Airbnb zwalnia jedną czwartą pracowników

Fot. AFP

Airbnb, pośrednik w wynajmowaniu mieszkań turystom zapowiedziała we wtorek zwolnienie 1900 z 7500 swoich pracowników na świecie.

Dyrektor i współzałożyciel firmy Brian Chesky uzasadnił decyzję tym, że w Airbnb mocno uderzył kryzys, a prognozy wskazują, że w 2020 roku firma będzie miała przychody o połowę mniejsze niż w 2019. „Wspólnie przeżywamy najpoważniejszy kryzys w naszym życiu. Kiedy się zaczął, podróże stanęły” napisał Chesky w cytowanym przez CNN liście do pracowników. Szef Airbnb podkreślił też, że zwolnienia nie nastąpiły z winy pracowników, a ich talenty na pewno „będą poszukiwane”.

CZYTAJ TEŻ: Airbnb: 260 milionów dolarów na zapomogi

Firma zamierza też pokrywać zwalnianym w Stanach Zjednoczonych koszty ubezpieczenia zdrowotnego przez 12 miesięcy, a pracownikom w innych krajach do końca 2020. Według CNN Airbnb z powodu kryzysu opóźni swoje wejście na giełdę.

Firma od początku pandemii zmaga się z jednej strony z zaspokajaniem roszczeń klientów, którzy wpłacili zaliczki, a z drugiej – z prośbami o pomoc od właścicieli oferowanych w serwisie lokali, wielu z nich ma na głowie kredyty zaciągnięte pod kupno oferowanych za pośrednictwem serwisu nieruchomości.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Santorini dusi się od nadmiaru turystów

Za duży tłok, za dużo śmieci, za mało wody – mówią mieszkańcy Santorini o ...

Wyspy Kanaryjskie otwierają się na rejsy wycieczkowe

Na początku listopada Wyspy Kanaryjskie spodziewają się pierwszych po przerwie spowodowanej epidemią statków wycieczkowych ...

DER Touristik zwalnia ludzi. Bo sezon był słaby

O 10 procent zmniejszy się liczba pracowników DER Touristik w Niemczech, po tym jak ...

Niemcy – premia dla klienta za przesunięcie wyjazdu

50 euro na kolejny wyjazd – taki bonus daje klientom kilka niemieckich biur podróży ...

Konsul pomaga turystom, którzy czekają na samolot z Tajlandii

Konsul RP w Tajlandii od początku pozostaje w kontakcie z polskimi turystami, którzy czekają ...

Andrzej Gut-Mostowy ministrem od turystyki

Zgodnie z oczekiwaniami poseł i podhalański przedsiębiorca turystyczny Andrzej Gut-Mostowy powołany został na sekretarza ...