Kolejarze chcą zostać hotelarzami

Materiały promocyjne

Spółki kolejowe zbudują hotele, apartamentowce i biurowce – zapowiada wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Dodaje, że te inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP SA

– PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować – opisuje Bittel. – Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań – dodaje.

Podkreśla, że zabudowane nieruchomości powinny zostać w spółkach kolejowych. – Należy tak konstruować umowy, aby to było długotrwałe źródło przychodu dla PKP SA – mówi. Jego zdaniem „każda lokalizacja powinna być potraktowana w sposób indywidualny, m.in. w odniesieniu do planów zagospodarowania przestrzennego czy położenia terenów.

PKP SA ma w swoim portfolio spółkę CS Natura Tour, „która ma ośrodki szkoleniowe i pakiet kwater oraz pewne doświadczenia zebrane na rynku hotelowym” – powiedział Bittel.

Dodał, że w przypadku hoteli, biurowców czy apartamentowców PKP SA może skorzystać z doświadczenia innych spółek Skarbu Państwa.

Budową oraz administrowaniem nieruchomości zajmuje się m.in. Polski Holding Nieruchomości. Portfel Grupy obejmuje około 140 nieruchomości o wartości ok. 2,5 mld zł. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IGHP ma nową szefową na Dolnym Śląsku

Joanna Stypa-Loręc została nową dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w województwie dolnośląskim. Na ...

Dwucyfrowy wzrost ruchu na Lotnisku Chopina

W lutym Lotnisko Chopina kolejny pobiło historyczny rekord ruchu pasażerskiego i operacji lotniczych. Port ...

Bio i eco – zielona turystyka w Niemczech

Farmy wiatrowe, wino z jabłek, bio produkty mleczne, pierwotna rzeka w polodowcowym krajobrazie, łódź ...

Rośnie liczba poszkodowanych przez upadek Rejsclubu

Już na 800 tysięcy złotych opiewają roszczenia klientów poszkodowanych przez niewypłacalność biura podróży Rejsclub.pl ...

Paweł Niewiadomski prezesem europejskich touroperatorów

Podczas obrad w Kuala Lumpur w Malezji Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ...

TripAdvisor sprawia, że wydatki turystów rosną

W 2017 roku TripAdvisor wpłynął na 10,3 procent wydatków na podróże na całym świecie, ...