Airbnb chce mieć rocznie miliard rezerwacji

AFP

W ciągu dziesięciu lat działalności Airbnb pozyskał 400 milionów rezerwacji. Do 2028 roku ich liczba ma wzrosnąć do 1 miliarda rocznie, zapowiada szef oddziału koncernu na kraje niemieckojęzyczne

Alexander Schwarz, prezes Airbnb na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, mówi w rozmowie z portalem AHGZ, że firma stale dodaje do bazy nowe miejsca noclegowe. Serwis chętnie współpracuje też z hotelami, a ich relacje wyglądają o wiele lepiej niż to bywa przedstawiane. Dziś można tam znaleźć ponad 24 tysiące ogłoszeń dotyczących noclegów w obiektach tego typu. – Traktujemy je jako uzupełnienie oferty, zapraszamy wszystkich hotelarzy – mówi. Zgodnie ze strategią koncern chce wzmocnić segment hoteli butikowych.

Schwarz zapowiada też jeszcze bliższą współpracę z władzami miast. – Airbnb odzwierciedla dziś sposób, w jaki wiele osób chciałoby podróżować. Zamierzamy pracować ze wszystkimi stronami, żeby stworzyć ramy działania, które dla każdego będą korzystne – zapewnia. Jego zdaniem remedium na tłumy będące bolączką niektórych miast, jest odpowiedzialna ekonomia współdzielenia. Schwarz uważa jednak, że nie można nakładać na właścicieli wynajmujących swoje mieszkania takich samych obowiązków jak na hotele, z których codziennie korzystają setki ludzi.

Airbnb ma ambitne plany rozwoju. W ciągu dziesięciu lat od momentu powstania obsłużył 400 milionów rezerwacji. Do 2028 roku firma chce mieć ich rocznie miliard. – Rośniemy dalej, prawdziwe i indywidualne doświadczenia podróżnicze nie są żadną niszą – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Niemczech sprzedaż Turcji rośnie dwucyfrowo

Wzrost liczby turystów o 50 procent, najlepsza sprzedaż w historii – tak niemieccy touroperatorzy ...

Z walizkami przez Warszawę – w poniedziałek protest branży turystycznej

Od godziny 13 do 17 zamierzają w poniedziałek protestować na ulicach Warszawy przedstawiciele branży ...

Wild: Samoloty z CPL-u odlecą w zaplanowanym terminie

Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild podtrzymuje datę ...

LOT kusi nowymi przekąskami

LOT rozszerza współpracę z dostawcą słodkich przekąsek, firmą Colian. Oprócz wafelków Grześków, które z ...

Wizy do Stanów Zjednoczonych znikną na święto niepodległości

Ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych zostanie wprowadzony 11 listopada – zapowiedział prezydent Andrzej Duda. ...

Katastrofa kolejowa pod Mediolanem

Czworo ludzi zginęło, a stan pięciu określa się jako bardzo ciężki. O 7 rano ...