Rezerwacje w hotelach poszybowały

Fot. AFP

Pod koniec maja liczba rezerwacji hotelowych była o 35 procent większa niż rok wcześniej, a ich wartość wzrosła o 90 procent – podaje Profitroom. Na razie goście udają się do hoteli na wypoczynek, ruch w podróżach biznesowych ma się zacząć po wakacjach.

Profitroom, dostawca technologii dla hoteli i apartamentów, świadczący również usługi marketingowe, donosi w komunikacie o dużym wzroście rezerwacji pokojów na stronach internetowych obiektów, które korzystają z jego narzędzi. 30 maja sięgnął on 35 procent, licząc rok do roku, pod względem liczby zarezerwowanych pokojów, i aż 90 procent pod względem wartości rezerwacji.

CZYTAJ TEŻ: Nadeszła odwilż w hotelach i pensjonatach

– Od drugiego tygodnia marca obserwowaliśmy spadek liczby rezerwacji związany z lockdownem, który osiągnął nawet minus 96 procent rok do roku. Jednak w maju statystyki rosły, by w ostatnich dniach znacząco przebić obroty roku ubiegłego – mówi przewodniczący rady nadzorczej Profitroomu, Marcin Dragan, cytowany w komunikacie.

– Zwiększenie obrotów związane jest z rozwojem turystyki krajowej kosztem niepewnych dzisiaj wyjazdów zagranicznych. Można powiedzieć, że w obiektach wypoczynkowych kryzys się zakończył, szczęśliwie tuż przed sezonem. Na powrót koniunktury w hotelach typowo biznesowych musimy poczekać przynajmniej do września – dodaje.

Profitroom należy do technologicznej Grupy R22. Oferuje rozwiązania e-commerce dla branży hotelarskiej do sprzedaży noclegów online na stronie internetowej hotelu, zarządzania kanałami sprzedaży internetowej, obsługi gości przez system CRM, obsługi płatności internetowych i automatyzacji procesów zarządczych. Z rozwiązań Profitroomu korzysta ponad 2 tysiące hoteli, w tym 200 zagranicznych.

ZOBACZ TAKŻE: Hotele i pensjonaty gotowe na lato

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska w pierwszej 20. rankingu ICCA

7 maja Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów opublikowało ranking w którym Polska uplasowała się ...

Nie ma pieniędzy na rozpatrywanie skarg pasażerów linii lotniczych

Trudna sytuacja finansowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest przyczyną opóźnień w rozpatrywaniu tysięcy skarg na ...

Wypiekanie pizzy na liście UNESCO?

Dwa miliony podpisów zebrano we Włoszech pod deklaracją wsparcia dla zabiegów o to, aby ...

Niemcy: Urlop narciarski jest realny

Niemcy turystycznie wygrają, bo mają bardzo bogatą ofertę dla podróżnych – uważa sekretarz stanu ...

Hotelarze krytykują pakiet pomocowy dla turystyki

Przedstawione przez rząd pomysły na ratowanie branży turystycznej nie rozwiązują naszych problemów – pisze ...

Do Chorwacji już z unijnym certyfikatem covid

Od drugiego czerwca Chorwacja honoruje unijne certyfikaty covid, będące potwierdzeniem pełnego zaszczepienia na koronawirusa, ...