Egipt – hotele bez bufetów, za to z odkażaniem bagażu

Fot. materiały prasowe

Dwumetrowa odległość między gośćmi, mierzenie temperatury przy każdym wejściu i brak bufetu – takie między innymi zasady wprowadza w egipskich hotelach Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa.

Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa opublikowało szczegółowe wytyczne sanitarne dla hoteli i ośrodków turystycznych. Obiekty, które chcą się ponownie otworzyć, muszą je obowiązkowo wdrożyć, a następnie poddać się inspekcji. Jeśli nie będzie uchybień, dostaną ważny przez rok certyfikat bezpieczeństwa higienicznego. Tylko wtedy będą mogły przyjmować gości.

Hotele muszą podpisać deklarację przestrzegania zasad i prowadzić rejestr, w którym znajdą się między innymi daty i godziny dezynfekcji wraz z nazwiskami przeprowadzających je pracowników. W wypadku naruszenia któregokolwiek z przepisów kierownik hotelu traci licencję, a obiekt – pozwolenie na działalność.

Znak graficzny certyfikatu to stylizowane słońce i wpisane w nie trzy hieroglify oznaczające „życie”, „pomyślność” i „zdrowie”.

Fot. materiały promocyjne

W pierwszym (eksperymentalnym) etapie odmrażania hoteli, który rozpoczął się 15 maja, obiekty mogą przyjmować tylko turystów krajowych i być zapełnione w 25 procentach. W drugim etapie, od 1 czerwca, będą mogły się wypełnić w maksymalnie 50 procentach. Liczba pracowników również musi być zmniejszona o połowę.

CZYTAJ TEŻ: Egipski rząd ratuje turystykę

Regulamin nakazuje hotelom uruchomienie kliniki i wyznaczenie pomieszczenia na kwarantannę. Wśród wytycznych, których muszą przestrzegać, znalazły się też zapewnienie gościom i personelowi środków do dezynfekcji, masek i rękawiczek (od producentów zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Ludności) oraz regularna dezynfekcja pomieszczeń wspólnych, poręczy, uchwytów, stołów czy leżaków plażowych, a także zwiększenie stężenia chloru i bromu w wodzie basenowej do maksymalnie dopuszczonego.

Goście powinni być meldowani elektronicznie lub przy użyciu długopisów jednorazowych. Ich bagaże mają być odkażone przed wniesieniem do hotelu. Turystom przy każdym wejściu do obiektu trzeba też mierzyć temperaturę.

Hotele muszą dopilnować, aby goście się nie gromadzili. Na przykład w windach czy kasynach może przebywać połowa dozwolonej w normalnych warunkach liczby osób.

ZOBACZ TAKŻE: Przez brak turystów Egipt traci miesięcznie miliard dolarów

W restauracjach nie ma już bufetów, działają one w systemie à la carte, a dania serwowane są do stolików. Odległości między stolikami i leżakami mają być nie mniejsze niż dwa metry, a między siedzącymi przy stole metr. Nie są dostępne fajki wodne.

Zajęcia rekreacyjne na plażach i nad basenami odbywają się w ograniczonym zakresie. Goście mogą korzystać z siłowni, nieczynne są natomiast sauny, jacuzzi czy salony masażu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pięć państw europejskich ma szlaban na Izrael

Izrael rozszerzył listę krajów, z których nie chce w najbliższym czasie turystów. Na listę ...

Nowy warszawski Mercure w kolejowym klimacie

Inspiracją dla projektantów hotelu Mercure Warszawa Ursus Station była historia kolei elektrycznej. Koło stacji ...

UIA: Drukuj kartę albo płać

Z początkiem lipca ukraińskie linie lotnicze UIA wprowadzą opłatę za odprawę biletowo-bagażową i wydanie ...

Nowa trasa Ryanaira z Modlina

W przyszłorocznym sezonie letnim irlandzki przewoźnik będzie latał z Modlina do Koszyc. Ryanair ogłosił ...

W Balicach wyniki lutego lepsze niż przed rokiem

W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518 tysięcy pasażerów, o 15 procent więcej ...

Focus Hotel Premium Sopot gotowy na kwiecień

70 pokojów, restaurację, bar, salę konferencyjną, saunę i siłownię zaoferuje gościom od 1 kwietnia ...