Turyści na potęgę rezerwują noclegi. „Czeka nas oblężenie”

Fot. Pixabay

Informacja o otwarciu obiektów noclegowych i stoków narciarskich zelektryzowała turystów. Rezerwujących przybywało z każdą sekundą – donosi portal Nocowanie.pl.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś na konferencji prasowej, że od 12 lutego, po ponad trzech miesiącach lockdownu, hotele znów będą mogły przyjmować gości. Na tę informację czekali nie tylko hotelarze, ale również turyści, którzy jeszcze w trakcie konferencji zaczęli wysyłać do obiektów noclegowych pytania o noclegi – pisze w komunikacie portal rezerwacyjny Nocowanie.pl. Jak zapewnia, w tej chwili zainteresowanie wyjazdami jest rekordowe.

Ruch w serwisie wskazuje, że informacja o otwarciu hoteli i stoków zelektryzowała turystów. Z każdą sekundą przybywało użytkowników – relacjonuje Nocowanie.pl. W ciągu pół godziny od rozpoczęcia konferencji (godzina 11) ich liczba wzrosła o 50 procent, a po południu o ponad 60 procent. Między godzinami 11 i 13 turyści wysłali do obiektów noclegowych dwa razy więcej zapytań niż wczoraj o tej samej porze.

– Chyba już w ten weekend czeka nas oblężenie kurortów turystycznych – przewiduje kierownik PR Nocowanie.pl Kamila Miciuła, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Morawiecki: Otwieramy stoki i hotele. Te drugie na 50 procent

Dzisiaj turyści pytają przede wszystkim o noclegi w górskich miejscowościach. W czołówce niezmiennie jest Zakopane, zaraz za nim Szczyrk i Karpacz. Inne popularne miejsca to Ustroń, Szklarska Poręba i Wisła.

Z kolei liczba zapytań o walentynkowy weekend (12-14 lutego) dorównuje liczbie zapytań o terminy wakacyjne. To absolutny rekord – podkreśla Nocowanie.pl. Turyści powinni pamiętać, że z powodów sanitarnych obłożenie w obiektach hotelowych nie może przekraczać 50 procent.

Większą aktywność wykazują nie tylko turyści. Biuro obsługi klienta odbiera 70 procent więcej telefonów od właścicieli obiektów noclegowych. Widać duże zainteresowanie promowaniem ofert – kwaterodawcy proszą o pomoc w aktualizacji, dokupują punkty, które pozwalają podnieść pozycję na liście wyników wyszukiwania. Wielu dzwoni, by wznowić ofertę zawieszoną na czas trwania obostrzeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pekin ustępuje. Amerykanie polecą do Chin

Chiny poinformowały, że złagodzą ograniczenia związane z koronawirusem, aby umożliwić większej liczbie zagranicznych przewoźników ...

W Radomiu znika terminal, ma się pojawić nowy pas startowy

Spółka Max Bögl Polska z Wrocławia przebuduje i wydłuży drogę startową na lotnisku w ...

Robot i gogle na służbie u hotelarzy

Wirtualna rzeczywistość i sztuczna inteligencja wspomogą hotele w kontaktach z klientem – zapowiadają autorzy ...

Ryanair uruchomi połączenie z Katowic do Chersonia

Rejsy będą się odbywały dwa razy w tygodniu od stycznia 2020 roku. Połączenie stanie ...

Coraz więcej Polaków w Karyntii

Trekkingowe wyprawy narciarskie po trasie Nockberge Trail są nowością rozpoczynającego się sezonu zimowego w ...

Gości zaczynają już obsługiwać roboty

W hotelarstwie dokonuje się transformacja technologiczna. Gości obsługują wirtualni asystenci, klucze do pokoju zastępowane ...