Rosyjscy hotelarze windują ceny na mistrzostwa

AFP

Nawet o 2489 procent wzrosły ceny noclegów w tych rosyjskich miastach, w których będą odbywać się mecze mistrzostw świata w piłce nożnej

W tym roku w Rosji odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Dla hotelarzy w regionach, w których będą prowadzone rozgrywki, wydarzenie to świetna okazja do podniesienia przychodów.

Jak informuje niemiecki portal tz.de, powołujący się na dane z wyszukiwarki Travigo, w mniej znanych miastach, takich jak Jekaterynburg, Sarańsk i Niżny Nowogród, koszty zakwaterowania wzrosną średnio o 377 procent (w porównaniu z lipcem 2017 roku). Co ciekawe, w samej Moskwie ceny będą jednak wyższe tylko o 111 procent. Rosyjski rząd już w zeszłym roku zdecydował bowiem, że za zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu w stolicy nie może żądać więcej niż 3670 euro.

W Soczi w czasie rozgrywek ceny pokojów wzrosną o 300 procent (w porównaniu z miesiącem poprzedzającym mistrzostwa), a w Sarańsku – o 2489 procent. Najmniej, bo tylko o 27 procent, podrożeją natomiast ceny w Kazaniu.

Także inne rosyjskie metropolie podniosły ceny zakwaterowania na czas piłkarskiej rywalizacji. W Sankt Petersburgu, dawnej carskiej stolicy, za nocleg w czasie mistrzostw trzeba będzie zapłacić o średnio 70 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Europejscy agenci walczą o równy dostęp do biletów lotniczych

Równe i przejrzyste zasady dostępu do biletów lotniczych to problem zajmujący europejskich agentów turystycznych. ...

LOT świętuje sto lat niepodległości

Polskie Linie Lotnicze LOT przyłączą się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. ...

Lufthansa pobiła Ryanaira. Czy LOT pobije CSA?

Grupa Lufthansy ponownie jest największym przewoźnikiem w Europie. Przewiozła w 2017 roku 130 milionów ...

TUI łączy formy sprzedaży

Niemiecki TUI już przed paroma tygodniami zapowiadał mocniejsze połączenie sprzedaży stacjonarnej z internetową. Teraz ...

8 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina

W pierwszym półroczu warszawski port obsłużył 8 milionów pasażerów, o 14,8 procent więcej niż ...

Ellinair powiększa flotę i program

Flota Ellinaira urośnie do 10 samolotów. Jeszcze przed latem przewoźnik dołoży do niej dwa ...