Hostel a&o ma się otworzyć w stolicy Toskanii za rok. Będzie to pierwszy w tym mieście i trzeci we Włoszech obiekt tej berlińskiej sieci.
Hostel powstanie w wydzierżawionym przez a&o pięciopiętrowym budynku biurowym z 1963 roku o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych, znajdującym się naprzeciwko stacji kolejowej Stazione di Firenze Campo di Marte, przy Via Mannelli 119 – informuje firma w komunikacie. Będzie miał 125 pokojów z 520 łóżkami i 40 podziemnych miejsc parkingowych. Otwarcie planowane jest na przełom 2021 i 2022 roku.
ZOBACZ TAKŻE: Polskie hostele wśród najlepszych na świecie
Będzie to pierwszy we Florencji i trzeci we Włoszech hostel sieci a&o (pozostałe dwa znajdują się w Wenecji). – Florencja to wspaniały jubileuszowy prezent – mówi, cytowany w komunikacie, Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny firmy a&o, która swój pierwszy hostel otworzyła 20 lat temu w Berlinie.
– Florencja jest jednym z ulubionych miast turystów z całego świata. Wejście na ten rynek to z pewnością kamień milowy dla firmy – dodaje dyrektor ds. inwestycji Henri Wilmes.
A&o ma aktualnie 39 hosteli z prawie 29 tysiącami łóżek w 23 miastach w ośmiu krajach w Europie. W pierwszej połowie roku planuje otwarcie hosteli w Warszawie, Budapeszcie i Kopenhadze. Do końca 2023 roku chce mieć w sumie 50 obiektów.
CZYTAJ TEŻ: W Warszawie powstaje hostel a&o
Największą część rezerwacji stanowią te grupowe. W 2018 roku hostele a&o przyjęły 125 tysięcy rodzin, 13 tysięcy wycieczek szkolnych i 7 tysięcy innych grup liczących więcej niż dziewięć osób. Niska cena noclegu (od 12 euro), centralne położenie i wysoki standard przyciągają również podróżujących służbowo, w pojedynkę i seniorów – głosi komunikat.
Czytamy w nim również, że a&o to największa grupa hostelowa w Europie, rosnąca w tempie ponad 15 procent rocznie. W 2018 roku udzieliła około 5 milionów noclegów za około 152 miliony euro. Od 2017 roku właścicielem firmy jest amerykański inwestor TPG Real Estate, ale wciąż prowadzą ją jej założyciele.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.