 14 nowych ...