Długi weekend czerwcowy Polacy spędzą w górach

Fot. Nelly Kamińska

Zakopane, Karpacz i Szczawnica – te trzy górskie kurorty królują w wynikach wyszukiwania noclegów na długi weekend czerwcowy w portalu Nocowanie.pl.

Z powodu zamknięcia hoteli do 8 maja większość turystów nie mogła wcześniej zrealizować swoich wyjazdowych planów – pisze w komunikacie serwis z noclegami Nocowanie.pl. Tym chętniej wyjadą na długi weekend czerwcowy, który w tym roku przypada na początek miesiąca (Boże Ciało jest we czwartek 3 czerwca). Niektórzy myślą o przedłużeniu go i planują wyjazd już w piątek 28 maja.

– Najchętniej wybieranym terminem pobytu jest 2-6 czerwca. Widzimy jednak spore zainteresowanie pobytami już pod koniec maja. Oznacza to, że turyści planują naprawdę długi weekend czerwcowy, bo wystarczy wykorzystać trzy lub cztery dni urlopu, by odpoczywać nawet przez 10 dni – mówi menedżer ds. PR-u portalu Nocowanie.pl Kamila Miciuła, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Hotele ruszą 8 maja. Połowa miejsc pozostanie wolna

Według Nocowania.pl największym zainteresowaniem cieszą się polskie góry. Na pierwszym miejscu jest Zakopane, do którego trafia 5,2 procent wszystkich zapytań o noclegi w weekend czerwcowy. W pierwszej trójce znalazły się też Karpacz – 4,6 procent i Szczawnica – 3,5 procent. Zaraz za podium uplasowała się Solina, do której użytkownicy serwisu wysłali dotąd 3,4 procent wszystkich zapytań o wolne noclegi w weekend czerwcowy. Inne popularne kurorty to Kudowa-Zdrój, Władysławowo, Szklarska Poręba, Polańczyk, Sopot i Krynica Morska.

Turyści najchętniej rezerwują domki i apartamenty, co oznacza, że nadal wolą spędzać wolny czas we własnym gronie, zachowując dystans społeczny.

W porównaniu do ubiegłorocznej czerwcówki tegoroczna będzie trochę droższa. Ceny noclegów wahają się od 48 do 62 złotych. Za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem trzeba zapłacić średnio 58 złotych, w Karpaczu 57 złotych, w Szczawnicy 52 złote, w Solinie i Polańczyku odpowiednio 53 złote i 51 złotych, Kudowie-Zdroju 54 złote, a w Szklarskiej Porębie 59 złotych.

Tańsze noclegi, bo za 48 złotych, można znaleźć we Władysławowie, ale ceny w Sopocie i Krynicy Morskiej są już wyższe – odpowiednio 58 złotych i 62 złote.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa: Płać, kiedy lecisz

W Europie dyskusje na temat zasad płacenia za bilety lotnicze toczą się od dawna. ...

HanseMerkur wzmacnia zespół sprzedaży

Anna Bliskowska została specjalistą do spraw sprzedaży w polskim biurze firmy HanseMerkur Ubezpieczenia Podróży. ...

Mieszkańcy Majorki do turystów: „Zamknięte”

Na hiszpańskiej Majorce organizacja obywatelska Miasto dla Mieszkańców zorganizowała protest przed Ministerstwem Turystyki. Nie ...

Itaka: Nasi klienci zdrowi wrócili z Teneryfy

Sześcioro naszych klientów zakończyło kwarantannę w hotelu H10 Costa Adeje Palace na Teneryfie. Wczoraj ...

Luwr traci na popularności

Po zamachach terrorystycznych we Francji o 15 procent spadła w 2016 roku liczba osób ...

POT: Przez film do serc Koreańczyków

Agent z Korei Południowej wykonując zadania na terytorium Korei Północnej zakochuje się w agentce ...