Rosyjscy hotelarze windują ceny na mistrzostwa

AFP

Nawet o 2489 procent wzrosły ceny noclegów w tych rosyjskich miastach, w których będą odbywać się mecze mistrzostw świata w piłce nożnej

W tym roku w Rosji odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Dla hotelarzy w regionach, w których będą prowadzone rozgrywki, wydarzenie to świetna okazja do podniesienia przychodów.

Jak informuje niemiecki portal tz.de, powołujący się na dane z wyszukiwarki Travigo, w mniej znanych miastach, takich jak Jekaterynburg, Sarańsk i Niżny Nowogród, koszty zakwaterowania wzrosną średnio o 377 procent (w porównaniu z lipcem 2017 roku). Co ciekawe, w samej Moskwie ceny będą jednak wyższe tylko o 111 procent. Rosyjski rząd już w zeszłym roku zdecydował bowiem, że za zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu w stolicy nie może żądać więcej niż 3670 euro.

W Soczi w czasie rozgrywek ceny pokojów wzrosną o 300 procent (w porównaniu z miesiącem poprzedzającym mistrzostwa), a w Sarańsku – o 2489 procent. Najmniej, bo tylko o 27 procent, podrożeją natomiast ceny w Kazaniu.

Także inne rosyjskie metropolie podniosły ceny zakwaterowania na czas piłkarskiej rywalizacji. W Sankt Petersburgu, dawnej carskiej stolicy, za nocleg w czasie mistrzostw trzeba będzie zapłacić o średnio 70 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rixos otworzy gigantyczny hotel w Egipcie

1636 pokojów ma hotel Rixos, który otworzy się w przyszłym roku w egipskim kurorcie ...

Porto najlepszym kierunkiem roku 2017

Porto znalazło się na szczycie rankingu European Best Destinations, wskazującego najlepsze kierunki turystyczne na ...

Hiszpańscy hotelarze nie będą obniżać cen

Na zimę hotelarze z Wysp Kanaryjskich obniżają ceny, żeby pozyskać klientów i złagodzić skutki ...

Powstanie Podhalańska Kolej Regionalna

Porozumienie o utworzeniu Podhalańskiej Kolei Regionalnej podpisali samorządowcy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego z ...

AccorHotels szuka hotelowego pokoju przyszłości

„Komunikacja”, „Dobre samopoczucie” i „Efekt wow” – to trzy kategorie, w których nagrodzono rozwiązania ...

Najwięcej pasażerów Intercity chce do Krakowa i Gdańska

W czasie wakacji pociągami PKP Intercity pasażerowie najczęściej podróżowali z Warszawy do Krakowa i ...