Orle Gniazdo w Szczyrku pod skrzydłami Mercure’a

Fot. materiały prasowe

Właściciel marki Mercure Accor podpisał umowę franczyzy ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk na prowadzenie hotelu w tym kurorcie.

Do grupy 22 hoteli Mercure działających w Polsce dołączy Orle Gniazdo w Szczyrku – informuje w komunikacie właściciel marki Mercure Accor, który właśnie podpisał umowę franczyzy na prowadzenie tego obiektu. Inwestorem i właścicielem Orlego Gniazda jest spółka Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk.

Po rozbudowie, która ma się zakończyć na przełomie 2023 i 2024 roku, hotel przyjmie nazwę Mercure Szczyrk Resort. Będzie miał 453 pokoje (większość z panoramicznym widokiem na Beskid Śląski), park wodny, centrum fitness, centrum bankietowo-konferencyjne, dwie restauracje z daniami kuchni lokalnej i trzy bary.

CZYTAJ TEŻ: Hotel Brant będzie Mercure’em

– Marka Mercure wzmacnia swoją pozycję w górskich miejscowościach wypoczynkowych Polski. Po Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Szklarskiej Porębie przyszedł czas na Szczyrk, który stale przyciąga miłośników gór niezależnie od pory roku – mówi dyrektor ds. rozwoju sieci Accor Jacek Stasikowski, cytowany w komunikacie. – Hotel Orle Gniazdo ma wspaniałe tradycje i piękną lokalizację, a dołączając do rodziny Mercure, będzie najciekawszą w regionie propozycją zarówno dla szukających miejsca na wypoczynek w sercu gór, jak i gości biznesowych czy organizatorów konferencji – przekonuje.

– Dołączenie do uznanej rodziny hoteli jest ważnym krokiem w rozwoju naszej spółki. Wierzymy, że dzięki połączeniu sił z siecią Accor zapewnimy gościom nie tylko dobrą lokalizację do zwiedzania Beskidu Śląskiego przez cały rok, ale także możliwość posmakowania tradycji i kultury regionu – dodają właściciele Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk Karol i Jakub Prozner.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy warszawski Mercure w kolejowym klimacie

Projekt Orlego Gniazda stworzył w 1974 roku architekt Jerzy Winnicki. Hotel stanął na stoku, na wysokości 660 metrów. Jak czytamy na stronie internetowej, jest najwyżej położonym i największym wielofunkcyjnym obiektem w Szczyrku. Ma sześć kondygnacji i ponad 270 metrów długości.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy w Lublinie Focus otwarty

Focus Hotels otworzyła swój pierwszy hotel w Lublinie. To jedenasty obiekt sieci w tym ...

Air Transport Award dla Wizz Aira

W tegorocznej odsłonie konkursu branżowego Air Transport Awards linią lotniczą roku został węgierski Wizz ...

Zadar wystrzelił w Kayaku

Zadar – to chorwackie miasto jest aż o 540 procent częściej wyszukiwane w wyszukiwarce ...

ETI: Zapłacimy za testy turystów w Hurghadzie

Biuro podróży ETI do końca września będzie płacić za koronawirusowe testy turystów, którzy polecą ...

Linie lotnicze upadają, pasażerowie tracą pieniądze

W ciągu dwóch lat upadło już w Europie 36 linii lotniczych. Jej klienci tracą ...

Katastrofa małego samolotu w Australii

W katastrofie małego samolotu, który spadł rano na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne zginęło ...